Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erre ti mit mondtok baloldaliak?

Erre ti mit mondtok baloldaliak?

Figyelt kérdés

Ha azt mondjátok, hogy az a magyar aki magyarországon születik...

Akkor a trianon előtti magyarország minden nemzetisége magyar volt?

Ma a nemzeti kisebbségek mind magyarok?

Nem gondoljátok hogy ezzel megsértitek az ő jogaikat?

A határon túli pedig nem magyar?


2015. jan. 12. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
"Ha azt mondjátok, hogy az a magyar aki magyarországon születik... " Attol kérdezd meg aki ezt mondta neked! Tudod! Attol az egytöl!!!!!!!!!
2015. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:
41%
Én most olyan csavartak viszek be, amitől a kérdező még holnap is pörögni fog. Szerintem vallhatja magát valaki egyszerre német származású magyarnak is. Hoppá. :D
2015. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Ha azt mondjátok, hogy az a magyar aki magyarországon születik... "

Nem. Spanyol szülők itt született gyermeke például spanyol lesz...

Aki pedig magyar állampolgárságú szülőktől születik az magyar lesz.


"Akkor a trianon előtti magyarország minden nemzetisége magyar volt? "

Igen. Például Zrínyi is magyar volt, pedig horvát létére alig néhány szót beszélt csak magyarul. De az akkori Magyarországon élő emberek magyarnak számítottak.

Ez a nagy nemzetieskedés az 1860-as évek után kezdődött csak (nemzeti öntudat megjelenése), előtte ez senkinek nem volt ilyen fontos kérdés...

Főleg azért, mert akkoriban a köznép számára nem annyira az országhoz tartozás volt a fontos, sokkal fontosabb dolog volt valamelyik földesúrhoz tartozás.


"Ma a nemzeti kisebbségek mind magyarok?"

Az itt élő nemzeti kisebbségek mind magyar állampolgárok. Ami persze nem zárja ki, hogy szabadon gyakorolhassák szokásaikat, nyelvüket, hogy egyidejűleg másik országnak is állampolgárai legyenek... Legalábbis nálunk. Mint tudjuk, ez némelyik velünk szomszédos országban nem így van.


"Nem gondoljátok hogy ezzel megsértitek az ő jogaikat?"

Nem, sőt, nekik joguk van magyarnak IS(!!!) lenni, az egyéb jogaik mellett. De ha ezt valaki sértésnek érzi, annak joga van lemondani a magyar állampolgárságáról.


"A határon túli pedig nem magyar?"

A határon túli magyar, az egy másik ország állampolgára, és magyar NEMZETISÉGŰ, éppúgy, mint ahogy az itt élő szlovák/román NEMZETISÉGŰEK viszont magyar állampolgárok.

És ha az államuk engedi számukra, akkor mostmár lehetnek magyar állampolgárok is.

2015. jan. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

én ugyan nem vagyok baloldali (de Mo-n igen, de ezt most hagyjuk, szerintem a fidesz egy komcsi-fasisztoid párt, és semmiképpen nem jobboldali)


de magyar az aki magyarnak vallja magát, nem az aki az országhatáron belül született.


innentől a nemzetiségi kérdésed is fel van oldva, aki Mo-n azt mondja ő német az német, akik Szlovákiában azt mondja ő magyar, az meg magyar

2015. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha fekete pákò annak vallja magát, akkor ő is az?
2015. jan. 13. 10:21
 6/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem, ettől még nem lesz az. :-)


De ez nem is ilyen egyszerű. Attól lesz valaki magyar, hogy annak ÉRZI magát. A probléma az, hogy nem tudod eldönteni valakiről, hogy ő magyarnak érzi magát, vagy csak kifelé mutatja azt?

Így jobb híján kénytelen vagy elhinni neki (vagy nem), hogy ő ott belül magyarnak érzi magát, és nem azért vallja magát magyarnak, mert ebből bármilyen (akár csak vélt) előnye származik, hanem tényleg így is érzi.


Pákó esetében mondjuk nekem is vannak kétségeim. Ő egy "talpraesett" ember, aki itt Magyarországon megtalálta, hogy hogyan tud jól megélni... Mivel évek (évtizedek) óta itt él, nem kizárt, hogy már valóban ide tartozónak érzi magát, hogy úgy érzi, hogy az évek során magyar lett. De vitathatatlan, hogy neki ELŐNYE származott abból, hogy magyarnak vallja magát.

Ezért nekem vannak kétségeim az ő magyar érzelmeit illetően.

De mivel bizonyítani nem tudom (nem is lehet), ezért KÉNYTELEN VAGYOK elfogadni az állítását, miszerint ő is magyarnak érzi magát.

2015. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, első lépés, hogy rendet tégy a fejedben. Különben mondhat bárki bármit, te csak azt fogadod el, amit e pillanatban gondolsz. Annak meg nem sok köze a valósághoz. Meglehet, azért is van ez így, mert az irányadó(nak képzelt) politikai réteg egyfelől annyira buta, hogy nem ismeri a szavak jelentését, másfelől, mert szándékosan összemossa.


Tehát! Az a magyar, aki Magyarországon születik. Meg az a német, aki ott, az az amerikai, aki ott születik. Ilyenek civilizált törvények. A földjükön született embereket saját állampolgáraikként ismerik el, és eszerint kapnak jogokat és kötelezettségeket.

Viszont például Békésben sok román, német, szlovák, cigány és más nemzetiségű magyar él. Állampolgárilag magyarok, nemzetiségüket, identitásukat, hagyományaikat és szokásaikat illetően románok, németek, stb.

A Trianon előtti Magyarország minden nemzetisége magyar állampolgár volt, egyidejűleg magyar, német, román, stb.

Ma a nálunk élő nemzeti kisebbségek magyar állampolgárok mind (kivéve, ha mostanában jöttek ide).

A jogaik éppen ettől teljesednek ki, mert minden sérelmükre joguk van a magyar hatóságokhoz fordulni, és azoknak pedig kötelességük elégtételt szolgáltatni.

A határon túli magyar pedig nem magyar állampolgár (hacsak fel nem vette, mert ezt megteheti), viszont magyar nemzetiségű. Attól, hogy nem normális elbírálásban van részük, még nem kell itthon ehhez lealacsonyodni.


Már csak az nem világos nekem, hogy mi köze ennek bármilyen oldalhoz? Ennek csak az értelmes, visszafogott és higgadt gondolkodáshoz van köze.

2015. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tetro ***** válasza:

'Ennek csak az értelmes, visszafogott és higgadt gondolkodáshoz van köze'

Ami köztudottan libsi szokás és már be is csúszott a politikai oldal. Nem értesz egyet a kérdezövel? Képes vagy felépiteni logikailag egy eszmefuttatást? Libsi!

2015. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!