Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti fogtok magyar boltban...

Ti fogtok magyar boltban vásárolni most, hogy a tesco bezár?

Figyelt kérdés
Én akkor se mennék be magyar boltba, ha csak az lenne. Inkább éhen halnék.
2015. jan. 19. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Angliában kell a Tescoban vásárolni és akkor kiderül, a kormánynak vagy a Tesconak van igaza.
2015. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem, mert drágábbak, mint a többi. Sokszor lejárt élelmiszereket árulnak, és a választék is kicsi.

Vannak a Tescon kívül más boltok is. Igaz, nálunk még nem zár be.

2015. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tescoból csak a kicsik zárnak be.


A nagyobb üzleteik megmaradnak.

2015. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

"Én akkor se mennék be magyar boltba, ha csak az lenne. Inkább éhen halnék."


Sok sikert hozzá! :D

2015. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk szerencsére nem zár be a TESCO, ha bezárna akkor sem mennék Magyar boltba mert szinte mindennel sumákolnak, drágák, rossz a minőség, gyakran kicsi a választék, stb-stb.
2015. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Eddig se jártam Tescoba.
2015. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

"Én akkor se mennék be magyar boltba, ha csak az lenne. Inkább éhen halnék."

Az ilyen hungarofóbok miatt tart ott az ország, ahol.

Az emberek ott vásárolnak, ahol ugyanazt a terméket olcsóbban megkapják. Ez jelenleg általában a multikat jelenti, mert őket jóval kevésbé sarcolja az állam, így megengedhetnek maguknak kisebb árrést. Én speciel ha anyagilag megengedhetném magamnak, inkább magyar boltban vásárolnék akkor is, ha ott drágábban kapom meg ugyanazt.

2015. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
na azért az hozzátartozik, hogy a CBA sem 100%-ban magyar terméket árul...arányaiban több a magyar termékük, és ennyi...teszkóban is árulnak magyar terméket. ahogy írták, itt az a lényeg, hogy hol olcsóbb, és ezért járnak az emberek inkább teszkóba. az persze kétségtelen, hogyha évek múlva elérik azt, hogy a CBA monopol helyzetben legyen, akkor konkurencia nélkül nem fog ott sem olcsóbb lenni semmi...sőt...de ne így legyen...
2015. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ez jelenleg általában a multikat jelenti, mert őket jóval kevésbé sarcolja az állam, így megengedhetnek maguknak kisebb árrést."


?????


Maradjunk annyiban, hogy a multikat sokkal inkább sarcolja az állam, de mivel SOKKAL költséghatékonyabban működnek, mint a kisvállalatok, így megengedhetik maguknak az alacsonyabb árakat.

2015. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

" Maradjunk annyiban, hogy a multikat sokkal inkább sarcolja az állam, de mivel SOKKAL költséghatékonyabban működnek, mint a kisvállalatok, így megengedhetik maguknak az alacsonyabb árakat."


Ezen mit kell lepontozni? Igazat mond. A kisvállalkozók gondolkodása valahol a szocializmusban ragadt, a költséghatékonyság, innováció, marketing vagy az "én akarok a világ legnagyobb vállalkozója lenni" mentalitás hiányzik. Ezek nélkül pedig drága, kevés és kétes minőségű sz**t lehet venni náluk, mert egy dologgal törődnek: "legyen több pénzem, új kocsikra, nagyobb házAKra stb." és nem értik meg, amit a multik igen, hogy a vállalkozás soha nem fog jól menni, ha önző, egoista, kapzsi indíttatással dolgozunk rajta.

2015. jan. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!