Mesélnétek nekem a rendszerváltás előtti Magyarországról?
Milyen volt a munkamorál, hogy működött a gazdaság/társadalom, mit dolgozott az emberek többsége, milyen volt az oktatás a maihoz képest ilyenekre gondolok.
Szomszédunk már kb 20 éve munkanélküli, mégis saját háza van, télen szeméttel tüzel meg ilyenek, látszik is hogy egyre jobban épül le az egész ház, de furcsa hogy egy ilyen ember is fel tudott magának húzni valahogy egy házat. Úgy tudom hogy ez a szocializmus sajátossága volt hogy viszonylag olcsón lehetett építkezni. Ilyen dolgokra lennék kíváncsi hogy ezt hogy engedhette meg magának akkoriban az ország stb.
#9
Jelenleg is hiteleket veszünk fel, minden ország vesz fel hiteleket. A cégek szintúgy vesznek fel hiteleket.
" A hitelnek nincs értelme, csak az országra kényszerítette a bankszektor, vagyis, a globális magánpénz hatalom"
Na ezert nem kell kurucot olvasni, mert az ilyen eszement baromsagokrol fogod azt hinni hogy igaz.
# 11/14 Igen, csak baromi nagy különbség van aközött hogy a hitelből vállalkozásokat, gyárakat hoznak létre, öntik a pénzt a vállalkozók hitelezésébe, és aközött amire a szocializmusba költötték a hitelt. Én nem tudom egy olyan vállalatról sem ami sikeres lenne, és hitelt venne fel arra hogy az ott dolgozó embereknek 3 forintos kenyeret tudjon biztosítani az 5 forintos helyett.
Amúgy ja, most is vesznek fel hiteleket, és ugyan olyan szarul költik el mint a szocializmusban. Egyes számítások szerint a mostani hitelállomány 2/3-a a szocializmusból maradt ránk, azért innen már nem sok hitelt lehet felvenni csőd nélkül.
#15
Azt mondom, hogy a gazdaság erősebb volt 89 előtt, mint most ez adta a szociális kiadások alapját.
A rendszerváltáskor annyi történt, hogy az alsóbb rétegeket magára hagyták az út szélén, ahelyett, hogy a gazdaságot fejlesztették volna, felhasználva a technológiai embargó végét.
"Azt mondom, hogy a gazdaság erősebb volt 89 előtt"
De mennyivel előbb? Mert a 70-es évektől kezdve már mindenki tudta hogy ez nem működik, csak azt nem tudtuk (vagy inkább nem mertük hinni) hogy a nagy Szovjetúnió összeomolhat. A 70-es évektől kezdve mindenki hülyére vett mindenkit. Csak a gagyi termelése folyt olyan piacokra, ahol nem volt rá szükség. Valós termelő ágat alig bírok mondani, amelyik fent is tudta volna tartani magát egy versenypiacon.
'Mert a 70-es évektől kezdve már mindenki tudta hogy ez nem működik, csak azt nem tudtuk (vagy inkább nem mertük hinni) hogy a nagy Szovjetúnió összeomolhat.'
Az átlagember úgy vélte, a szovjet állam előbb-utóbb összeroskad, de "csak nem az én időmben"...
#17
Az olajválság és az olajárrobbanás tette tönkre a nehézipart és hozta nehéz helyzetbe a keleti tömböt a könnyűipar és a mezőgazdaság még bírta volna.
Ha elhagyjuk a nehézipari termelést az elektronikai iparon kívül, akkor még az életszínvonalat is lehetett volna tartani hitelfelvételek nélkül.
Ehhez képest a jelenlegi és az előző kormány is a gépiparon keresztül szeretett volna gazdaságfejlesztést végezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!