Az Amerikai egyesült Államok melyik tagállamaiban vezeték be az internetadót és melyik évben?
Valamit rosszul hallottál.
"Az EU-ban nincs hasonló típusú reklámadó, az USA-ban pedig törvény védi az internetet a különböző sarcoktól. Finnországban alanyi jogon jár az internet-hozzáférés."
"Az Egyesült Államokban még 1998-ban például bevezettek egy olyan törvényt (Internet Tax Freedom Act), mely megtiltja a szövetségi, az állami és a helyi kormányzatoknak, hogy megadóztassák az internethez való hozzáférést. A Bill Clinton elnöksége alatt született törvény célja, hogy támogassa és megőrizze a kereskedelmi, az oktatási és az információs potenciálját a világhálónak. Az amerikai jogszabály érvényességét eddig négyszer hosszabbították meg, legutóbb szeptemberben Barack Obama tolta ki a moratóriumot 2014. december 11-éig."
Ja kuruc meg origó - most már értem.
Akkor biztos hülyék beszéltek erről nemrég az ATV-ben.
Tagállamokat nem említettek csak annyit mondtak amerika egyes tagállamaiban évek óta létezik a net adó.
Azt is elmondták, hogy más kép nevezik de a lényeg ugyanaz a felhasználó egy bizonyos adatmennyiség erejéig járulékot vagy jutalékot vagy mit (nem adót) fizet a szolgáltatónak.
Persze így nem nevezhető adónak nem adó hanem más néven de a lényeg ugyanaz.
"Ja kuruc meg origó - most már értem. "
Tökmindegy, hogy ki közvetíti a hírt, ha az igaz.
Annak, hogy valóban igaz-e, utána nézhetsz a szövetségi törvények között - használd a keresőt. "Internet Tax Freedom Act" néven rátalálsz, olvasd el eredetiben.
"Tagállamokat nem említettek..."
Vajon miért nem? Ők sem tudják, hogy hol is van ilyen adó? Miért nem tudják?
Szerintem meg van olyan ország, ahol állami kitüntetés jár a gyilkosoknak. Most nem jut eszembe, hogy melyik, de hallottam, hogy van ilyen ország. :-P
"a felhasználó egy bizonyos adatmennyiség erejéig járulékot vagy jutalékot vagy mit (nem adót) fizet a szolgáltatónak."
Kevered a mennyiségi alapú számlázással. Itt is, külföldön is, még at USA-ban is vásárolhatsz olyan internet hozzáférést, amely nem fix havi díjas, hanem a forgalom alapján fizetsz érte. De ezt a szolgáltatónak fizeted a szolgáltatásért, és ez NEM AZONOS azzal hogy az államnak fizetsz bármilyen módon valami EXTRA ADÓT.
Nem kell védeni ezt a baromságot, nyugodj bele, hogy SEHOL A VILÁGON nincs internet adó. Még Kínában vagy Iránban is csak korlátozzák (tiltják) bizonyos oldalak elérhetőségét (mint nálunk a külföldi szerencsejátékokét), de sehol sem adóztatják!
Egyébként ha elolvasod a linkelt Wikipédia cikket, akkor azt is látod, hogy ott nem a szegények lehúzásáról van szó, mivel csak a 25$nál nagyobb havidíj után kell fizetni, és ott is csak a 25$ feletti részre... Ami csak a netet nézve már elfogadható, és inkább luxusadónak számít... Másrészt ezzel is ösztönzik a szolgáltatókat az árak alacsonyan tartására...
De ha figyelembe vesszük, hogy 235-FT-nál nem olcsóbb az USA dollár, megkapjuk azt, hogy ez 5875 FT ami bruttó 7461FT... Ezen törvény alapján Magyarországon nem sok lakossági előfizetőnek kellene internetadót fizetnie, hiszen nem kerül annyiba a szolgáltatásuk... Se a vezetékes, se a mobil...
Ezekből kifolyólag a két törvény összehasonlíthatatlan, mivel a magyarországi a szegényebb réteget fogja sújtani, amíg az amerikai kedvez ennek a rétegnek... Más felől nem a forgalom után fizetik, hanem az előfizetési díj alapján...
""SEHOL A VILÁGON nincs internet adó.""
Amerikán kívül?
Egyébként bankadó sem volt sehol a világon először csak nálunk. Az ellenzék a bankadónál is világvégét jósolt mégis szinte mindegyik uniós tagállam átvette már ezt az adónemet.
Igen, sokan vannak akik követik a marhaságokat is...
Azt azért vedd figyelembe, hogy a kormányoknak (mindegyik kormánynak) **JÓ** egy ilyen új adó. Egyrészt bevételt hoz, másrészt az emberek a szolgáltatót, és a bankot fogják szidni, és nem a kormányt. Ez mindegyik kormánynak jól jön.
Viszont a másik fele a dolognak, hogy egyszerűen nem lehet megakadályozni, hogy ezeket az adókat ne az ügyféllel fizettessék meg. (Mondjuk a szolgáltató/bank egész bevételét az ügyfelek fizetik, tehát már eleve adott a dolog.) De ha egy szolgáltató (AKÁRMIÉRT) árat emel, máris megtörténik az áthárítás. Az áremelést pedig nem lehet törvényileg szabályozni, mert az a piaci folyamatokba való SÚLYOS beavatkozásnak minősül.
Innen kezdve egyszerű MASZLAG az, hogy "a szolgáltató/bank fizeti" mert ez egy nettó hazugság. Tessék tudomásul venni, hogy a szolgáltató/bank MINDEN költségét (bérek, adók, egyéb kiadások) az ügyfél, azaz én, te, mi mindannyian fizetjük meg.
Csak éppen az állam zsebében landol az a pénz, ami miatt most a gonosz szolgáltatókat/bankokat szidjuk. Pedig ERRŐL éppen nem ők tehetnek.
A bankadót nem hárították át az ügyfelekre, ezt a bankok fizetik ugyanúgy mint az EU többi országában is.
A tranzakciós adót hárították át némelyik bank ez alól kivételt képez például a cetelem bank.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!