Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sopron miért így épült?

Sopron miért így épült?

Figyelt kérdés

A hétvégén voltam Sopronban.

Nekem nagyon tetszett, gyönyörű város, sok történelmi épülettel.


Egy valami viszont nagyon nem tetszett, a közlekedés, az valami borzalom.Az utcák szűkek, tele van egyirányúval, lassan megy a forgalom...stb

Nem is tudom, hogy a soproniak hogy bírják.


Amikor épület a város, szerintem nem ekkora forgalomra tervezték, emiatt lehet baj.


Győr például egészen más, jóval szélesebbek az utak, sokkal könnyebb autóval közlekedni a városban.



2015. ápr. 6. 15:11
 1/4 qqqxxx ***** válasza:
pontosan, amikor terveztek, es epult a tortenelmi belvaros, akkoriban nem szamitottak ilyen volumenu, es ilyen jellegu forgalomra....tudtommal hasonlo okokbol szuntettek meg a villamoskozlekedest Pecsen...mert a varos szerkezete egyszeruen nem volt alkalmas..
2015. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sopronban is volt villamos régen.
2015. ápr. 6. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsi szűk utcák emeletes házak az egykori város magot jellemzik. Régen a városokat fallal vagy árokkal vették körül, így védték a helyi lakosokat.

Vásárvárosokban széles utak és nagy terek voltak a jellemzőek. Itt még talán meg tudják oldani a forgalom gyors áthaladását.

Nagy városok, mint Budapest pl az 1800 as évek végén teljesen átépült. Pestet szinte újraépítették....


Tabán és környéke város tervezés miatt tűnt el, ha megvalósult volna az egykor elképzelt fürdőváros, akkor lehet nem lenne hiány érzetünk a jelenleg rendezetlen parkon áthaladva.


[link]

2015. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Meg most zárták le a belváros egy szelvényét illetve felújítási munkák is folynak...
2015. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!