Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hivatkoznak erre egyes...

Miért hivatkoznak erre egyes orosz barátok?

Figyelt kérdés

Az állítják,hogy az oroszokat nem szeretni értelmetlen.

Azt mondják,hogy világosi fegyverletétel és 56-os forradalom leverése már régen volt.

Viszont Trianon miatt pedig állandóan sírnak, az már nem volt régen?


2015. febr. 21. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Ezek a dolgok egészen mások.


Ha egy idegen hatalom megszállja az országot, attól az még ugyanaz a nemzet marad, nem szaggatják szét.Igaz megsínyli,megszenved, de ugyanaz a nemzet marad.


Viszont, ha felosztják a nemzetet és darabokra szaggatják azt nem lehet visszacsinálni, vagy csak nagyon nehezen és sok áldozat árán.


A megszállás viszont csak ideiglenes, ideig óráig tart, a megszállók birodalma összeomlik (mint a SZU) vagy meggyengül és egy forradalommal kisöprik a megszállókat.

2015. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagy képben kérdező. A világos fegyverletétel a Habsburgoknak köszönhető, akik behívták ránk az oroszokat.

1956 pedig a Szovjetuniónak köszönhető, amely felbomlott.

Trianonnak meg semmi köze az oroszokhoz.

Ennyi erővel utálni kéne a németeket is a második világháború miatt, nem? Meg tök poénos, hogy a nagy antirasszista balosok és liberálisok gyűlölködnek ha az oroszokról van szó. Ugye tudjuk, hogy ez rasszizmus?

2015. febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szigorúan a kérdésre válaszolva én azzal magyaráznám, hogy bár mindez régen volt, viszont 48-49 és az 56-os forradalom hogy úgy mondjam "megoldódott". Magyarország jelenleg önálló ország, nem száll meg senki. Viszont Trianon hatásai most is élnek.

De ettől függetéenül, én nem vagyok oroszbarát, csak úgy gondolom, hogy gazdaságpolitikailag ők egy fontos partner. Ennek meg semmi köze ahhoz, hogy mit csináltak 56-ban a szovjetek, amit természetesen mélyen elítélek.

2015. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Nekem az a kedvencem, amikor az "oroszbarátok" azzal magyarázzák az amerikaellenességüket, hogy azok nem segítettek 56-ban.
2015. febr. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez nem válasz a kérdésedre, de én eleve nem szeretem, ha párhuzamot vonnak történelem és aktuál politika között. Ha ennek bármi realitása volna, akkor azt is megkérdezhetném, hogy Putyin és Merkel miért nem ért mindenben egyet egymással, hiszen az Egyik a kelet-német Stázi ügynöke volt, a másik a szovjet KGB-t szolgálta... Nyilván azért nem, mert a körülmények változtak, az oldalak felcserélődtek... Aki a jelen problémáira akar választ adni, az a jelen helyzet alapján kell, hogy értékeljen, nem a történelem alapján.
2015. febr. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a kedvencem amikor az oroszellenesek azt mondják, hogy utálni a ruszkikat nem rasszimzus :)
2015. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az oroszellenesek nem az oroszokat utálják, hanem az orosz vezetést és annak ideológiáját, mechanizmusát.
2015. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, te ilyeneket hol hallottál? Mert nekem még soha nem mondott ilyeneket senki. Nem csak próbálsz hangulatot kelteni?
2015. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az oroszellenesek nem az oroszokat utálják, hanem az orosz vezetést és annak ideológiáját, mechanizmusát."


Magyarázd csak meg. De ha én elítélem az izraeli vezetést, máris antiszemitának vagyok minősítve. Rasszisták és punktum.

2015. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Antiszemita attól függően lehetsz, h miket írsz az izraeli vezetésről.

De ha nem értesz egyet, ha antiszemitáznak téged, akkor te ugyanezzel a logikával miért rasszistázol másokat?

2015. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!