Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Segély csak a romáknak jár?

Segély csak a romáknak jár?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értve, hogy van olyan segély, amit csak romák vehetnek igénybe?

Ha teszem azt van egy család, akinek mondjuk 8 gyereke van, akkor ő is meg tud élni a segélyekből, mint a romák?

Jár neki ingyenes étkeztetés a suliban és ingyen tankönyv stb.?


2010. febr. 7. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Segély nem csak a romáknak jár,és nincs olyan sem,ami csak nekik!

Mindenki kaphat segélyt,aki a törvény szerint jogosult rá:Egy sok gyerekes magyar család is kap segélyt!

2010. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
A segélyt nem etnikai alapon osztják, bár tény, hogy legnagyobb számban a kisebbség veszi igénybe. Elméletileg egy család 8 gyerekkel, segélyekkel, családi pótlékkal meg tud élni, nem hal éhen, de nem fog jól élni. A tankönyv 3 gyerektől ingyenes és a kaja is.
2010. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Segélyből nem lehet megélni ha rendesen akarod felnevelni azt a 8 gyereket! Iskoláztatásra, külön órákra (sport,zene egyebek), ruháztatásra, ételre, rezsire nem elég..de erre a cigányoknak nincs gondjuk!
2010. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
érdekes,amit az előttem szólók írtak, mert én magyar család tagja vagyok, segély mégsem illet minket, pedig nem ezer forinttal vagyunk a létminimum alatt.sajnos,felénk ez van. olyat is ismerek, akinek a férje minimálon volt bejelentve, az asszonynak nem volt mkahely, miután lejárt a gyes,kereste a mkát, egy gyerekük van, és 3000ft kaptak segély gyanánt. szóval vannak hellyek, ahol IGAN IS A CIGÁNYOK KAPNAK, AZ ÚJ-KISEBBSÉG(VAGYIS MI MAGYAROK)MEG EGÉSZ NYUGISAN ÉHEN IS PUSZTULHATUNK.EGYENLŐSÉG,MI?!!
2010. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek az előttem szólóval! Én is az átlag bér alatt keresek jóval, és egyedül nevelem a gyerekemet. De semmi támogatást nem kapok, mert nem vagyok rá jogosult! Röhej...

Míg egyesek ingyen tankönyvesek, ingyen kajások, ingyen utazósok, ingyen gyógyszeresek stb. és valami azt mondja rám, hogy irigy vagyok. De ez nem irigység, ez hőbölgés az igazságtalanságra!!! Szereznek papírt a dokitól, hogy beteg a gyerek aztán már is jogosultak mindenre!

Végszó: nem csak a cigányok között csinálják ezt hanem sok ismerősöm között is. Kapásból 6 családot fel tudnék sorolni akik nem jogosultak támogatásra, juttatásokra, segélyre.

2010. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 X. Maté ***** válasza:
3 gyerek után ingyenes minden, de mivel mi az átlagnál jobban élünk, ezért lemondtuk, mivel biztos jobban kell az a kis pénz másnak...
2010. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
61%
ÉS akkor a romák beszélnek arról h ők milyen hátrányos helyzetben vannak? Amikor már úgy áll a mérleg, hogy a magyar nem kap meg olyan dolgokat a saját hazájában, ami egy idegennek megjár? Felháborító!
2010. febr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
olyan segély nincs, ami csak a romáknak jár, egy magyar család is élhetne cigányul, ha akarna (csak szerencsére kevés ilyen van)... viszont rendeget támogatás és ösztöndíj van, amit viszont tényleg csak roma származásúak vehetnek igénybe...onnan tudom,hogy én is rászorulnék,már gimiben is kutattam ilyen lehetőségek után és most is ezt teszem az egyetemen, de a legtöbb támogatás csak annak jár, akinek nem tanultak a szülei,vagy van egy csomó testvére, vagy terhes vagy gyereke van, vagy csonka családban él, vagy bármily meglepő, roma származású
2010. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ma 15:59 milyen segélyt nem kapsz meg. Gyerekek után alanyi jogon járó pénzek vannak amit az államtól kapsz nem az önkormányzat bírálja el. Segélyt azt kap akinek a jövedelme egy meghatározott limit alatt van.
2010. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De hát gondolom valahogyan le van szabályozva törvényben, hogy ilyen segélyek vannak, és ezeket ilyen kritériumokkal lehet megszerezni.

Tehát elméletileg a magyarok is annyira megélhetnének a segélyből, mint a cigányok. Mármint a többgyerekes, szegény magyarok.

2010. febr. 7. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!