Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért mond fel a Tesco most...

Mért mond fel a Tesco most sok embernek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Segítség: [link]

2015. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszi

a kormány nem azt mondta, hogy nem lesznek elbocsátások, pláne nem ekkora

ezt nem írták bele a törvényekbe, hogy nem lehet senkit kitenni azért, mert megváltoznak a "játékszabályok"?

2015. jan. 12. 13:48
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Drága kérdező, a kormány azt is mondta, hogy nem hárítják át a bankadót, meg a telekomadót, mégis áthárították. Miért hiszel is nekik még?
2015. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ajjaj...:(((

Fidesz-2010:

"- tíz év alatt egymillió új munkahelyet teremtenek

- "az EU-pályázatok nyerteseinél a kisvállalkozások számára a 25 százalékos előlegfizetési arány 50 százalékra emelkedjen"

- a mai 90 napos fizetési határidők 30 napra való csökkentése

- a lakásállomány 10 százalékának felújítása évente


A részletesen ki nem fejtett ígéretek:


- az adórendszer egyszerűsítése

- a vállalkozások adminisztratív terheinek csökkentése

- rugalmas foglalkoztatási szabályok bevezetése..."

LINK(pl.:) [link]

2015. jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hozzátartozik az igazsághoz hogy a Tesconak nemzetközi szinten se megy jól az üzlet, de a magyar helyzet még egy pár lapáttal rátesz... Gondolok itt a különadókra, meg a vasárnapi zárvatartásra...


"a kormány nem azt mondta, hogy nem lesznek elbocsátások, pláne nem ekkora "

Azt nem mondhatja, hogy bocsika de lesznek elbocsátások...


"ezt nem írták bele a törvényekbe, hogy nem lehet senkit kitenni azért, mert megváltoznak a "játékszabályok"?"

A munkavállóknak viszonylag sok jogai vannak ez EU-ban más országokhoz képest, de teljes mértékben természetesen nem mondhatja meg a kormány hogy márpedig senkit nem szabad elbocsátani... Amikor azt mondták hogy nem lesznek elbocsátások, akkor is tudta mindenki hogy nem a kormányon múlik...

2015. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem a riportból az jött le, hogy ezután is folytatják a létszámleépítést, csak nem elbocsátásokkal, hanem kevesebb új dolgozót vesznek fel. Vagyis nem pótolnak minden kilépő alkalmazottat. Az úgy kevésbé drasztikus, mintha még több embert küldenének el, de a lényeg ugyanaz, jóval kevesebb embert fognak alkalmazni.
2015. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

a vasárnapi zárva tartás a kormányon múlik

senki nem hitte szerintem, hogy ha egy nappal kevesebb napig lehetnek nyitva hetente,akkor megtartja ugyanazt a dolgozói létszámot...:(

2015. jan. 12. 14:24
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

# 7/7 Időpont ma 14:24


Nézd vissza a hasonló kérdéseket. Minden második ember azt fejtegette, hogy akik eddig vasárnap dolgoztak, majd dolgoznak máskor, mert kell a munkaerő hétfőtől szombatig. Ennyien hülyék.

2015. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ma Magyarországon(máshol is "előfordul")ha 3 ember kell a munkavégzéshez 2 emberrel végeztetik el.

Értsd:Ha egy munkáltató(Multicég,állami hivatal...)gazdasági felelősei nem találják gazdaságosnak az üzemeltetést(ide értve a részvényesek nyomásgyakorlását is) akkor "megtizedelik" a munkavállaló és céghálózatukat.Ezek után ha sikeres a bevétel és kiadás oldal ilyen változtatása akkor befejezik a leépítést.Kis idő múlva újabb piacokat nyitva és teremtve ismét elérik az eredeti-ha nem több- kívánt bevételt.Ennek feltétele-jelen esetben-hogy az adott ország gazdasági kormányzása ne tegyen újabb bevételnövelő lépéseket.

2015. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Végignéztem a boltokat, amiket bezárnak. Igazából én nem is értem, hogy eddig hogyan lehettek nyereségesek.


Tolna? Kis pöcnyi település, nem tudom, hogy mit keres ott egy hipermarket. Nyergesújfalu? Dettó. Már azon is meglepődtem, hogy ott van rendes nagy Spar. Győrben pedig csak három kis s-market zár be, amik amúgy sem voltak nagy forgalmúak (bár a Szent István útin meglepődtem, mégiscsak a belvárosban van). Sopronban szintén egy kis forgalmút zárnak be, Tatabányán meg egy olyant, ami pár éve még ha jól láttam ott sem volt.


Őszintén bevallom: meglepődtem, hogy csak ennyi embert bocsájtanak el. Nem tudom, hogy hova tudnak ennyi embert átrakni. Azért az, hogy heti szinten 72 órányi nyitva tartásról kell lemondaniuk, ezt egész jól megoldották szerintem.


Mindenesetre a GDP növekedésének sikerült egy újabb sallert adnia a kormánynak. GG

2015. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!