Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az SZDSZ miért volt annak...

Az SZDSZ miért volt annak idején olyan népszerű Budapesten?

Figyelt kérdés

A 2006-os országgyűlési választás első fordulójában például az V. kerületben az SZDSZ-es Pető Iván 23,48%-ot ért el úgy, hogy az MSZP külön indított jelöltet (Steiner Pál - 32,27%).

Holott országos szinten 2006-ban az SZDSZ 6,5%-ot kapott.


2015. márc. 23. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Az SZDSZ a Jobbik fordított tükörképe volt.


Budapesten volt nagyon népszerű, vidéken meg nagyon népszerűtlen.


Budapest belső "belpesti" kerületeiben sok a liberális, világpolgár, emiatt.

2015. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Egyszerű, A budapestiek liberálisok, nyitottabbak, de amúgy Debrecenben is, SZDSZ polgármester volt 1998-ig.
2015. márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt népszerű.
2015. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Törölték a válaszomat, de akkor finomítok rajta. Sokkal több a sábeszdeklik aránya Budapesten, mint vidéken. Ezért volt annyira népszerű.
2015. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Elképzelni sem tudom, mit írhattál előző, de a szdsz a pesti zsidókat képviselte, semmi mást.
2015. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Meg engem is :). Mert én lengyel, homoszexuális vagyok :), így biztos rájuk szavaznék, ha léteznének ;).
2015. márc. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ceri ***** válasza:

Az SZDSZ igazából a 90-es évek elején volt népszerű országos szinten. Ezt akkor annak köszönhették, hogy a leginkább hangsúlyozták a kommunista ellenességet. Harsányabban és okosabban, mint a többi párt. Később aztán kibújt a szőg a zsákból. 2006-ra már csak tényleg BP 1-2 körzetében rúgtak labdába. Addigra kiderült, hogy valójában a nemzetközi nagytőke MO-i helytartói.

Ami pedig a BP-i erősséget illeti: A nagyváros mindig is jó terepe a különböző bűnöző, deviáns, stb, stb elemeknek. Az SZDSZ pedig érdekelt az ilyen bomlasztó eszméket képviselőknek a felkarolásában, mivel hogy a háttérhatalomnak az a jó, ha az emberek nem öntudatosak, hanem bugrisok. Az ilyen embert könnyebb kifosztani, megvezetni. "Világ parazitái egyesüljetek" lehetett olvasni egy akkori rájuk vonatkozó karikatúrán. És ez nagyon is jól illik rájuk.

2015. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!