Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tört ki országos...

Miért nem tört ki országos botrány a parlamenti választások után?

Figyelt kérdés

A három ellenzéki párt együttesen több támogatást kapott, mint a Fidesz, ami csak a szavazók 45%-át tudta megmozgatni (tehát az egyszerű többséget sem tudta megszerezni). Ezzel szemben nem hogy csak egyszerű többséget, de az abszolút többséget, a 2/3-ot is sikerült kicsikarni. És ez nem mindegy, hogy az ellenzék együtt bármilyen törvényjavaslatot el tudott volna vetni, ha nem lett volna Fidesz többség. Ha egyszerű többség lett volna (tehát "kis" választási csalás), az is jobb lett volna, mert legalább a jelentősebb dolgokba nem tudtak volna belepiszkálni. Viszont abszolút többséggel a többi párt képviselői akár el mehetnének nyaralni, mert ez csak azt eredményezi, hogy 4 millió ember véleménye senkit nem érdekel.


Az egésznek annyi volt a kulcsa, hogy a választókerületet párt érdekeihez igazítsák, magyarul választási csalást kövessenek el (Gerrymandering).


Viszont az érem másik oldala: Hogy lehet az, hogy ennyire nem érdekel senkit a választókerületek módosítása? Mennyire kell lecsökkennie a támogatottságuknak, hogy a kétharmadot elveszítsék? Egyáltalán miért hagyták szó nélkül az emberek, hogy az alkotmánybíróságtól a kormánypárt kezébe vándoroljon a választókerületek felügyelete (és ezzel korlátlan hatalmat kapjanak)?


Ennyi erővel lehetne az országnak három választókerülete, amiben az egyikbe Orbán Viktor tartozik, a másikba Lázár János, a harmadik pedig mindenki más az országban. Ugyanúgy meglenne a kétharmad, noha csak 2 ember szavazott rájuk/magukra a 10 millióból? Ez még vajon demokratikus választásnak minősül?


Mennyire kell a politikai elitnek tisztességtelennek lennie ahhoz, hogy az embereknek végre elege legyen az igazságtalanságból?



#Gerrymandering
2014. dec. 3. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Hiaba kaptak többet,nem együtt indultak.


4 millióan nem szavaztak a baloldalra max 3.


Törvenyes valasztas volt elvesztettek es mivel a tobbseg győzött,az ő partjuk diktal. Ez a drmokracia.

Szerintem forditott esetben nem nagyon erdekekne hogy van-e velemenye a fideszeseknek vagy nincs.

2014. dec. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem értelek. Leírtam, hogy miért nem törvényes. Azért gondolják "törvényesnek", vagy te gondolod törvényesnek, mert a Fidesz kezébe került a választókerületek ellenőrzése, ezért az a törvényes, ami nekik jó. Példában leírtam, hogy elég 2 ember is ahhoz, hogy kétharmados többség legyen, amennyiben az a két ember mondja meg, hogy mi a törvényes.


Meg hogy hogy számít az, hogy nem együtt indulnak? Tehát a példám alapján (szeretem a szélsőséges példákat) ha 9 millió 999 ezer 998 ember nem együtt indul, akkor biztos nem lehet többségük együttesen? Vagy még egyharmaduk sem?


Én a többi párt választási csalásait is elítélem, ezért nekem mindegy, hogy a többi párt mit csinálna, ők se csinálják. Egyik csaló sem képviseli a demokráciát ebben az esetben.

2014. dec. 3. 02:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert a magyar ember tohonya, gyáva és birka. Tisztelet a kivételnek. Nézd meg a németeket: a vasutasok másfél hónapon át sztrájkoltak. Nálunk meg képtelenek kiverni az akaratukat.


"Mennyire kell a politikai elitnek tisztességtelennek lennie ahhoz, hogy az embereknek végre elege legyen az igazságtalanságból?"


Nem a politikai eliten múlik, hanem az embereken. Amikor a nyomor elér egy bizonyos %-küszöböt, akkor fog beomlani a rendszer. Ez pedig ma már nagyon közel van.

2014. dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!