Támogatnátok Magyarországon egy állami étteremlánc megalakítását, amikben alapból olcsó lenne az étel, illetve lennének, diák, nyugdíjas, katona, fiatal, mozgássérült kedvezmények?
Még nagyobb riasztó tény, hogy egyre többen mennek az ingyenkonyhákra!
Hajléktalan étkeztetésre, akik csak nem tudnak megélni a nyugdíjból!
Jó példa egy ország életszínvonalára, vagy akármilyen felmérése, hogy egy INGYEN EBÉD mekkora sort generál!
Hát nálunk csak nőtt a sorhossz!
A Batyitól lassan az Astóriáig fog érni!
És nem lesz "ciki" beállni a sorba!
Miközben felettünk lebegő istenségek dicsfényben úsztatják magukat és lepereg róluk minden kritika!
"Nem tamogatok semmit ami allami"
Egeszsegügy,tűzoltósag,tömegközlekedes..tenyleg felesleges dolgok.
Én leszek az egytelen, aki igent mond? :D
Én támogatnám az alapvető szükségletek állami elosztását. Prsze nem úgy, mint az 50-es években, de az étkezést és a fűtött lakhatást (esetleg ruhát) szabályozott körülmények között ingyenessé vagy nagyon kedvezményessé tenném.
Nyilván ötezerféle kitételre lenne szükség, de ezek a legalapvetőbb emberi szükségletek, ezeket szerintem kötelessége az államnak biztosítani. Ha valaki enné jobbkörülményeket szeretne, az már tegyen érte maga.
"Egeszsegügy,tűzoltósag,tömegközlekedes..tenyleg felesleges dolgok."
De, ezekre mindre szükség van, csak nem feltétlenül olyan szervezésben, mint ahogy most működnek - már amennyire működnek.
Az egészségügy most is ELVBEN biztosítási alapon működik, de mivel a társadalombiztosítás nem önfenntartó, nézd meg, milyen a színvonala.
A tűzoltóságra sincs pénz, kevés az eszközük, nem fizetik ki a túlóráikat, de azt azért elvárjuk, hogy eloltsák az égő lakásunkat... Erre is rá kellene szánni azt a pénzt, amibe a fenntartásuk kerül.
A tömegközlekedés helyzete pedig mióta az eszemet tudom, mindig probléma volt. Mindig ráfizetéses volt, mindig lerobbant járműveik voltak, és állandóan ment a problémázás, hogy ki mennyit lopott, meg mekkora végkielégítést kapott.
Persze, ezek valóban állami feladatok, nagyrészt alulfizetett állami alkalmazottakkal, a működőképességben nem érdekeltté tett vezetőkkel, az ebből fakadó kontraszelekcióval, korrupcióval, és ez meg is látszik a működésükön.
Miért hoznánk létre ugyanilyen alapon működő éttermeket is???
# 19
Ha pl. az egészségügy önfenntartó lenne, akkor mindazok, akik profitálnak a szolgáltatásából hogyan fizetnének érte. Pl. egy ember is profitál belőle, ha meggyógyítják, és a vállalat is, ahol az az ember dolgozik. De csak az ember kellene fizessen érte. Gondolom egy nagyon ideális kapitalizmusban a munkáltatók között is verseny lenne, hogy ki az, aki jobban megfizeti az alkalmazottak egészségét. De ez a rendszer, szemben a kommunizmussal, mintha nagyon úgy lenne beállítva, mintha már eleve nagyon okos emberek lennének a piaci résztvevők, és kiválasztja, hogy ki a legokosabb, és azt jutalmazza a legjobban. De miért azt jutalmazza, aki most a legokosabb, miért nem valamikor a jövőben legokosabbat? Ha valaki most él, és 120-as IQ-ja van, az okosabb és sikeresebb a kapitalizmusban, mint embrió. De mi van akkor, ha az az embrió 190-es IQ-val rendelkezne, ha megszületne, de nem fog megszületni, mert a 120-as IQ-val rendelkező ezt nem engedi?
Egyébként nincs egy ellentmondás aközött, hogy aki gazdag tud lenni kapitalizmusban, az azért tud az lenni, mert magának akarja a pénzt, közben meg elvileg ezek a gazdag emberek kapják meg a legnagyobb esélyt arra, legalábbis a legtöbb pénzzel ők tudnának beszállni olyan üzletekbe, amelyekből mondjuk a társadalom tudna profitálni, és mondjuk nem most, hanem egy beláthatatlanul hosszú kutatómunka eredményeképpen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!