Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A humanitás miért olyan fontos?

A humanitás miért olyan fontos?

Figyelt kérdés

Mármint, szerintem a teljes érzéketlenség rossz, nem gépek vagyunk.

De, sokszor túlzásba viszik.

A szüleim kritizálják mindig a túlzásba vitt humanitást.


Mindig azt mondják, hogy ők úgy jutottak el oda, ahol vannak, hogy a legtöbb humanitást, érzelmeket félretették.Azt mondták, hogy erősnek, határozottnak,gyakran érzéketlennek kell lenni , mivel az élet nem egy habos torta.


Ennek köszönhetően messze az átlag magyar feletti színvonalon élünk, semmiből nem szenvedünk hiányt.


Abszolút nem értem például ezt a gyakran vitatott menekültkérdést, meg az alanyi jogon járó feltétel nélküli szociális segélyezést.

Mitől lesz nekem jó, hogy a befizetett adómból az állam menekülteket vagy romákat tart el meg házakat építenek nekik?

Semmi előnyök, semmi hasznom nem származik belőle.

Illetve az, hogy ilyen sok jogot adnak ezeknek a csoportoknak.Az miért lesz jó nekem?Mi előnyöm fog belőle származni?


Nem tudom, engem így neveltek, lehet azért látom így.


4-en vagyunk testvérek, nem azt mondom, hogy katonás vagy spártai nevelést kaptunk, de nagyon keményen fogtak minket.16 évesen már angol nyelvvizsgát raktam, az egyik bátyám meg fogorvosnak tanul, a nővérem meg pénzügy-számvitelen végzett.


Lehet, ebből adódóan látom így a dolgokat.



2015. jan. 25. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Részben egyet értek veled. Részben.

Nekem nem származik ezekből hasznom. Viszont mégsem hagyhatjuk éhen halni őket ( ha kevés is, de van aki dolgozni kezd és normális életet él ).

A bevándorlók kb. 90%-a kezd el dolgozni ( és ha észrevetted nagy része orvos vagy ehhez hasonló lesz ), ezzel szemben a romáknak kb. 5-15-a.

2015. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem az ide vándorolt külföldi orvosokra gondoltam.

Hanem, erre a jelenleg is uralkodó szociális demagógiára.


Amelyik ember nem képes fenntartani magát a saját erejéből, etnikumtól függetlenül, az úgy járt.Azt jelenti, hogy nem életre való.


Ugyanúgy, mint a cégeknél is.Amelyik nem precíz, nem versenyképes az csődbe megy.



A szociális segélyezést szigorítani kellene.Csak annak kellene adni, aki már adott a közösbe valamit, adózott is.

Nem feltétel nélkül osztogatni.

2015. jan. 25. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézz utána az elmúlt 5 év döntéseinek. Pl. aktív korúak ellátásáról szóló törvény. Szigorítottak épp eleget. Az összeget is lecsökkentették. Az meg hülyeség, hogy feltétel nélkül, alanyi jogon jár. Több feltételhez is kötött.
2015. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azért ez a céges példa nem feltétlen állja meg a helyét.

mert itt vannak rá a mindent elborító külföldi multik.

minden országban korlátozva vannak,van ahova be sem engedik őket,mert képtelenség versenyezni velük és rombolják az adott ország gazdaságát mert minimum a haszon 70%át kiviszik az országból.

na most te lényegében azt írod,hogy mivel nem minden cég rendelkezik ekkora tőkével és versenyképességgel,akkor ők gyengék ezért törvényszerű a bukásuk.

és itt magyar cégekről beszélek,akik a hasznot a magyar gazdaságba forgatnák vissza.

ezért nem lehet ezt ennyire leegyszerűsíteni,hogy idejönnek lerabolják az országot,minimálbéres rabszolgamunkát biztosítanak és ők csinálják jól ezt a méltatlanságot.

akkor lenne ez értelmes gondolatmenet,ha magyar cégek közötti versenyhelyzetről beszélnénk.

2015. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hollófernyiges ***** válasza:
52%

A gondolatmeneted ott sántít kérdező, hogy ezek az "úgy jártak" semmirekellők nem fognak neked kényelmesen éhen halni, lehetőleg valami olyan sarokban hogy el se kelljen takarítani őket, hanem nekiállnak úgy fenntartani magukat ahogyan tudják. Az eredmény egy Kolumbia vagy Brazília lesz, ahol a szüleidhez hasonló emberek fallal körülvett, géppisztolyos őrökkel védett lakóparkokban élnek és csak páncélozott lezárt autóban mernek kimenni onnan. És a segély kevesebből kijön mint a börtön (mai viszonyokban 23 ezer vs 120 ezer havonta).

Másrészt meg nem volt olyan rossz, amikor 56-ban az osztrákok etették, segélyezték a menekülő magyarokat, ahelyett hogy visszazavarták, vagy utcán koldultatták volna őket.

2015. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!