Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tudom, de csak nekem...

Nem tudom, de csak nekem tűnik úgy hogy az utóbbi időben csak az újabbnál -újabb adókon törik a fejüket?

Figyelt kérdés
Elbízhatták magukat,vagy szánt szándékkal a váltásra gyúrnak?Olyannak tűnik az egész mintha egy idő múlva átadnák a helyüket a másik csapatnak és aztán vissza,de végül nem történik semmi,csak négy évente van egy nagy felhajtás.

2014. dec. 22. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
4 éve ez megy...
2014. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16 éve ez megy
2014. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

# 2/2 Időpont ma 18:29


Jogos. De akkor már legalább 25 :-)

2014. dec. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Azért vezetnek be ennyit adót, hogy tudják finanszírozni a mutyijukat.
2014. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

1000 éve ez megy...

Erről szól a történelem, az állam működtetéséhez pénz kell. Ennyi.

2014. dec. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

"az állam működtetéséhez pénz kell"


Így van. De amennyi pénzt itt ellopnak a zemberektől, abból egy USA méretű államot is lehetne működtetni.

2014. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Honnan tudod, hogy mennyi pénz kell egy állam működtetéséhez? Honnan tudod, hogy mennyit lopnak? Honnan tudod, hogy lopnak-e egyáltalán? Azért mert a TV-ben ezt mondták? Azért, mert 70 millás lakásokat vásárolnak? Mindenki aki gazdag, az csak lopás útján lehet gazdag?
2014. dec. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Akkor sem hiszem el, hogy a 25 év alatt bevezetett 1millió féle adó sem elég az állam fenntartásához, és még a szappant meg művirágot meg a fa**omat is meg kell még adóztatni.
2014. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7:

"Honnan tudod, hogy mennyi pénz kell egy állam működtetéséhez?"


Tudtad, hogy ez konkrétan nyilvános adat? Te is megnézheted. Idén már megvan a következő évre vonatkozó érték, ami valszeg felfelé fog változni jövő év végére.


"Honnan tudod, hogy mennyit lopnak?"


Horváth András óta tudjuk, hogy legalább 1000 milliárdot évente ami jelentős hányada az ország éves bevételének.


"Honnan tudod, hogy lopnak-e egyáltalán?"


Ugyan már... Naponta jelennek meg cikkek. A mai:

[link]

De igazából a mai hírek is tele voltak furcsaságokkal. Szekszárdi közvilágítási pályázat, Vitézy Dávid felfelé bukása, stb...


"Azért mert a TV-ben ezt mondták?"


Nem nézek tévét.


"Azért, mert 70 millás lakásokat vásárolnak?"


Igen. Habony Árpi neve mond valamit? Papíron semmit sem keres, mégis több százezres táskával parolázik a belvárosban.


"Mindenki aki gazdag, az csak lopás útján lehet gazdag?"


Magyarországon? Hát... azt hiszem, hogy 90%-ban igen. Konkrétan azokat, akik a környezetemben jól állnak anyagilag simán felnyomhatnám a NAV-nál és valszeg találnának is valamit, hacsak nincs ismerős a fináncoknál, mert az is gyakran előfordul; akkor meg úgyis lerázzák őket egy kis kenőpénzzel.


Egyik szomszédom például egyáltalán nem dolgozik a feleségével együtt. A vizet lopják (saját szememmel látom amikor átkapcsolják a vízórát), közben meg a bejelentett munka nélkül építettek egy olyan házat, hogy csak néztem. Mindemellett pedig több nagy értékű autót is vett és nem látom, hogy fusizna, vagy bármi. Állandóan csak mászkál jobbra-balra a furgonjával. Az meg külön érdekes, amikor pár naponta jön egy kocsi, aztán a faszi kiszáll belőle és betesz valamit a postaládába, meg kivesz valamit onnan.


De itt helyben tényleg sok furcsaság van... Nagyon sokan nem dolgoznak, mégis nagy lábon élnek.

2014. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amire még felfigyeltem az a kapkodás ide oda,azt a Budapest gyűrűt azért építették hogy a forgalom elkerülje a várost,ha most az fizetős lesz akkor megint a városon keresztül fognak menni,ezzel csak a hozzáérthetetlenségüket mutatják meg a népnek.
2014. dec. 22. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!