Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki szavazna arra, hogy lépjünk...

Ki szavazna arra, hogy lépjünk ki az EU-ból?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 16:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%

Bár nem én vagyok a kérdező, azt írja oda, hogy ért e a közgazdasághoz - nem kell szakvégzettség, csak hogy olvasott e könyveket a témában, pl. ( én igen, és előadásokat is hallgatok/hallgattam)

Nézd meg ukrajnát. Ha nem lennénk eu tagok, irigyelnénk őket, az eu ugyanis adott hitelt, hogy ugyan, ne menjünk már csődbe, mert akkor nekik annyi. Aki a globalizáció korában bezárkózást prédikál, az gondolkozzon el ezen. Ne, ne lépjünk ki.

2010. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
31%
Szlovénia példáját nézve kilépnél?Nem az Eu miatt vagyunk taccson!Tény hogy vannak hülye dolgok az unió miatt,de nem kell arra kenni ami itt van!No meg a világválságra sem!
2010. febr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%

A rossz vezetés a fő ok amiért sz@rúlállunk.

Az Eu ból nem kell kilépni, csak ki kell használni mindent amit lehetőségnek kínál. És alkalmazni kell azokat a rejtett piacvédelmi magatartásformákat amiket a többi Eu s ország is. És persze a azokat a szabályokat nem betartani amik nem kötelezőek, csak ajánlottak de csökkentik a versenyképességünket. És ami a legfontosabb, a saját nemzetgazdaságunkat támogatni a külföldiek helyett! Illetve elszabadulni a neoliberális felfogás már bukott tézisei mellől, ahogy ezt teszik a németek és a franciák.

2010. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Kevesen.
2010. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
58%

"Ki szavazna arra, hogy lépjünk ki az EU-ból?"


én igen

eddig nekünk túl sok pozitív dolog nem számozott belőle...

mi vagyunk az Eu hulladék lerakó helye

most őszintén jobb lett hogy bent vagyunk?

2010. febr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó!Mivel lett rosszabb?Konkrét Eu miatti példát várok!Köszi!
2010. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki gondol arra, hogy ki kéne lépnünk.

Gondoljunk már bele kicsit, hogyha szinte minden európai állam már a tagja, és egyre jobban terjeszkednek kelet felé, akkor ki az a hülye, aki kimaradna belőle?


Nem akarom azt mondani, hogy tipikus magyaros, hanem mondjuk tipikus simán, hogy már megint valaki másban keressük a hibát.

Szlovákia hogyhogy ennyire jól el van az EU-ban, van Eurójuk és a gazdaságuk sem áll olyan rosszul?

Akkor talán nem az EU a hibás!

2010. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"Utolsó!Mivel lett rosszabb?Konkrét Eu miatti példát várok!Köszi!"


na ne követelőzz...

de tessék:

- nincs vám

- jön a külföldi rossz minőségű ám de olcsó élelmiszer

- környezetvédelmi előírások (ami részben jó de az éremnek két oldala van rohadt sokat kell költeni)

- az szuverenitásunk csökken

- a közösbe nekünk is kell fizetni

- mindent liberalizálni akarnak

- végső integrációs forma a nemzetek eltűnnek

- általában a nagyok akarata érvényesül

- a nagytőke kiszolgálása

- csökkent az önállóságunk elsősorban az agrárszektorban

külkereskedelemben, a pénzügy-politikában.

- az EU nagyon lassan dönt dolgokban egy két döntésre több évtizedet kellett várni

- az EU nak bonyolult a működése


nem mondom hogy írjál pozitív dolgokat mer már teli van a padlás vele

ebből vizsgáztam -.-' tisztába vagyok velük

2010. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nincs vám.Igen vesz a cégem gépeket és olcsóbban hozzájutunk mint a hazai kereskedőnél.Ez szerintem inkább jó!
2010. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Jön a rossz minőségű külföldi élelmiszer!

Hát a magyar paprika,ciányszennyezést túlélő egészséges halacskák a Tiszából stb.

Inkább a Távol-keletről érkező élelmiszerek miatt van baj.

Azt persze nem teszed hozzá hogy a magyar állattenyésztést a rendszerváltás előtt módszeresen felszámolták,a gyümölcstermesztés nagyon régóta nem kapott normális támogatást(eu előtt sok évvel)

stb.stb.stb.

2010. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!