Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Európában előbb...

Szerintetek Európában előbb utóbb kialakulnak/elterjednek a "Gated community" azaz őrzött lakóparkok?

Figyelt kérdés

Egyre több a bevándorló, afrikai/muzulmán és európában egyes országokban hihetetlenül leromlott a közbiztonság, ebből következhet szerintem, hogy a gazdagabb réteg és a középosztály elkezd ilyen őrzött lakóparkokban élni.


Csoporttársam nyáron volt kint Amerikában nagybátyjánál és mesélte, hogy olyan helyen élnek, hogy igazából 4 hosszú utca és körbe van falazva és a falon kívül kamerák vannak. Bizonyos időközönként az őrök körbemennek autóval a lakópark körül. De most jön az, ami ebben jó. Kocsival megjönnek a boltból, csomagtartót nyitva hagyva az árúval benne ott lehet hagyni nyugodtan az autót. Amikor látogatóban voltak a rokonoknál Magyarországon, akkor a házat be sem zárták, különben a szomszéd hogy eteti meg a kutyát :D Kocsit úgy hagyják kint a ház előtt hogy benne van a kulcs. Emellett még annyi nagy előny van, hogy nem csak őrök vannak, hanem 24 órában van valami orvosi tűzoltó vagy mi (csoporttársam sem tudta pontosan mi a megnevezése) szolgálatban az ilyen lakóparkokban. Ez egy olyan személy, aki elsősegélyt tud adni és egyben tűzoltó féleség is. Van egy mindenes autó, gondolom egy pick up vagy valami olyasmi és abban vannak gyógyszerek, eü felszerelés, újraélesztő, poroltó, stb. Ez azért jó, mert ha kisebb tűz van, vagy ha pl leáll valakinek a szíve, pár másodpercre van a segítség és értékes időt nyernek, amíg ki nem érnek a mentők/tűzoltók.


Szerintem jó lehet ilyen helyen élni!



2015. márc. 5. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenek már most is vannak Európában, de nincs annyira elterjedve, mint az USA-ban vagy Dél-Amerikában.


Magyarországon is van hasonló:


[link]

2015. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen társasházas formában vannak, de kertesházas formában még nem láttam ilyet.


Amúgy a kérdés főleg, hogy el terjednek e szerintetek?

2015. márc. 5. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen, elfognak terjedni, biztos vagyok benne.
2015. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Igen, mert másképp hamarosan nem lehet majd élni, és a civilizációt fenntartani. Bár akkor már jobb lenne a négereket/muzulmánokat/cigányokat körbefalazni.
2015. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Biztosan nőni fog az igény ezekre nálunk is, mivel a demográfiai, gazdasági változások miatt az államok egyre kevésbé képesek biztosítani a közbiztonságot, a polgárok védelmét, ezért aki anyagilag megengedheti magának ilyen magáncégekhez, jól szervezett közösségekhez fordul.
2015. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem sokat érnénk vele, mert a cigányok egy éjszaka alatt ellopnák a vaskerítést. Csak a helyi MÉH-telep járna jól. :)
2015. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A Szentjakab Parkfalu Mogyoród mellett ilyen.
2015. márc. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jol irja a 7es hozzaszolo. En is Szent JAKABOT AKARTAM IRNI, KONKRETAN AZ EGY LEGELO VOLT ES A SEMMIBOL HUZTAK FEL, MARA MEG MAR RENDES KIS FALU, IAGZ IZOLALT, ES CSAK GAZDAGOKNAK SZERINTEM MAR SAJAT PEKSEGUK IS VAN OTT, AHOVA BEJARNAK DOLGOZNI AZ EMBEREK.
2015. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fótliget és Budajenőn a Hilltop is ilyen. Csoda, hogy ilyen kevés embernek éri meg a picit magasabb közös költség a biztonságot.
2015. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!