Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha a jobbik...

Szerintetek ha a jobbik kerülne kormányra, akkor kilépnénk az EU-ból?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 18:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

Nem.

Én is Jobbik szimpatizáns vagyok, de nem támogatom az EU-ból való hirtelen kiugrást.

Magyarország gyenge lábakon áll.



Először is erősíteni kell az EU-n kívüli, főleg keleti gazdasági kapcsolatokat.

Ha ezek már elég erősek, akkor kiléphetünk az EU-ból és olyan országot építhetünk magunknak, ami tetszik.

2015. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Énis hasonlóképp látom :)
2015. febr. 3. 19:03
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Ez a kérdés már volt.
2015. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat akkor, de csak mostanság kezdtem el a politikai rovatot olvasni, és ameddig visszalapozgattam, ott nem találkoztam vele
2015. febr. 3. 19:05
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem az EU-ból kéne kilépni hirtelenjében mert akkor megroggyanna az ország. Hanem a csatlakozási szerződést, meg egyebeket kéne újratárgyalni.


Egy példa: Amikor mi csatlakoztunk, akkor nem tárgyaltuk le a cukorkvótát, így az uniós irányelvek miatt 3 cukorgyárat be kellett zárni és csak 1 maradt meg. A szlovákok pedig kijárták maguknak a dolgot, így ők egy cukorgyárukat sem zárták be. És mit látsz manapság a boltban. Tele van minden szlovák kristálycukorral.


És még ezernyi dolog ami el lett cseszve annak idején. Ezek kéne kemény politikával végre tisztába tenni.

2015. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Az a baj, hogy Európa előbb-utóbb rászorul, hogy összefogjon. Széthúzással csak gyengül, egyedüli nemzetállamokat pedig könnyebb eltaposni, akár gazdaságilag, akár katonailag, ezt ne feledjünk.
2015. febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

6#


Ez igaz, de sokan, például én is, nem értünk egyet az EU "multikuturalista" "engedjünk be mindenkit" politikájával és nem szeretnénk svéd nemsemleges modellt a magyar iskolákban.


Mert, tuti, hogy ránk lenne erőltetve ez a sok hülyeség, hogyha teljesen egyesítenék az EU-t.

2015. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
5%
Nem, az EU előbb rakna ki minket, a gazdaság pedig bedőlne, mert kb. csak EU-s pénzből épül bármi az országban.
2015. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

# 7/8 ma 19:20


Igen, csak épp a multikulturalizmus azért van ott, mert egy brit nem hajlandó már rengeteg munkát elvégezni.


A svéd nemsemleges oktatás pedig még mindig kísérleti (és látják, hogy nem működik, ne félj, csak az nem érdekes a médiának). Rengeteg mindennel kísérleteztek itt is, ami annó legalább akkora szentségtörésnek számított...


Nem mellesleg senki sem erőlteti Magyarországon a multikulturalizmust, csak azt, hogy nem kéne mindenkit gyűlölni aki nem magyar. A "nemsemleges oktatás" pedig szintén csak szitokszóként terjed itthon.


+1 adalék: Nekem egy félig dán ismerősöm megkérdezte, hogy miért küzdenek ennyire a magyarok a nemsemleges oktatás ellen? Mert valamiért nyugatra az hallatszik ki, hogy mi tiltakozunk a nemsemleges oktatás ellen Magyarországon és Svédországban. Svédországhoz semmi közünk, Magyarországon pedig jelen pillanatban egy iskola sem vette ezt át (ezt tőlem tudja), még csak apró említés szintjén sem, tehát nem érti.


Az EU semmi ilyet nem kényszerített ránk, bármennyire is ez valamiért a mánia itthon. A "multikultit" is tagállami szinten akarják, hogy meg legyen oldva...

2015. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Azért a Jobbik óvatos duhaj lett mióta egy esetleges kormányra kerülés lehetséges közelbe került, a hőskorban még masszívan EU ellenesek voltak, meg kilépünk izibe, most már ők is ott tartanak, hogy kormányra kerülésük esetén felülvizsgálnák az EU-val kötött kvótáinkat, illetve esetleg tartanának egy népszavazást az EU-s tagságról, de a schengeni övezetben akkor is benn akarják tartani az országot, ha a nemek győznének, szóval ma már a Jobbik sem az az EU gyűlölő párt volt mint 7-8 éve. Ez persze valahol érthető, az utcán könnyű szidni az EU-t, de a parlamentben ülve ők is látják, hogy mennyi pénzt nyerünk, illetve bukunk a tagságon, azért ők sem hülyék annyira látják sajnos, hogy a magyar gazdaságnak úgy kell az Eu-s támogatás mint egy falat kenyér, ráadásul a tíz legnagyobb magyarországi vállaltból például öt német, és a többi is EU-s tagok tulajdonában van, ha mi most újra vámot vezetünk be ezekkel az országokkal szemben, akkor megnézhetjük magunkat...
2015. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!