Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egy kapitalista/jól...

Támogatnál egy kapitalista/jóléti pártot?

Figyelt kérdés

A lényege az állam lebontása lenne, hogy ne vegyen el minden pénzt az emberektől és több maradjon nekik, amivel tudnak vállalkozni, vásárolni, költekezni és úgy érezzék, hogy van értelme a kemény munkának.

Természetesen növelnénk a minimálbért is az adócsökkentés mellett, de nagyon örülnék neki, ha a dolgozók szakszervezetekbe tömörülnének és ők is harcolnának a jogaikért. Szükségünk van a magasabb bérekre, mert a jó kapitalizmusban és piacgazdaságban erős fogyasztói réteg van jelen, akik vásárlásaikkal indukálják a termelést, ezzel pedig a gazdaság épülését. Orbán Viktor ezt akarja leépíteni, jóléti helyett munkaalapú társadalmat akar, ahol mindenkinek kötelező a munka, de pénze csak neki és a haverjainak van. Ez a megvalósult újfeudalista állapot.


Magyarországon elég nagy pangás van politikai téren, lényegében csak a nyugdíjasok aktívak, mert unatkoznak otthon és nem bírnak magukkal mit kezdeni. Ez, véleményem szerint, nevetséges, mivel éppen hogy a fiataloknak kellene harcolniuk a jólétükért és a saját, valamint a gyermekeik jövőjéért. Magyarországon nem állnak ki magukért az emberek, olyanok, mint egy rakás birka, akit terelgetnek jobbra és balra és szemlesütve tűrik, hogy folyamatosan megalázzák őket. Ez kell? Erre van szükség? Ez lenne a demokrácia, amikor a plebs kussol és a patríciusok uralkodnak?


2015. jan. 12. 11:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A minimálbér növelése teljesen ellentétes a kapitalista elgondolással és a jóléttel.


A minimálbérnek nincs köze ahhoz, hogy mennyit keresel. Ahhoz van köze, hogy mi az a minimum amit meg kell adni az embereknek. A munkaerőpiacon alacsony értékű ember magasabb minimálbér mellett nem többet keres, hanem nincs is munkája (tehát magasabb minimálbérrel pont ellentétes hatást érsz el).


Ha szeretnéd, hogy alacsonyabb legyen az adó (és többet költhess arra, ami neked tetszik, tehát pl többet költhess olyan dologra is, amit egyébként az állam finanszírozna az adódból), akkor munkaadói oldalról is hasonlóan kell eljárj: pont, hogy alacsonyabb minimálbér kellene és a fizetéseket tényleg a piaci érték határozná meg.


Egyébként valamit valamiért. Olyan nincs, hogy alacsonyabb adó meg több minden cserébe. Alacsonyabb adó mellett kevesebb állami költés van (mert nincs miből).

2015. jan. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"a minimálbér növelése arányosan magával emeli a többi bért is."

Ez úgy ahogy van hülyeség, a minimálbér emelése a feketegazdaság erősödését vonja maga után és nem mást. Jelenleg is rengetegen vannak bejelentve minimálbérre és kapják zsebbe a maradékot, sőt sokan dolgoznak minimálbér alatti órabérrel, úgy hogy papíron kevesebb órát vannak a munkahelyükön.

Valóban Németország már minimumbér bevezetésén dolgozik, úgyhogy mondok még országot, ahol nincs: Svédország, Dánia, Finnország, Svájc, Ausztria, Olaszország. Ezekben az országokban nincs törvényileg meghatározott minimálbér.


A munkáltató nem a minimálbér alapján dönti el, hogy mennyit fizessen valakinek, hanem a munka értéke alapján. Vannak bizony olyan munkák is Magyarországon, ahol a dolgozó a minimálbért is épphogy, ha kitermeli, ebben az esetben az emelésénél konkrétan veszteséget termelne csak a munkavállaló. Megfelelő gazdasági környezet és munkaszervezés esetén az átlagfizetés emelkedni fog (a minimálbértől függetlenül), mert értéke lesz a dolgozónak és értéket is fog teremteni.

2015. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Titusztitusz ***** válasza:
Nem támogatnék...Mégpedig azért nem, mivel a "kapitalizmus" értékrendje a közhiedelemmel ellentétben egy TOTÁLISAN FENNTARTHATATLAN, és ember illetve természetellenes működési forma...Erre a társadalmi formára valójában a RABLÓGAZDÁLKODÁS szó a legjobb szinoníma, ami társadalmi forma VEGYTISZTÁN alkalmazva szerény meglátásom szerint 2-3 generáción belül az emberiség kipusztulását okozná minden bizonnyal...Hogy miért? Azért mert mint ahogy a neve is mutatja, a TŐKEGYARAPODÁSRA, a MINNÉL NAGYOBB PROFIT ELÉRÉSÉRE épül az egész rendszer kizárólagosan...Éshát közben ugye az önző-rabló célok érdekében nem ismer se Istent, se embert...Úgyhogy amennyiben VEGYTISZTÁN bevezetésre kerülne bárhol is egy ilyen rendszer, ahogy mondani szokás:Ott bizony rövid időn belül kő kövön nem maradna...Valahogy úgy, mint ahogy a sáskajárások után sem marad az érintett területen még egy zöld fűszál sem, csak a letarolt, csupasz föld...Az, hogy az emberi faj még jelenleg is élni tud úgy-ahogy a Föld bolygón, az csakis annak köszönhető, hogy szerencsére még eddig sehol sem került bevezetésre vegytiszta kapitalista rendszer...Azért több kevesebb fék mindig mindenhol akadt eddig...Szerencsére...
2015. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"növelnénk a minimálbért is az adócsökkentés mellett"

Ezt nem olyan könnyű megvalósítani, mint leírni. Inflációt okozna. De magam sem értem, hogy lehet gazdasági közösségbe (EU) lépni úgy, hogy pl Ausztriában a 10x annyi a minimálbér.

2015. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az emberek azért sem mernek önállósodni, mert félnek hogy a történelem ismétli önmagát. Vagyis miután kiépítik újra a saját megélhetésüket odahaza a saját meghitt otthonukban, utána ismét jönne az államosítás, a megadóztatás, stb. Ezért gondolja sok ember úgy hogy ha az állam ennyire beleavatkozik az emberek magánéletébe, akkor nem épít ki magántulajdonú megélhetést hisz akkor semmi értelme, hanem elmegy akár minimálbérért olyan helyre ahol a lehető legkevesebbet kell dolgozni. Mivel úgy érzik ha ennyire köztulajdonnak tekintik a magánéletet, akkor etesse is a közösség mint ha kórházban kómában feküdne.

Ha az emberek munkájának gyümölcsét nem maguk élvezik hanem lenyúlja például az állam, akkor semmi sem ösztönzi kimagasló teljesítményre.

Németországban nem szükséges törvénnyel szabályozni a minimálbért. Mert ha a tőkés nem teszi magas bérekkel érdekeltté az alkalmazottját a kiváló teljesítményre, azzal a saját sírját is megásná nem csak a dolgozóét. Fizethetne ott is magyar színvonalú bért, a törvény lehetővé tenné neki. De nem éri meg mert akkor oda jutna mint hazánk és többé nem lenne Európa sereghajtója.

2015. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A németek azért is fontosnak tartják a magas béreket, hogy legyen fogyasztói társadalom. Mert például Magyarországon hiába tőkeerős talán még ma is az alacsony bérek miatt az építőipar, az önszabályzó módon a béka segge alá kerül ha nincs ki megvásárolja, ha nincs ki megrendelje építményeiket. Úgy gondolják hogy egy gazdag ország gazdag polgárokból áll, nem pedig gazdag államból. A magyar állam is gazdag. Hisz telik Paksra, stadionokra, bármire.
2015. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mármint a németek gondolják úgy hogy egy gazdag ország gazdag polgárokból áll.
2015. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Vicces de a folyton visszasírt Kádár korszak vége sokkal piacbarátabb és kapitalistább volt működését tekintve, mint a mostani "gonoszkapitalista" kormányok.
2015. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

# 18: Mert jobban éltek az emberek. Akkor még jelentéktelen volt a rezsi. Az élelmiszerek szintén normális áron voltak. A közlekedés sem került sokba, beleértve az üzemanyagokat is. Ezért tényleg úgy gondolta sok ember, hogy mekkora eszetlenség volt kapitalizmusra váltani, hisz az életszínvonaluk csökkent.

A magyarság mindegyik rendszerben kiépítette magának a megfelelő jólétet. De ugyanakkor meg amire kiépítette, egyből le is rombolta néhány anti-ember. Így volt ez mindig, rendszertől függetlenül. Például ma minden vásárló elégedett a külföldi tulajdonú boltokkal, például a nonstop nyitva tartásukkal, vagy hogy ingyen buszjárat viszi ki a vásárlót. Ezért az anti-népjólétért fáradozó anti-emberek máris akcióba lendülnek és bezáratják őket vasárnap. Ez ment a szocializmus vége felé is. Például jól fizető és kiválóan termelő munkahelyeket zártak be. Vagy kiválóan termő Starking almafa erdőt vágtak ki. Ez a rendszertől független a pusztítási és rombolási hajlam.

2015. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A tisztán kapitalista és a jóléti állam fogalma nem egyenlő. Az állam lebontásával pont, hogy a jóléti államot kellene lebontani. Ennek pedig lassan eljön az ideje.
2015. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!