Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán devizahitel forintosítás...

Orbán devizahitel forintosítása most mekkora népszerűséget hoz?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Semekkorát. A lakosság többségének nincs devizahitele.
2015. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem sincs hitelem de akinek van, az eddig is csúnyán ráfizetett, most viszont "felköthetné" magát!


A környező országokban most jön az igazi katasztrófa!


Mindenki Orbánnal példálózik és követnék, de a bankok fenyegetőznek, hogy kivonulnak!

2015. jan. 17. 20:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi történt?

Vakuljak meg, ha van róla valami a neten!

2015. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el, hogy milyen árfolyam volt 2010-ben, és milyenek vannak azóta... szóval azért annyira én nem fogom méltatni. De tudom, a rossz forint csak az MSZP alatt volt a kormány hibája :-))
2015. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Már leírtam pár kérdésnél, de Orbán csak a devizahitelesek durván 60%-át segítette meg. A maradék 40%, durván 377.000 szerződés -> 800.000 ember ugyanúgy megszopta. Szóval nem hinném, hogy túl sok népszerűséget hozna neki.
2015. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

"A maradék 40%, durván

377.000 szerződés -> 800.000 ember

ugyanúgy megszopta. Szóval nem

hinném, hogy túl sok népszerűséget

hozna neki."


Magyarul akkor a 60% olyan 1,2 millió ember lehetett, akin segített.

De értem, ez semmi, mert ha te lennél a vezető, mind a 110%-ot megmentetted volna.

Hiába magyarázkodsz 72% minden kérdésnél, ezt most jól csinálta az öreg Orbán!;)

2015. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A maradék 40%, durván 377.000 szerződés -> 800.000 ember ugyanúgy megszopta."


Azért azt se felejtsük el, hogy egy lakáshitelesnél jócskán nagyobb a felvett összeg, mint egy autó- vagy személyhitelnél.

2015. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

7: Tudom. Pontosabban 4000 milliárd jelzálogalapú vs 500 milliárd nem-jelzálogalapú. Ezért is mentették inkább ki gyorsan a jelzáloghiteleseket, mert ha azok mind bedőlnek, a magyar gazdaságnak körülbelül annyi.


Viszont azt kifelejtettem, hogy a forintosítás nem vonatkozik a bedőlt hitelekre sem, szóval ez dupla szopás egyeseknek.


6: Azért magyarázkodok te nagyon szerencsétlen, mert minden hülye beveszi az Orbánék öntömjénezését, miközben egy csomó embert ugyanúgy az út szélén hagytak, köztük engem is. Perpillanat úgy érzem, hogy jobban jártam volna egy 30 milliós lakással, mint a kis 1,6 milliós személyi kölcsönömmel és ez az undorító. Nem sajnálom senkitől a segítséget, de mi a különbség a jelzálogos devizahiteles és közöttem?

2015. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

8.


Még jó hogy ez is Orbán hibája.

Mert egy szavad sincs azokra, akik bátorították a devizahiteleket, miközben sok országban korlátozták.


Ez is olyan taposóakna, amit a szoclib tudatosan hagyott hátra, mert már tudták, hogy nem lesznek megválasztva, és ilyen trükkök százaival próbálták keservessé tenni az utánuk következő kormány életét.

2015. jan. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

9: Mondtam egy szóval is, hogy csak Orbán hibája? Ő volt az a retardált, aki aláírta 2001-ben a devizahiteles törvényt, viszont a Ferkóéknak lehetett volna annyi eszük, hogy beszüntetik. Nem tették. Vitya meg eddig várt a dologgal, holott mindent lehetett volna forintosítani már 2010-ben, sokkal kedvezőbb árfolyamon.


A más országokban is korlátozták dologról meg csak annyit, hogy az osztrákoknál, meg lengyeleknél sokkal nagyobb a baj.


[link]


"A lengyel jelzáloghiteleseknek a Citigroup adatai szerint 38 milliárd svájci frank hitelük van (a magyaroknak közel 13 milliárd svájci frank van)"


"Az osztrák lakosság közel 30 milliárd svájci franknyi devizahitellel rendelkezik, amelynek 96%-a frankhitel, a maradék döntő része pedig jenhitel."


Értelemszerűen az arányokat nézve mi bsaztunk rá, de a 80%-át most ki fogják vezetni az összegnek, hála a Vezénylő Tábornok Úrnak!

2015. jan. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!