Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert eri meg viktatornak...

Miert eri meg viktatornak hazavagni az auchant, aldit, lidlt, tescot, spart, stb?

Figyelt kérdés
Ha csak azt nezem hany allas szunik csak meg...meg mehetunk a gagyi cba-ba

2014. nov. 19. 12:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Cba-ba...realba be se teszem a lábam ....olyan drága"


Én se. Egy óriás Túró Rudi ott kb. 150 körül lehet.

2014. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A haveroknak alakítják a piacot. Ennyi és semmi több.


Ha minden jól megy az Orbán kormány nem fogja megélni a 2016-os évet sem (pláne, ha ilyen pofátlanul folytatják amit csinálnak). Ha eljön a szépvilág Viktort még a Dunába is lövik.


Az extraprofittal dobálózni meg nonszensz... Valahogy a Közgép ZRT.-t elfelejtették megadóztatni - ja bocs, az Simicskáé, ő meg haver...

2014. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Macungo ***** válasza:
Azért a Közgép bevételét nem hasonlítanám egy bankéhoz, vagy egy 5 km-enként megépített Hipermarketlánc bevételéhez.. De biztos belenéztél a mérlegükbe..
2014. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

mo-on sosem volt idő előtt megbuktatott kormány sem előre hozott választás..elárulom, most sem lesz.

a magyar nem egy igazi forradalmista nép, meg sok a hülye is, aki majd 2018-ban is megszavazza őket,,,csak nem 2/3-dal...bár az is igaz, h jelenleg nincs helyettük alternatíva

2014. nov. 21. 22:21
 15/20 anonim ***** válasza:

Macungo :


"A Közgép és leányvállalatai összesen 395 milliárd közbeszerzést nyertek 2013-ban"


Ez konkrétan több, mint az Auchan teljes 2013-as árbevétele (272 mrd), sőt, több, mint a Sparé (384 mrd) vagy a Pennyé (160 mrd) a Liddle / Aldi kombóról (80 mrd körül) nem is beszélve.


Szóval nyalod még egy kicsit a FIDESZ s3ggét és mondasz még pár baromságot vagy inkább csendben maradsz?

2014. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Macungo ***** válasza:

Mondom a mérleget légy szíves, ha belinkelnéd, milliárdokról olvastam, de az általad leírt 300 milliárdos közbeszerzést egy kicsit gondold át, mert azért ez enyhén szólva senki sem gondolhatja komolyan.. :)))


Főleg egy év alatt, kicsit gondoljál bele. Nem sokat kerestem, de a ballib sajtó százmilliókat szajkóz egyes évekre nézve és a legtöbb 2 milliárd volt.


Mielőtt belinkelnél egy baloldali hírt ahol bizonyíték nélkül vagdalóznak orbitális baromságokat inkább a tényeket nézzük.


Egyébként meg nem ismersz, tehát, hogy én kinek és egyáltalán bárkinek is nyalom-e a seggét nem tudhatod..

Gondolom szerinted másképp nem lehet gondolkozni, mint ahogy Te teszed és más tapasztalataim nem lehetnek, mint neked, tehát csak tudsz azzal aki, egyszerűen nem ért egyet azzal, hogy állások fognak megszűnni az intézkedés miatt mert az eddigi intézkedések sem támasztották alá a riogatást.


2010-ben azt hallgattuk, hogy csődbe megyünk, ha nem lesz új IMF hitel. Meg azt, hogy a bankok kivonulnak ha megadóztatják őket és akkor nincs gazdaság sem, tönkremennek a különadó sújtotta telekom cégek és most meg a hipermarketek. Nem beszélve arról, hogy minden évben azt hallgattuk, nem lesz meg a 3% alatti hiány és akkor az EU leharapja a fejünket.


Bocs, de már letojom ezeket a baromságokat, és nem érdekel a pánikkeltés amit a baloldal gerjeszt, mert nem tud mást felmutatni a riogatáson kívül..


Az, hogy Te meg el akarod hinni a világ végét az a Te dolgod..


Most már azt is láttam, hogy van demokrácia, hisz az emberek tüntethetnek ezért meg azért és még el is tudnak érni vele adó visszavonásokat.


Az előző kormányok SOHA nem vontak vissza semmit azért mert az emberek felháborodtak.. Most meg a fiatalokat fikázzák, mert nem úgy tüntetnek ahogy nekik tetszik.. Nevetséges..


Még a közfelháborodás napja tüntetés szervezői is azt nyilatkozzák, hogy nem akarják megbuktatni a kormányt mert helyettük nincs jobb. 20 évesek, de több eszük van mint sok baloldalinak..

2014. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mond csak, te ebbe az országban élsz vagy ennyire elmosta az agyad a narancsos köd?


"2010-ben azt hallgattuk, hogy csődbe megyünk, ha nem lesz új IMF hitel"


Igen, mit lépett a kormány? Ellopta a magánnyugdíjpénztári befizetéseket, az emberek pénzét. Hát köszi.


"Meg azt, hogy a bankok kivonulnak ha megadóztatják őket és akkor nincs gazdaság sem"


Egy pár ki is vonult, pár brutális veszteségeket könyvelt el és mindenki befagyasztotta a kockázati hitelkihelyezéseket, ezáltal durván visszafojtva a magyar gazdaságot. Ebből nyilván egy szót sem értesz most, de biztos van rá valami frappáns narancssárga válaszod, hogy büdös hazug komcsi propaganda... Na meg hát ugye ÁTHÁRÍTOTTÁK RÁNK, RÁD és RÁM a különadókat. Mi meg fizetünk mint a katonatiszt.


" tönkremennek a különadó sújtotta telekom cégek "


Nem mentek tönkre, hanem ÁTHÁRÍTOTTÁK szintén RÁM és RÁD. Ezért van az, hogy már olcsóbb ROAMINGOLNI szlovák hálózaton sokszor, mint itthon telefonálni...


"Nem beszélve arról, hogy minden évben azt hallgattuk, nem lesz meg a 3% alatti hiány és akkor az EU leharapja a fejünket."


Olvasol külföldi - nem cenzúrázott - médiát? Kéne.. Tudod, olyat, ahol nem narancs sormintával van kirakva a margó.


De igen, mindent a bal oldal terjeszt és te tuti jobban élsz, mint 5 éve. Jó neked, kb. 9 millió ember rosszabbul él.

2014. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

# 16/


BTW nem 300, hanem 400 milliárdról beszélünk.


Ha látni szeretnéd miként lopja szét Viktor és a bandája az országot és nem hiszel a "ballib sajtónak" akkor lapozd fel a portfólio.hu -t vagy esetleg az amúgy TELJESEN NYILVÁNOS KÖZBESZERZÉSI ADATOKAT a [link] linken. És igen, van speciális indokkal nem publikus közbeszerzés is, amin minden bizonnyal további súlyos milliárdokat loptak a srácok, az még ebbe benne sincs.


Ja, a közbesz oldalt a magyar állam üzemelteti. Vagy már ők is hazudnak szerinted (komikus, de igen mondjuk, csak épp nem erről...)

2014. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Macungo ***** válasza:

Nem tudom melyik része a mondandómnak akasztott ki ennyire, de nem értek egyet ezekkel a dolgokkal. Azok a bankok mentek ki akik egyébként sem voltak túl jó állapotban.. És CIB azt hiszem ami még a lakossági szolgáltatását megszüntette, de nem csak kis hazánkban, más európai országokban is. És ezek egy éven belül történtek és a különadót már régóta fizetik.


Az igaz, hogy a hitelezést visszafogták, de a devizahitelek behajthatatlansága és nagyarányú 90 napon túli tartozások miatt egy természetes dolog ez.. Az egész világon visszafogták az eszetlen hitelezést.


Továbbá a magyar nemzeti bank alacsony kamatra kibocsátott vállalkozási hitelei már több száz milliárd összegben pumpált pénzt a gazdaságba a bankokon keresztül, úgyhogy ez sem igaz, van hitelezés a gazdaságba, mert ez a szemét kormány erre is gondolt..


Egyébként a különadók és bankadók ránk ruházása sem igaz, persze próbálkoztak és valamennyit biztos sikerült, de ha annyira teljes egészében ránk tudták tukmákolni akkor mi volt ez a nemzetközi felháborodás az adókkal szemben. Akkor meg miért vonulgattak ki ha emiatt vonultak ki? Hisz veszteségük nem keletkezhetett ezen okból..

Azért mert bár talán valamilyen százalékban sikerült egyes területeken, de egyetlen adót sem tudtak teljes egészében átterhelni a lakosságra..


Ezt egyébként a baloldali médiában is elmondták többször és már nem is nagyon hangoztatják, mert természetesen csak még drasztikusabb intézkedéseket csikartak ezzel ki a kormányból és még több törvény született annak biztosítására, hogy minél kevesebb százalékban tudják a lakosságot sarcolni a multik és bankok.


Azóta ingyen veszem fel a pénzemet a bankba, pedig soha nem tehettem ezt meg.. A költségnövekedésre meg bankot kell váltani.

A telekom szolgáltatók szintén versenyben vannak akkora emelést nem engedhetnek meg maguknak.


Gondold meg ha teljes egészében a kormány közvetlenül rád terhelte volna ezt a sok adót ahogy a szociknál volt szokás... Akkor pislognál igazán..


Magánnyugdíjpénzekre pedig csak annyit, hogy abból törlesztettük a lejárt IMF hitelünket amit Fletó vett fel..

5000 milliárd hitelről beszélünk és a magánnyugdíjunk pedig 3000 milliárd volt.


Így is úgy is ki kellett volna fizetni, hisz lejárt a kölcsön minden részlete az előző kormányciklus alatt.


Persze azt gondolod, hogy nem neked kellett volna kifizetni azt is valamilyen formában???


A 3 %-os államháztartási hiányra írt szövegedet nem tudom értelmezni, mert ezt egyik oldali sajtó sem tagadta, hogy minden évben végül teljesült és a túlzott deficit eljárást is azért szüntették meg végül.. Nem tudnék külföldi lapokban sem mást olvasni..


A 9 millió ember akiről beszélsz már megint nem tudom értelmezni, mert az én cégem is majdnem csődbe ment ozt most meg tele vannak munkával -hozzáteszem a Főnököm utálja Orbánt- és párom cége is csődbe akart menni 2 éve és most meg olyan sok munkájuk van, hogy megszakadnak benne. Mindketten kétkezi munkások vagyunk és gyerekünk van, most jön a második..


Akinek van gyereke az biztos jobban él a rezsicsökkentéssel együtt és az adókedvezmény egy évben több százezer forintot jelent családonként, úgyhogy valószínűleg nincs gyereked. Márpedig a 9 millió emberből többnek van gyereke, unokája mint nincs..


A közbeszerzési hivatkozással sem tudok mit kezdeni, próbáltam benne keresni, pályázatokat lehet, de hogy kinyerte és mennyi összegben olyat nem találtam benne, persze lehet, hogy nem voltam alapos..

2014. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Őszintén nem tudom eldönteni, hogy te nem fizetett hirdető vagy, vagy csak ennyire csőlátású. Ennek kapcsán nem is igazán akarok reagálni arra a sok ostobaságra, amit összeírtál. Örülök, hogy neked jobb, valahogy a 2013-ban csődbe ment cégek száma és a nagyfokú megszorítások nem ezt támasszák alá. Lehet ki kéne nézni néha az ablakon is.


A közbeszt azért linkeltem, mert azt kérted, hogy ne a "ballib médiát" linkeljem. Ott van benne minden adat feketén fehéren, a kormány által jóváhagyva. Az, hogy nem tudod kinyerni már nem az én saram.

2014. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!