Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végleg megbukik Orbán?

Végleg megbukik Orbán?

Figyelt kérdés

[link]


A sok Fideszben csalódott ember - ha eddig még kicsit bizonytalan volt - mostmár biztosan a Jobbikra fog szavazni. A tapolcai felmérések alapján eddig is fej-fej mellett haladt a Fidesz és a Jobbik, ezek után szinte biztos a Jobbik győzelem.


Mi a véleményetek az előbbi gondolatmenetemről? Mert ha ez így van, akkor Orbán végleges megbukása sincs messze.


2015. márc. 25. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Orbán Viktorról már az elmúlt 24 évben ezerszer kimondták, hogy megbukott, kész, vége. Lehet, hogy te még fiatal vagy, és nem emlékszel, de pl. 2006-ban, amikor egymás után kétszer is elvesztette a választást, hónapokon keresztül temették és kikiáltották politikai hullának. 4 év múlva történelmi győzelmet aratott.


Orbán a legtehetségesebb politikus, nagy túlélő, nagy küzdő.

2015. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyan! Miért bukna? Lucifer bukott angyal, de az isten hogyan bukna? Ez vallási kérdés a hivöinél/hiveinél és teljesen független az eseményektöl.
2015. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Majd a következő választás előtt is nagy kegyesen visszaad egy kis alamizsnát abból, amit elvett, a sok birka meg újra megszavazza. Legfeljebb ha önerőből nem tudja a Jobbikot megverni, majd koalíciót köt az MSZP-vel.
2015. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sem fog bukni. Őszintén szólva, nem tudom, hogy minek kéne történnie ahhoz, hogy elbukjon.


Például felmerült az, hogy 3/3-as ügynök volt. Asszem ma volt a meghallgatás. Szerinted érdekelte? El sem ment rá.


Maximum veszít pár szavazót a párt, de ennyi. A szavazóbázisának nagy része nem is használ internetet, így fingjuk nincs ezekről a dolgokról.

2015. márc. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ez ilyen vagy elhiszem vagy nem dolog. Ahol a neccesebb dolgok vannak, ott sok az "állítólag". Plusz önmagának is ellentmond a cikk első fele a végének:

"arról meg pláne nem volt szó, hogy az ügyfelek tömegesen vennék ki a pénzüket. "

-> "Az Alfahir.hu-nak nyilatkozó brókerpiacon dolgozó informátor szerint menekítik a pénzüket a hazai piacon jelenlévő brókercégekből az emberek. "


Aki nem akarja elhinni (lásd a Fideszes keménymag) az úgyis azt fogja mondani, hogy Orbán megvédte a közpénzt a csalárd brókerektől. Aki meg nem akarja elhinni, annak eddigis "dögöjjönmegmonnyonleazorbán" volt.


"A sok Fideszben csalódott ember - ha eddig még kicsit bizonytalan volt - mostmár biztosan a Jobbikra fog szavazni. "


Ezt amúgy kétlem. Sok csalódott Fideszes fog a Jobbikra szavazni az igaz, de azzal nem fog választást nyerni a Jobbik. Sokan valószinűleg inkább inaktívok lesznek. Kétlem, hogy emiatt előrehozott választások lennének, ha meg nem lesznek, akkor meg 2018-ig úgyis elfelejtik ezt ha igaz volt, ha nem. És addig még 1-2 rezsicsökkentés, 1-2 etetés, és máris a korábbi "fényében" tündököl a Fidesz, ha nem a "2/3"-osban.

2015. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: Ha már a kákán is a csomót keresed:


"A sok Fideszben csalódott ember - ha eddig még kicsit bizonytalan volt - mostmár biztosan a Jobbikra fog szavazni."

"Ezt amúgy kétlem. Sok csalódott Fideszes fog a Jobbikra szavazni az igaz"


Akkor most sok csalódott fideszes fog a Jobbikra szavazni, vagy sem? Ha a logikai kapcsolatra gondoltál, akkor nem szóltam (minden csalódott fideszes vs több csalódott fideszes).


Azt meg nem értem, hogy miért lenne ellentmondás. 9-e előtt valóban még nem volt akkora pánik, ezért valóban nem nagyon menekítették még a pénzüket az emberek a brókercégektől. Azóta viszont sok víz lefolyt a Dunán, becsődölt a Quaestor is (ami azért komolyabb szereplő volt, mint a Buda Cash például) és most már pánik van és menekítik az emberek a pénzüket. Ráadásul a cikk is mai.

2015. márc. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Magyar nyelv: "A sok" -> mind. "Sok" -> sok, de nem mind. Szerintem. Persze nyilván nem vagyok eléggé magyar, mert nem hiszek feltétel nélkül egy alfahíres (=jobbikos) cikknek.


Egyébként melyik a jobb? Ha tudott a csődről és kivetette a pénzt, vagy ha tudott a csődről, akkor hagynia kellett volna bukni azt a potom 20 milliárd adóforintot?

2015. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7: Már megint kioktató vagy, pedig direkt odaírtam:

"Ha a logikai kapcsolatra gondoltál, akkor nem szóltam"


Egyébként az lett volna a legjobb, ha már jóval előbb elkaszálják őket. Mert ez így ebben a formában valóban bennfentes kereskedelem, akárhogy is szépíted.

2015. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!