Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol folyik le ez a sok penz?

Hol folyik le ez a sok penz?

Figyelt kérdés

Nos, azt szamolgattam hogy magyarorszag lakossaga 10 millio, es a TB-t mindenki fizeti, ami 5000 ft havonta. Ez megszorozva 12 honappal es 10 millio emberrel kijon:


600.000.000.000 forint! (ki se tudom mondani ezt a szamot)


de ez meg semmi. ugye kenyeret mindenki vesz, azon van 27% afa, tessek lehet szorozgatni eyg zsemle 20 ft szorozva 365-tel annak a 0.27 szazaleka szorozva 10 millio fovel:


1.971.000.000 Ft!


Es a tobbi ado es a tobbi mindent belevehetunk...


rengeteg penz


2014. dec. 15. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem folyik az el! Valahova odafolyik.
2014. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valaki fogja irni a nyugdijat ebben biztos vagyok, de vegye figyelembe hogy egy nyugdijas dolgozott 40 evet, es el 5 evet amig meg nem hal/
2014. dec. 15. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Már ne haragudj, de sem a matekhoz, sem a közgazdasághoz sincs semmi fingod.

Egyrészt nem mindenki fizet TB-t. Vagy szerinted a csecsemők miből fizetik?

Másrészt, áfából 2014-ben 3014 milliárd forint bevétel a tervezett. Ha mindenki naponta egy zsemlét vesz, akkor ez az áfa bevételének 0,06%-a. Neked, egyszerű embernek sok ez a 2 milliárd, de a költségvetésben nem olyan nagy tétel.

És hogy miért vagy tök hülye a matekhoz is? Mert nem tudod kimondani azt hogy hatszáz milliárd.

2014. dec. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

" Nos, azt szamolgattam hogy magyarorszag lakossaga 10 millio, es a TB-t mindenki fizeti, ami 5000 ft havonta. Ez megszorozva 12 honappal es 10 millio emberrel kijon: "


10 millióból vonj le 1-et, majd a maradék 9-ből 3 millió nyugdíjast akik nem fizetnek TB-t. A maradék 6-ból vond le a diákokat, segélyezett kátrányos helyzetűeket. Ezt szorozd be 8 ezerrel. A szám ami kijön oszd szét több százezer orvos között, tarts fenn belőle korházakat, vegyél oda műszereket, gépeket, kötszert stb.


Tény hogy sokat lopnak a politikusok, és a sok-sok milliárdnak ami pl focira megy feleslegesen lenne más helye is(olyan befektetésekben amik megtérülnek), de nem csak azért van itt csóróság. Oktatás kellene, vállalkozásbarát politika, export növelése stb. Ezért folyik el a pénz mivel ezekre nagyon keveset költ a kormány.

2014. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van mondjuk 1millió segélyes és közmunkás, ők kapnak mondjuk 50ezret, ez 1millió*50ezer*12=600milliárd, és huss, volt-nincs 600milliárd...
2014. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


És ez csak egy kis semmiség!

2014. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne 10 millióval számólj, mert megtéveszt. Egy emberre bontsd le, mert pl az éves fogászati rutinvizit (5ezer) és az utána esedékes fogpótlás, húzás, tömés rengeteget visz és így kb sokkal több megy ki az egészségügyből, mint bejönne. Naponta vannak 1 milliós műtétek, amit a TB áll


Én pl havonta járok, fül orr gégészhez, pszichiáterhez, gasztro enterológushoz, dietetikushoz SZTK-ba csak úgy hobbiból. Semmibajom sincsen, csak egészségszexuális vagyok és az a hobbim, hogy minden hónapban új gyógyszert kezdek el szedni. Namost nálam havi ˇ~15 ezer megy ki az ablakon a TB-ből, pedig nekem semmi bajom sincs, ezzel szemben az ország 85%-a krónikus beteg. Ezt add össze !:-P

2014. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, viszont sokan nem járnak az SZTK-s fogorvoshoz, mivel többet ront a helyzeten mint javítana. Egyszer mentem el hogy kihúzza a fogamat, gondoltam azt meg tudja csinálni, ami 1: alá volt szuvasodva, 2:gennyezett minden nap, full be volt gyulladva az egész, látszott a fogínyemen hogy más a színe, erre azt mondta: "amíg nem fáj addig jól van ez így, nem kell kihúzni".

Erre fizesse az ember a TB-t?

2014. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1000 milliárdot lopnak el és ezt Horváth András óta tudjuk. Hogy hova folyik el?


[link]


Például ide, teljesen nyomtalanul. Vagy ide:


[link]


és mindez csak az elmúlt pár nap eseményei alapján írtam. Ha megnézed, hogy hány politikus van és annak hány ismerőse lehet és feltételezed, hogy mindegyik csak 1 misit tesz el havonta (ami nevetséges összeg lenne, mert valójában jóval többről van szó), akkor meg is kapod, hogy mennyi pénz hiányzik és mennyit lehetne oktatásra/egészségügyre és társaira fordítani.


8: Én már 10 éves korom óta nem jártam SZTK-s fogorvosnál. Felér egy öngyilkossággal, de most már néha úgy érzem, hogy a magánorvos is. Valahogy nincsenek az utóbbi időben a helyzet magaslatán valamiért.

2014. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!