Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok melyik néppel...

A magyarok melyik néppel vannak inkább kibékülve a némettel vagy az orosszal?

Figyelt kérdés
Ugye a németek belesodorták az országunkat a háborúba, ezzel rengeteg magyar halálát okozva. Míg az oroszok kb 300 ezer magyar nőt erőszakoltak meg. Apám csak ennyit mond erre, hogy mind 2 sza*házi. Ti mit gondoltok?
2014. dec. 23. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
A magyar csak a magyarral van kibékülve, azok közt is csak önmagával.
2014. dec. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Nagypapád sokmindent megélt, amit mi el se tudunk képzelni... Mindenesetre a legtöbb embernek nincs különösebb baja a németekkel meg az oroszokkal (nem a politikusokról beszélek, hanem az emberekről). A szocializmus közelsége miatt lehet talán néhány embernek rossz érzése az oroszok kapcsán, de ők is szenvedtek eleget Sztálin alatt például... Másrészt a német kultúra közelebb áll hozzánk egy fokkal.
2014. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
A háborúba nem nagyon kellett minket belesodorniuk a németeknek, trianon miatt revansra készültünk a két háború közötti időszakban. Manapság szerintem a németeket jobban kedveljük, nem ők maradtak itt 50 évig "vendégsébe"...
2014. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%

A tettek nem öröklődnek, ezért nincs értelme 50 évvel ezelőtti események alapján ítélkezni, és annak sincs értelme, hogy egy csomó embert összevonva, egységes vélemény formálódjon róluk.


Amikor arról beszélünk, hogy az oroszok és az amerikaiak a hidegháború szélén állnak, akkor remélem minél több mindenkinek nyilvánvaló, hogy ez pár retardált politikus és pár retardált katonásdi-rajongó baromsága, ami persze a rendszer primitívségéből adódóan futótűzként tud terjedni, tehát veszélyes, de a legtöbb amerikai és a legtöbb orosz átlag ember, az most vagy karácsonyozik, vagy valami hasonló szokásos dolgot csinál, és sokkal értelmesebb annál, mintsem, hogy elhiggye annak a pár retardáltnak, hogy nekik van valamiféle kötelességük a közösség felé, akik végeredményben ők, de ettől még van, és akkor menni kell háborúzni, mert a retardáltak nem tudtak megegyezni, hogy kinek a zászlója legyen egy területen, mert ugye az fontos, hát hogy is lehetne elhagyni ezt a nemzeti felfogást miközben olyan sok jót tett eddig is és még fog is.

2014. dec. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
én is utálom a ruszkikat és a németeket is, mostanában merkel kanca támadásai miatt a németeket jobban utálom! gyarmatként kezdenek ekzelni a németek, ahelyett hogy egeynrangú partnert látnának bennünk!
2014. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
17:13-as válaszoló válasza olyan, mintha valaki meg TÉGED SZEMÉLY SZERINT Orbán miatt utálnának...
2014. dec. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Azt mondják az oroszoknak van lelke, lehet, hogy kazárok voltak az erőszakolók(lehet, hogy voltak köztük oroszok is). Senki mellett nem jó nekünk, de, ha lehet választani, én inkább oroszt, mint amerikát, mert közelebb vannak. Putyin egyenesebbnek tűnik, lásd jutub videók(aztán ki tudja). Mindegyik lenéz minket. https://www.youtube.com/watch?v=75J9k0BZu5o
2014. dec. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Németek a középkor óta élnek Magyarországon, az oroszok kevesebb, mint száz éve (csak katonák és feleségeik, nem a "köznép"), vagyis nincs hagyománya az együttélésnek. Mifelénk, Baranyában a legmagasabb a németek számaránya az országban és köszönjük jól megvagyunk velük.

Nekem az ismerőseim, barátaim fele + a szomszéd is sváb.

Keveredik a magyar és a német kultúra, egy csomó tájszó és étel van, amit máshol nem ismernek az országban, csak ahol németek is laknak.

Békében megvagyunk.

Azt megfigyeltem, hogy többnyire egymás között házasodnak.


Fonáknak néhány rosszmájú mondás:

Svábok olyanok, hogy ha egy forinttal több pénzed van, akkor irigyek rád, ha kevesebb, akkor lenéznek.



Nekem spec. van orosz barátom is, itt nőtt fel, integrálódott, de őrzi az orosz hagyományokat. Nincs vele baj. Az a fura, hogy jobban megértem magam vele, mint a németekkel, mert a keleti (orosz) kultúrához, "életérzéshez", életfilozófiához, nemzetkarakterhez közelebb áll a magyar.



Vallás:

Németek főleg katolikusak és reformátusok (mint a magyarság), az oroszok ortodox keresztények.

2014. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hahahaha sztem az elso irta le a legtalalobban xD
2014. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
a némtek nagyon magyargyűlölőek, a nagy Magyarországon belül és a mostani Kis Magyarországon is csak a rosszban járt az agyuk és keresztbe tettek a magyarságnak, amikor csak lehetett! a svábok és a szászok is!
2014. dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!