Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megindult az ország tesztelése?

Megindult az ország tesztelése?

Figyelt kérdés
A nyugdíj 70 évre való emelésének reakcióját figyeli mind a két rabló banda.A Rádióban nyilatkozta az egyik tesztelő a kocsik regisztrációs díjával kapcsolatban ,ha valami nyakra tett kötél ellen nem tiltakoznak,akkor akkor azzal egyet ért az ország.Néha kiszivárogtatnak valamit amiből pénzt szeretnének síbolni,ha nagy az országos felzúdulás akkor ejtik.
2010. jan. 23. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Már rég óta megy.
2010. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak a tesztelésnél tartanánk, kolbászból volna a kerítés.

Jót mosolyogtam, midőn egy ingyenes napilap ugyanazon számában láttam két fizetett politikai hirdetést: az egyik szerint a Fidesz akarja tönkretenni a nyugdíjrendszert, ezért az MSZP-re kell szavazni; a másik lényegében ugyanez volt, csak fordítva.

Amit leírtál, az bizony úgy van. Néha mondanak valamit, hogy "na tessék, mi ezt csináljuk a parlamentben", hadd örüljenek a birkák, hogy tudnak valamiről, miközben valójában semmiről sem tudnak (és sokukat nem is érdekli). Bűnözőpolitikusaink meg röhögnek a markukba.

2010. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Igen, én is így látom. És úgy tűnik, jó kísérleti alanyok vagyunk, mert


- már a nyugdíjkorhatár 65 évre emelése ellen se volt semmi tiltakozás, csont nélkül bevezették;

- azért se mentek utcára tömegek, mert az egészségügyben például ma hónapokat kell várni arra, amire korábban semennyit nem kellett, és éveket kell várni arra, amire korábban heteket kellett, és úgy általában ellehetetlenül szinte minden;

- rajtam kívül senkit nem izgat fel a mai fiatalok tudásszintje (nem tudják, ki olt Vörösmarty Mihály stb.), az oktatás lezüllesztése;

- a budapestiek fizetik Európa legdrágább tömegközlekedési jegyét, még sincs semmiféle bojkott, tiltakozás;

- simán átment eddig mindenféle adó- és járulékemelés;

- a 13. havi nyugdíj és a 13. havi fizetés elvétele sem szólított senkit az utcára;

- 2006-ban is csak max 10-20 ezer ember tiltakozott az öszödi beszéd és Gyurcsány ellen stb;

- hiányolom a több százezer kilakoltatás alatt álló banki adós tiltakozását is.


Nekem úgy tűnik, Magyarország egy globális kísérlet terepe, azt próbálják ki rajtunk, mennyire lehet a civilizációs vívmányokat leépíteni és a javakat a globáltőkéhez átcsoportosítani egy viszonylag európai országban.

2010. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Szánalmasak!Én már nevetni se tudok rajtuk.Dilettáns barmok!
2010. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
A választásokig minden párt ezt csinálja.Ő a tökéletes,tisztességes, a többi meg gazember.
2010. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, Magyarország egy globális kísérlet terepe, azt próbálják ki rajtunk, mennyire lehet a civilizációs vívmányokat leépíteni és a javakat a globáltőkéhez átcsoportosítani egy viszonylag európai országban.


Ebbe az irányba nem fér bele a Jobbik!

2010. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem megindult, már javában zajlik jó ideje.


De mit lehetne tenni? Komolyan kérdem. Én egyszerű vidéki fiatal ember vagyok, de ha lenne rá módom elintézném hogy pl 60 év legyen a nyugdíjkorhatár. De hogyan? Besétáljak a parlamentbe és kérjem meg őket rá? Kidobnának a biztonságiak. Tüntetés? Ha nem békés, akkor leveretnek a kékruhásokkal és elvisznek onnan, ha meg békés, akkor békével visznek minket el onnan(vagy le se tojnak).


Mit csinálnak más országokban ha valami nem tetszik nekik?

2010. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát Szabolcsból vagy Győrből elég körülményes felutazni saját zsebre tüntetni.Ezzel nagyon tisztába vannak.
2010. jan. 23. 20:42
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

20.38, és kérdező (20.42): Nagyon fontos dolgot feszegettek. Persze, az ellenállást, a különböző megmozdulásokat szervezni kell valakinek. Én egyedül tényleg nem tiltakozhatok, így legfeljebb csak kiröhögnének. Hogy hogy van ez más országokban? Hát ott még vannak valós szakszervezetek, viszonylag független civil szervezetek, és maga a társadalom is sokkal szervezettebb, összetartóbb, az értelmiség meg nem csak a saját pecsenyéjét sütögeti. A globáltőke őket is folytogatja, de ott van még valós ellenállás. Gondoljatok arra, hogy pár éve Franciaországban be akarták vezetni, hogy a fiatalokat könnyebb legyen a munkahelyekről elbocsátani. És egy egész ország százrével ment az utcára, végül sikerült is a már elfogadott jogszabályt visszavonatni.


Nálunk ezzel szemben a multiknál lényegében semmiféle szakszervezeti mozgolódást nem engednek, az állami cégeknél meg a szakszervezeti vezetőket lekenyerezik. Itt nincs semmiféle független civil erő vagy szerveződés, mert mi koldusok vagyunk, mindenki csak állami pénzből él, azok meg nem fognak az állam ellen szervezkedni. Úgy hogy nagyjából bezárult a kör, nekünk ez jutott, ezért vagyunk kísérleti alanyok.

2010. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Köszi 20:42-es, így már érthetőbb sajnos. Elképzelni sem tudom, hogy itt több százezrek kivonulnának...:/

Itthon is van egyébként valami "Civil Mozgalom" nevű párt, nem tudok róla semmit szinte de ők is a parlamentbe akarnak jutni, hogy igazságot tegyenek, pedig lehet több sikerre jutnánk ha valami 'tüntető mozgalom' lenne helyette.

2010. jan. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!