Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják, hogy Orbán...

Miért gondolják, hogy Orbán hibája, hogy rosszabbúl élünk, hiszen a világgazdasági, regionális specifikációhoz kellene viszonyítani a helyzetünk?

Figyelt kérdés

Mindenhol évtizedek óta, azt hallom, hogy a magyar kormányok hibája, hogy egyre rosszabbúl élünk, de ez nem így van !


Van a világgazdaságban egy keletre tartó eltolódás, az USA helyett már Kína a világvezető ország és az EU is egyre mélyebb válságba kerül, ennek a magyar gazdaságra gyakorlolt hatása sajnos az, hogy még legalább 10 évig egyre rosszabbúl fogsz élni a magyar kormánytól függetlenül !!


Pl, egy gyorsan sűlyedő hajón ha feldobsz egy érmét, az a tengerszinthez képest nem fog feljebb emelkedni a hajó sűllyedése miatt, ezért van az, hogy a magyar gazdaság csak a regionális (Eu) értékhez képest képes csökkenteni az elszegényedést, de nem annak a hibája ha lejebb kerülünk. Ha nincsen reálgazdasági termelés, nem is reális az hogy jobban éljünk.



2015. jan. 7. 17:42
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

2008-ban is a világ gazdasági helyzetével magyaráztad Magyarország gazdasági helyzetét, vagy akkor Gyurcsány volt a hibás?

Egyetértettél akkor a Fidesszel, amikor kerékkötői voltak a gazdasági krízis kezelésének? (tüntetések, népszavazásokkal való fenyegetőzések... persze azóta már nem lehet szavazni szinte semmiről)

2015. nov. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Te nem ugyanabban az országban élsz, mint én? Nem látod, hogy mit művel Orbán?


Nézd, ha nem látsz, az nem az én bajom, hanem a te készüléked hibája.

2015. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Az egész a rendszerváltáskor el lett rontva. Amikor az állami vagyont fillérekért elherdálták.

Innentől kezdve a legnagyobb jóindulattal sem lehet mit kezdeni, szarból nem lehet várat építeni.

De úgy látom nagyon meg sem próbálják. Manapság csak azért megy valaki politikusnak, hogy minél többet lophasson, a haza érdeke nem számít.

2015. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

"Te nem ugyanabban az országban élsz, mint én? Nem látod, hogy mit művel Orbán?

Nézd, ha nem látsz, az nem az én bajom"

Bakker, a te bajod is, és az én bajom is, hogy ő nem lát. Sok kis fidesz-fanatikus akármi van is, rájuk szavaz, és ezzel az országot teszik tönkre. Nem mondom, hogy mind hazaárulásból, gonoszságból: egyszerűen meg vannak vezetve.

Gyakorlatilag a papok is azt mondják, hogy csak akkor jutsz a mennyországba, ha aláírod a kubatov-listát, Fideszre szavazol...

2015. nov. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
14%
Akkor kire kéne szavazni okostojás? Hol vannak a csoda alternatívák?
2015. dec. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
10%

Igen, engem is ez érdekelne, amikor itt fikázzátok Orbánt. Az MSZP vajon mit tud felmutatni, mit tud ajánlani? Ők mennyivel tettek többet?

....

(És itt szokott jönni a magyarázat, hogy Orbán mennyit lopott. Erre a kérdésre értelmes választ még nem hallottam.)

2015. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Gondolom keményvonalas fideszes vagy, abból is aki elhisz mindent vakon pártjának és a magasságos Orbánnak. Ilyenekkel kár szóba is állni, vak fideszes vagy, de közben kevered a dolgokat és fényezed a helyzetünket, szokásos demagóg, hazug mentalitást csinálod, mint a többi fideszes.
2016. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 güris ***** válasza:
37%
Nem valami csóró emberek az ősök mi?Keletre való eltolódás!Meg Kína!Na persze.Az hogy a mindenkori kormányok közös erővel kinyírták a vidéket,a vidéki kisgazdaságokat,lehetetlenné tették,hogy a legtöbb falusi háznál sertéseket tudjanak nevelni, úgy hogy a felesleget el is tudnák adni.A szarvasmarhatartás ma már csak a kiváltságosoknak adatik meg.És a lovak.Fiatalkoromban,az utólsó cigány is lovaskocsival járt ki a szőlőbe,kapálni,ma,a lótartás álltalába a milliomosok,kiváltsága.Vagyis a falu,és vele a parasztság halott.A multimilliomos földbirtokosoknak átmutyizott földek,így nem tudnak jövedelmet biztosítani a falusiaknak,a TSZ-ek megszüntek,mejd szép lassan a vidéki kisvárosi ipari melóhelyek is.A leépülés,álltalános.A jelenlegi kormány csak a törvényesített szabadrablással foglalkozik és féligazságokkal eteti a mulya Magyart.Én tudom mind ezt,mert a régebbi dolgokat már átéltem,a jelenlegit,épp megszenvedem,mert én bérből és fizetésből éltem és élek,és midezt egyre nehezebb fenntartani.Azt a süjjedő hajót,a kapitány fúrta meg,és először,a rabszolgák fulladnak meg,és ha a nyílászárók erősek,a hajó még sokáig a felsinen maradhat.Ennyit a reálgazdaságról,és a félremagyarázásokról.
2016. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Az, hogy itt nem jól mennek a dolgok, mert kimennek dolgozni angliába meg ausztriába mosogatni, az csak a gazdag nyugattal való összehasonlításból ered, de ha megnézed a régió vagy az hozzánk azonos adottságú országokat, sokkalta fejlettebbek vagyunk és jobban élünk.


Mikor tisztúlnak ki a fejek és maradnak arealitás talaján az emberek és nem mindíg usával hasonlítják maguk össze?

2016. márc. 14. 17:06
 40/40 güris ***** válasza:
76%
Fejlettebbek vagyunk?Ugyan mibe,Több a közmunkásunk?Talált.Kevesebb a munkahely,és így kiszolgáltatottabb a melós?Talált,süjjed!A melósnak reklámozott családi kedvezmények bérhezkötöttsége,csak a pénzesebb réteget érinti?Talált,süjjed.A földmutyikból a "nép"lazán kimaradt,igy eltünt az igazi paraszti réteg,és létrehoztak agy feudalista rendszert,alulfizetett be nem jelentett idénymunkásokkalí?Talált,süjjed.Az egyik újságban nemrég olvastam,hogy:szakácsot keresünk, közmunkában.FELHÁBORÍTÓ,ÉS SZÉGYENLETES!A leépítés elérte célját.Egy kiszolgáltatott szakács,máshol egy szakmunkás,sőt!tudok olyat,hogy egy magasan kébzett ember bevállalt közmukát.Mert bizonyára van csládja.Nem a közmunkával van bajom,hanem azzal,hogy ezáltal az alantas pénzmennyiséggel megszégyenítik,lealacsonyítják a Magyar emert,mint munkaerőt.Az országrombolás elérte célját,arat a fülkeforradalom,és midez értünk történik.Hát kösz...
2016. márc. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!