Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogyan értelmezitek Orbán...

Ti hogyan értelmezitek Orbán Tusnádfürdői beszédét?

Figyelt kérdés

Szerintem elég ijesztő. Ha egy ország miniszterelnöke azt mondja, hogy ezentúl nem a "mindent szabad ami nem árt másnak" elv szerint fog működni Magyarország, az minimum nyugtalanító.


A "nem-liberális" állam gondolata meg nem értem miért újdonság, jelenleg sem egy liberális államban élünk, és nem is éltünk abban soha. Liberalizmusnak hívott globál fasizmust kaptunk helyette. A nagy cégek és a média által irányított diktatúrát. De létezik liberális állam, és szerintem effelé kéne törekedni. Hogy az emberek minél szabadabbak legyenek, hiszen nem óvodások már, el tudják dönteni mit akarnak kezdeni az életükkel.


A FIDESZ továbbra is támogatja a nagy multik bekerülését, és a munkások jogainak semmibevételét. Tehát a jelenlegi "liberalizmusból" ez a rész tetszik nekik. Mikor Orbán nemliberális államot akar, akkor szerintem ezzel azt üzeni, hogy az a kicsi ami megvalósult a valódi liberalizmusból az is tűnjön el.


Ti hogy látjátok?



2014. okt. 21. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Orbán diktatúrát akar. Tudja, hogy ezt egyetlen demokratikus állam sem fogadja el. (A magyarok többsége sem)

Ezért állandóan harcolnia kell mindenkivel, aki nem tartozik a nyájához, és nem ért vele egyet.

2014. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mást jelent nyugaton meg Magyarországon:

Magyarországon úgy értelmezik ,hogy liberalizmus = baloldal, de főleg az egykori SzDSz.

Nyugaton pedig liberális = a természetes alapelv egy demokráciában, tehát egy jobboldali is liberális, egy baloldali is liberális, sőt a szélsőjobb is gyakran liberális (lásd FPÖ).

2014. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

"Orbán diktatúrát akar. Tudja, hogy ezt egyetlen demokratikus állam sem fogadja el. (A magyarok többsége sem)"


A magyarok többsége sem? A magyarok többségét nagyon hiányoltam, amikor orbánék szisztematikusan és következetesen lebontották a demokráciát, einstandolták a nyugdíjakat, szétmutyizták az országot. A magyarok csúnyán lebőgtek a saját demokratikus lehetőségükkel. 56-os örökségű nemzetnek ez nagyon blamázs. Tudod hány "pesti srác" halt meg arccal a betonban, mert feláldozta a fiatal életét, hogy szabadok lehessünk? Most hogy VOLT lehetőség, a sok bírkát nem érdekli, inkább újrázza a 2/3-ot. Ez a nemzet megérdemli a sorsát.

2014. okt. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad mindent ráhagyni az emberekre, cégekre, az állam feladata a társadalom megvédése, a rend fenntartása. Ennek az állami szerepvállalásnak a mértéke, módja szinte az összes országban vitatéma, nincs egyértelműen mindenhol, mindenki számára jó megoldás.

Orbán próbálja az állam, a kormány hatalmát növelni. A politikában is centralizációra törekszik, ezért olyan választási rendszert hoztak létre, ami egyértelműen a nagy pártoknak, pártszövetségeknek kedvez.


A liberális gazdaságpolitika azt jelenti, hogy az állami részvételt, beavatkozást minél jobban vissza kell szorítani. Orbánnak abban igaza van, hogy ez a nézet a 2008-as válsággal megbukott a világban. Magyarországon már korábban is sokan csalódtak benne, a rendszerváltás utáni liberalizáció, az állam visszaszorulása sok helyen növelte az országban a lecsúszást, elszegényedést, társadalmi válságot, ahelyett hogy elhozta volna az ígért fellendülést, jólétet.

Abban igazad van, hogy a kormány nem multiellenes, sokkal szövetséget is köt. Ugyanakkor a természetes monopóliumokban (víz, villany-, gáz-, távhőszolgáltatók) próbálja őket visszaszorítani, ezeket állami irányítás alá vonni. A bankok, kereskedelmi multik különadóinak nem hiszem, hogy ideológiai okai lennének, inkább csak arról lehet szó, hogy a kormány úgy próbálta rendbetenni a költségvetést, hogy minél kevesebb megszorítás legyen, minél kisebb legyen a népszerűségvesztés.

2014. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem liberális olvasatból vagy magyarázatból próbáljuk megfejteni, hanem végighallgatjuk, akkor a válasz egyszerű:


Azt mondja, hogy szép dolog a liberális idea, hogy a szabadságod addig terjed, ameddig másnak nem árt, de ki dönti el, hogy hol van ez a határ?

És egész addig, ameddig a döntés az erősebb kutyára van bízva, addig az egész csak üres lózung.


Ezért alakulhattak ki mindent letaroló multivállalatok, és a kormányokat markukban tartó lobbicsoportok.


Mert ugye a liberális gondolkodás hevesen kardosokodik az erős állam ellen, nehogy be tudja tartatni a demokratikus úton kialakított szabályokat.

Szóval a liberalizmus a nagyvállalatok trójai falova, ami a kisvállakozásokat kiszorítja, ha nincs egy erős állam, amelyik normális szabályrendszereket tud fenntartani.


És, ha már demokráciáról beszélünk, akkor az ország szavazó többsége fényesen bizonyította, hogy egyetért a liberalizmus unortodox szemléletével.


Egyébként a Fidesz csak annyira támogatja a multikat, amennyire feltétlenül szükséges a NATO bombázás elkerülésére, és ameddig valamennyire kiépíti a teljesen ledarált kis és középvállalkozásokat.

2014. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!