Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hallom azt a rádióba,...

Miért hallom azt a rádióba, hogy valaki eltorzult hangon üvölti, hogyan merészeli a kormány elvenni a lehetőséget hogy az emberek dolgozzanak vasárnap?

Figyelt kérdés
Én tíz éve hallgatom a panaszkodást a Sparba, Tescoba és ahova járok, hogy milyen sokat kell dolgozni, hogy kötelező bemenni, stb. Ez nem lehetőség, hanem kényszer és kötelesség volt. Ha valaki nem ment be akkor, amikor mondták, számíthatott arra, hogy kirugják, ez nem lehetőség volt számára! Biztos van ennek jó meg rossz oldala is, de ez egy döntés, amihez lehet tartani magunkat, és nem dől össze a világ, de hogy lehetőségről beszéljen valaki ordítva az kicsit álságos, nem?

2015. márc. 22. 08:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 LazyJones ***** válasza:
96%
9. Bocsi, én egy rossz szót nem szólok azért, mert én 3kor kelek. Ahogy a vasárnapi dolgozótól sem veszem el a heti két szabadnapját, és nem mondom azt, hogy abból az egyiket ő töltse otthon farvakarással, mert így leszünk kvittek. Eddig sem rúgtam be egy bolt ajtaját, ami szabad akaratából úgy döntött, hogy csak reggel 6-7 magasságában nyit ki, akkor sem, ha ott lehetett kapni a legjobb péksütit a környéken. Szóval ugyanúgy, ahogy én elfogadtam, hogy 3kor kelek, úgy elfogadta a bolti alkalmazott is, hogy vasárnap dolgozni kell, a bolt azt, hogy az alkalmazottaknak pótlékot kell fizetni, te pedig azt, hogy egy hülye beszólással beégetheted magad. Ettől lesz szabad az ország.
2015. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
100%

Vasárnap pedig pihensz, ha beledöglesz is!


Értelmetlen rendelet.

Van amikor csütörtök-péntek-szombat dolgozom, így bevásárlás vasárnapra maradt.


Nem tiltani kellene a vasárnapi nyitvatartást, hanem megfizetni a dolgozóknak!

Amelyik boltnak nem éri meg, bezár, amelyik dolgozó nem akar dolgozni vasárnap, lesz jelentkező a dupla pénzes vasárnapi munkára.

Sajnos pont a munka törvénykönyvét, a dolgozók jogait nyírbálták meg.

2015. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 A kérdező kommentje:

Kedves Lazy Jones, ha a Tesco-ban vásárolsz, akkor nagyobbrészben nem a hazádat támogatod!


"a nemmel kockáztatta a kirúgását, viszont nem kötelező ott dolgozni"


Akiket én hallottam panaszkodni egész eddig és állandóan a sorbanállás közben, azok mind úgy döntöttek, hogy dolgoztak, mert muszáj volt nekik, és csak ott tudtak, de mégis panaszkodtak, mert kiszolgáltatott helyzetben voltak, és ezt csak fölső szabályozás tudja megoldani.


Én az említett mondatot tartottam álságosnak, vagy valaki olyan mondta, aki nem ismeri a helyzetet, de ha az egészről beszélünk egybe, akkor a nagyobb baj nem is ezzel van, hanem azzal, hogy már nem tudunk meglenni vasárnapi vásárlás nélkül, és költjük a benzint, hogy kimenjünk a Tescoba. A vasárnapi eladás az nagyrészt plusz, amire szüksége van az embernek megveszi, de ha vasárnap is nyitva van, az arra jó hogy minél többet vegyenek, amir nincs szükségük az embereknek, hogy minél inkább hízzanak, hogy pusztítsák a környezetet, hogy fogyasszanak, hogy azt higgyék megvásárolják a boldogságukat. Az egész nemzetgazdaságnak komplex módon sokkal többet használ mint árt. Az a szomorú, hogy néhány évtizede még mindenki fordítva gondolkodott, de mára már annyira teletömték a fejünket a reklámokkal, és annyira beleszoktunk, ebbe szocializálódtunk, hogy Tesco nélkül már nem tudunk meglenni, és annyira elkurvultunk, hogy már mi magunk mindjárt tüntetni fogunk a Tesco-ért és ezt olyan álságosan csináljuk, hogy azt mondjuk a munkavállalókért tesszük.

2015. márc. 22. 10:01
 14/77 A kérdező kommentje:

"BTW. te mit eszel, ha nem költesz, nem vásárolsz, és nem fogyasztasz? Fényt eszel?"


nem kell vasárnap megvennem amit akarok, és mint mondtam, azzal hogy vasárnap is nyitva van valami az nem azért van, hogy aki csak vasárnap ér rá, az vasárnap menjen, azaz azzal hogy vasárnap nyitva van nem az történik, hogy a CÉG BEVÉTELE UGYANANNYI, csak jófejségből vasárnap is nyitva van, HANEM A CÉG BEVÉTELE 7/6-szor ANNYI MINIMUM, azaz VÁSÁRLÓFORGALMAT GENERÁL, olyasmit, amire alapból nincsen szükség, SŐT mint tudjuk a vasárnap a legjobb nap az üzeleteknek, ÉPPEN EZ MUTATJA A LEGJOBBAN, hogy mennyire PLUSZ FOGYASZTÁST GENERÁLÓ!!! nem a kenyérről és a tejről van szó, és ha ezt nem érted meg, akkor nagyon szomorú, és hiába mondom, hogy bekebelezte az elmédet a cég, sajnos már nem is érted meg amit mondok, mert nem akarod

2015. márc. 22. 10:06
 15/77 A kérdező kommentje:

"Azért hallottad, mert annak az embernek nem jó"


Egy politikustól hallottam a parlamentben, nem egy Tesco dolgozótól


egyébként igazad van az 50-50%-ról, hogy természetes hogy van akinek jó vagy tetszik és van akinek nem, csak szerintem nem 50% erre akartam rámutatni

2015. márc. 22. 10:08
 16/77 A kérdező kommentje:

"Ezért a jövőben csak 6 órára jelenti be"


ez szomorú, de ez más problémára mutat rá, ott kicsit más a baj!


Érdemes belegondolni abba, nem nagy dolog, hogy össztársadalmi szintem a vasárnapi pénztáros munka akkor jövedelmező, akkor lehet belőle megélni, mégha a cégen keresztül is, ha van aki vásárol, mégpedig nagyságrendekkel több ember, mint ahány pénztáros van. Ez az utóbbi években fenntartható volt, azaz működött, a cégeknek megérte. Mit jelent ez? Hogy bár komplex folyamatok vannak, hogy hány embernek jó és hánynak nem, de ebből le lehet vonni azt a következtetést, hogy a társadalom vagyoni szétszakadása tartotta fenn ezt a dolgot az elmúlt időkben. Vagyis ha ezt akarjuk, az azt jelenti, hohgy igent mondunk a társadalmi olló egyre nagyobbra nyílására. Hogy egy kis pénzért most eladjuk a jövőnket, legalábbis a szegény emberek. Talán ez a szabályozás nem fogja megoldani a dolgot egy csapásra, de az biztos, hogy egy lépés jó irányba. A közvetlen rövidtávú hatásában valóban úgy tűnhet, hoyg a kis emberek szívnak, valójában éppenhogy nem, de ez egy hosszú folyamat, és természetesen a fenntartható fejlődéssel együtt, ahhoz viszonyítva van értelme, ha arról lemondunk, akkor persze igazatok van, akkor dobjátok nyugodtan a gyeplőt a lovak közé

2015. márc. 22. 10:15
 17/77 A kérdező kommentje:

"Az egy dolog, hogy egyes munkahelyeken elvárták a vasárnapi munkavállalást is, de ez nem volt zsákbamacska: már akkor is tudni lehetett, hogy ez lesz, amikor az illető elment oda dolgozni: láthatta, hogy nyitva van-e a bolt vasárnap, vagy nincs."


Ja, és hol a határ? A kínai gyerekmunka se baj, mert tudja amikor elmegy dolgozni, hogy mire vállalkozik. Az ő baja, hogy nem tehet mást, és hogy senki nem védi a jogait?

2015. márc. 22. 10:17
 18/77 A kérdező kommentje:

"A mostani boltbezárással kapcsolatosan sok boltban meghosszabbították a munkaidőt, több, mint nyolc órában kell dolgozni, ami egészségtelen."


Ez így van, ez a dolog kijátszása, és valószínűleg majd korrekcióra szorul a szabályozás, ezt is majd le kell szabályozni, hiszen az volt a lényeg, hogy a vasárnappal ne tehessen senki versenyelőnyre szert.


"Egy régi hatásvizsgálatból kiderült, hogy több tízezer munkahely szűnik meg véglegesen és több tízmilliárd forint adóbevételtől esik el az állam."


a hatástanulmány szerinted azt is beleszámította, hogy talán többet tölthetsz így a családoddal, talán kevésbé leszel ideges, talán normálisabb életet élnek a gyerekeid, kevesebbet lesznek betegek, netán nem lesznek depressziósok és még sorolhatnám mennyi minden kihatása van annak, hogy nem rohan az ember a fogyasztás után, és hogy tart egy pihenőnapot. Nem vagyok vallásos, de nem véletenül volt ez többezer éves hagyomány, mert bevált. Talán az egészségügyben vissza fog jönni már középtávon is a hatás, sőt az oktatásban, munkakedveben, és sok minden másban. Ezeket nem lehet számszerűsíteni, de könnyű végiggondolni. Sajnos fellengzősnek tűnik, hogy ilyen apróságokat én össztársadalmi szinten átlássak, de sok sok apróság van, amiknek nagyon messzemenő következményei vannak össztársadalmi és gazdasági szinten is. Nem akarom sorolni a listát, de erre könnyű példákat hozni a múltból, és a jelenlegi helyzetről is könnyen lehetne gondolkodni, de valahogy mindenki leragad a közvetlen hatásnál, pedig nem csak az van. De hatástanulmányok másról nem tudnak szólni, mint a közvetlen kiszámítható biztos hatásokról.

2015. márc. 22. 10:25
 19/77 A kérdező kommentje:

"Nem tiltani kellene a vasárnapi nyitvatartást, hanem megfizetni a dolgozóknak! "


Természetesen az is egy megoldás, csak nagyon magas összeget kéne mondani, és attól függ mi a cél. Ha az hogy az emberek pihenjenek egy napot, akkor azt máshogyan nem lehet sajnos. a te megoldásod csak átlagban lenne jó, persze lehet hogy elegendő magas összeggel a piac beszabályozná magát, és nem tartanának nyitva vasárnap csak egy-kettő, de akkor szinte ugyanott vagyunk, mert ha tejet és kenyeret akarsz venni, azért most is meg tudod venni.

2015. márc. 22. 10:29
 20/77 LazyJones ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Elfogadom, hogy te így látod a dolgokat, de attól még nem biztos, hogy feltétlenül igazad van.


Nem a hazámat támogatom? A Tesco felépített egy ingatlant, amit nem fog lebontani, ha kivonul - vagyis már van egy üzlethelyiség, amivel több az ország. Amit itthon be tud olcsón szerezni, azt innen viszi, és nem fizet rá azért, hogy külföldről importáljon - vagyis fizet az itthoni termelőknek. Fizet a szállítmányozásért, java részt hazai cégeknek, vagyis fizet nekik is. Fizeti az adókat és járulékokat - szintén államkassza. Fizeti az alkalmazottait - magyar emberek kapnak pénzt. Fizeti az alkalmazottak adóit és járulékait - magyar állam kapja a pénzt. A termékekre, amit elad, fizeti az ÁFÁt - megint csak magyar államkassza. Azért ez nem kevés. Ha itt megéri boltot csinálni, terjeszkedni fog, és befektetni - megint csak újabb magyar álláshelyek, újabb adók, és újabb járulékok. Erre lehet azt mondani, hogy igen, de bezárnak a kisboltok - meglehet. De sok olyan dolog van, amivel könnyebb kisboltként élni, ha elég kreatív az ember. Pl. lehet specializálni a választékot, lehet arányaiban kevesebb alkalmazottal csinálni a céget, lehet a környező kistermelőktől venni olcsóbban a termékeket, vagy olyan helyekre nyitni üzletet, ahol a multi viszonylag messze van. Mindegyiknek van pozitív és negatív hozadéka, de az átlagember számára az, hogy nem egy nap megy el a vásárlással, hanem 3 óra, nagy haszon!


Az, hogy nagyobb forgalmat generál lehet, hogy neked nem tetszik, de állami szinten igenis hasznos. Minél többet költ valaki, annál több pénz forog. Ha valaki keres havi 100-at, és a teljes pénzét elkölti élelmiszerre, vagy valaki keres 150et, 100at elkölt élelmiszerre, a maradékot pedig mozira, színházra, nyaralásra, a végén nem marad több pénze egyiknek sem, mégis az utóbbi fogja úgy érezni, hogy boldogabb az élete (és mellette több embernek adja meg ugyanazt a pluszt).


"nem kell vasárnap megvennem amit akarok" De, bizonyos formában kell. Vasárnap 3-4 óra alatt megcsinálok egy bármekkora bevásárlást. Hétköznap nincs rá ennyi időm, és ha nem egy helyre megyek, akkor ez a 3-4 óra gyakran kitolódik 8-9re is. Annyi időm meg ilyen életvitel mellett nincs.


"Hogy egy kis pénzért most eladjuk a jövőnket, legalábbis a szegény emberek."

Megfordítva: az állam elveszi a lehetőségét is annak, hogy a kisember szorgalomból kicsit nagyobb ember legyen. A vasárnapi pótlék megfizetése ugyanis elvileg kötelező, szóval kikövetelhető dolog, az a pénz pedig pénz marad - vagyis annyival többet költhetett mindenki a következő hónapban. És mitől lenne ez egy jó folyamat? Mindenkinek, aki eddig vasárnap dolgozott, lesz egy tök üres, haszontalan napja. Egy olyan nap, amivel a többség így sem fog tudni mit kezdeni. Ritka volt ugyanis az az ember, aki egy hónapban minden vasárnap dolgozni kényszerült, a többség 1 vagy max 2 vasárnapot töltött bent. A maradék 2-3 hétvégéje ugyanúgy ottmaradt a családra és a dolgaira, mégsem tudott élni vele. Miben lenne más ez a pár új vasárnap?


"Az ő baja, hogy nem tehet mást, és hogy senki nem védi a jogait?" Ha nem is az övé, de igen, ez a baj vele. Hogy senki sem védi a jogait. Magyarországon viszont szabályozva van a munkavégzés életkor, munkaidő, és pótlékok szintjén. A vasárnapi nyitvatartás sosem volt sem kötelező, sem erőszakolt. Aki nem akart olyan helyen dolgozni, ahol vasárnap be kell járni, nem volt kötelező; ha viszont nincs más, akkor nincs más. A mentősök, tűzoltók, sofőrök, stb. sem élvezik azt, hogy heti 7 napon dolgoznak, de ez a meló ezzel jár, és elvállalták akkor, amikor belementek az adott munkahelybe.


"a hatástanulmány szerinted azt is beleszámította, hogy talán többet tölthetsz így a családoddal, talán kevésbé leszel ideges, talán normálisabb életet élnek a gyerekeid, kevesebbet lesznek betegek, netán nem lesznek depressziósok és még sorolhatnám mennyi minden kihatása van annak, hogy nem rohan az ember a fogyasztás után, és hogy tart egy pihenőnapot. "

Ez viszont durva és egyoldalú beleszólás a kisemberek magánéletébe. Még egyszer mondom: nem volt kötelező olyan helyen dolgozni, ahol van vasárnapi nyitvatartás, és ha olyan helyen is dolgozott, nem volt kötelező az összes vasárnapot bent tölteni. Nálunk a hétvégi/ünnepnapi munka plusz pénzt jelent, és kb 400%os a jelentkezés rá, leginkább azért, mert az embereknek a normális élethez elegendő pénzre van szükségük első sorban. Se a stresszt, se a nyugalmat, se a családi békét nem fogja javítani az, ha egy napon keresztül rágódsz azon, mit teszel a hónap végén az asztalra - márpedig a magyar realitás sajnos ez. Erre had idézzem azt a mondatot, amit O.V. mondott még 2011ben:

„Amíg heti ötnapi munkából nem lehet megélni Magyarországon, addig nincs arra lehetőség, hogy a boltok vasárnap zárva tartsanak”

2015. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!