Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbikhoz vagy a Fideszhez...

A Jobbikhoz vagy a Fideszhez kell dörgölőznie az embernek, ha azt akarja, hogy jobban menjen a szekere?

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 22:42
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
0%
nem olyan biztos az, hogy 3,5 év múlva végzel.....
2014. dec. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Viszont a nép tekintélyes része nem vevő az "ókonzervatív", vallásos és nacionalista ideológiára ...


Római jogot első évben teljesítettem, így már biztos leszek jogász végzettségű, már csak ügyeskedni kell, hogy a PJ / BJ / KÖZIG vizsgák elsőre legyenek meg ...

2014. dec. 18. 23:13
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Jelenleg a Fideszhez, de később jöhet akár a Jobbik is, ha úgy alakulnak a dolgok.
2014. dec. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Miből gondolod hogy értelmiségi lenne? Nekem pont az ellenkezője jött le."

Azt írta, h joghallgató, tehát értelmiségi (klasszikus értelemben véve).


"Eddig úgy gondoltam, hogy a Fidesznél kell majd valamit kezdenem, de az elmúlt napok történései után erősen megingott a tervezetem."

Tudod egy pártba az azonos eszméket vallók szoktak tömörülni. Akik hasonlóképp gondolkodnak a világról, az emberi értékekről, a társadalomról, az állam szerepéről, stb. Döntsd el, h a világnézetedhez melyik párt által képviselt elvek állnak közelebb és aszerint válassz.


Bár az alapkérdésedből ítélve neked nincsenek elveid.

2014. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak elveim. Pl. ha egy ballib párt lenne hatalmon vagy ívelne fel, nem csatlakoznék hozzá, még fizetség ellenében sem, én csak kereszténykonzervatív, nacionalista párthoz vagyok hajlandó csatlakozni.
2014. dec. 18. 23:26
 16/23 anonim ***** válasza:
A kérdésed arra utalt, h csak önös érdekből akarsz csatlakozni ahhoz, akinek "jobban megy a szekere", és nem az embereket akarod szolgálni, holott egy politikusnak ez (lenne) a feladata.
2014. dec. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
10%

Nekem a keresztény-konzervatív nacionalistákból bőven elég volt az utóbbi 4,5 év.

Mondjuk az is igaz, hogy a liberálisokból meg az előtte lévő nyolc.


Lehet, hogy egyiket sem kéne erőltetni, csak rendes emberek kellenek korrupció nélkül, ami elég nehezen megy mifelénk, mert itt alapból szociopata az emberek mentalitása.

2014. dec. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Már látom, hogy eléggé félreérthetően írtam ki a kérdést. Nekem vannak elveim, szeretném azok szerint fejleszteni az országot, de amellett szeretnék jól keresni is.
2014. dec. 18. 23:38
 19/23 A kérdező kommentje:

Az, hogy a Honvédséget leépítjük, ami maradt belőle, azt odaadjuk az ukránoknak, azoknak, akik utálnak minket, az inkább öngyűlölő vagy szolgai, talpnyaló dolog, mintsem nacionalista. Vagy más magyargyűlölő kitüntetése, azelőtti hajlongás sem nacionalista dolog.


Kereszténység, konzervatívság, nacionalizmus kimerül a Fidesznél a "keresztények / konzervatívok / nacionalisták vagyunk" szöveg ismétlésében meg a dolgok "Nemzetinek" való kinevezésében.

2014. dec. 18. 23:44
 20/23 anonim ***** válasza:

Én az eddigi tapasztalataim alapján azt mondhatom, hogy mindegy, hogy melyik párthoz "dörgölőzöl". Tény, hogy ha mákod van és az aktuális kormánypárttal jobb a viszonyod, több és zsírosabb megrendelést kaphatsz, de ellenzékiként sem fogsz éhen halni.


Ez a jó a mai rendszerben ilyen szinten, hogy az ellenzék és a kormánypárt azért valamilyen szinten odafigyel egymásra és igyekeznek nem kitolni nagyon a másikkal. Tudják, hogy bármikor megfordulhatnak a dolgok.


12: Nincs szükség ideológiákra. Csak akkor, ha szerepelni akarsz a nyilvánosság előtt, de akkor is elég csak megjátszani. Nehogy azt hidd, hogy akik ott fent ülnek, bármiféle ideológiát követnének...


18: Azt viszont felejtsd el, hogy építeni akarod az országot. Pontosabban építheted, de sokszoros áron és nem annyira, amennyire kéne; ha jól akarsz élni. Márpedig ki nem szeretne jól élni?


Forrás: Az építőiparban dolgozom mérnökként, jelenleg egy igencsak kormányközeli cégnél.

2014. dec. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!