Elégedett vagy a választási eredménnyel?
" Politikai válság van..."
Csak a fejedben van politikai válság.
Aki nem ment el azzal nem kell foglalkozni. Azt az egész nem érdekli és valószínű teljesen mindegy mi lenne, akkor se érdekelné nagy részüket.
15: Ha nincs politikai válság, akkor minek neveznéd azt, hogy idén mindhárom választáson rekord alacsony volt a részvétel?
Az átlagembernek az a véleménye, hogy mindegy ki kerül oda, az ország helyzete csak szar marad és egyre tovább romlik.
Az a hozzáállás egyáltalán nem jó, hogy szarnak a szavazók fejére...
Összességében elégedett vagyok, de ért néhány csalódás.
A legfontosabb: örülök, hogy a választók inkább emberekre, és nem pártokra szavaztak. Ezt mutatja a sok független polgármester, és az is, hogy Budapesten látványosan eltérő eredmények születtek a fővárosi és a kerületi választásokon. Például Tarlós nyert Kispesten (ahol egyébként a polgármester nagy fölénnyel baloldali lett), ezzel szemben a XV. kerületben sok fideszes szavazó szavazott át a DK-s polgármesterre! Végre kezdenek rájönni a választók, hogy az emberek fontosabbak a pártoknál. Helyi szinten különösen.
Örülök, hogy Tarlós maradt a főpolgármester. Szerintem ritka üdítő színfolt a magyar politikában. Annak viszont nem örülök, hogy a kerületekben ezúttal is nagy többségbe került a Fidesz. Jó lett volna, ha visszavesznek kicsit az arcukból a kerületi kiskirály-polgármesterek.
Örülök, hogy a Jobbik nagy különbséggel elbukta Gyöngyöspatát. Úgy látszik, hamar rájönnek az emberek, hogy a nagy duma mögött nincs valódi tartalom. Annak viszont megintcsak nem örülök, hogy Tapolcán és még tizenkét másik helyen ismét megették a jobbikos sódert a választók.
Ami leginkább csalódás számomra, az a részvétel. A helyi választás az, ami a legközvetlenebbül, legérzékelhetőbben érinti a választókat. Ha itt sem megy el az emberek fele sem szavazni, mit várjunk az EU-s vagy az országos választásoktól.
Összességében elégedett vagyok.
1) A Fidesz-KDNP támogatottsága lassan, de biztosan csökken. Szépen lassan rájönnek az emberek, hogy kész ámokfutás, amit Orbán Viktor kormánya művel.
2) A Jobbik a nagy áttörés helyett csúnyán elbukott (ismét). Miskolcon labdába sem rúgtak, Ózd a legnagyobb város, ahol sikerült nyerniük, bár ott is Fidesz-KDNP-többség lesz az önkormányzatban. Pártelnökük ezt mégis hatalmas sikerként könyvelte el, s ezekből az eredményekből kiindulva azt vetítette előre, hogy 2018-ra ők lesznek a jelenlegi kormánypárt legfőbb kihívói.
3) Szerencsére az MSZP-DK-Együtt-PM-féle baloldal is leszerepelt, gyakorlatilag csak minimálisan tudták bővíteni az általuk irányított települések számát, így talán végre valahára rájönnek, hogy radikális (nem a szó jobbikos értelmében) változásra van szükségük ahhoz, hogy ismét Magyarország vezető erejévé váljanak. Én alapvetően baloldalinak vallom magam, de az MSZP-DK-Együtt-PM politikája egyáltalán nem megnyerő, muszáj lesz kezdeniük valamit magukkal.
4) Az külön öröm számomra, hogy Szegedet még az óriási Fidesz-kampány ellenére sem sikerült "bevenni", sőt, Botka 22%-ot vert rá kormánypárti kihívójára.
Állj stop stop.
nem tarolt senki sem.Fidesz sem,2010hez képest lóf-sz volt.
Továbbá A települések 77 százalékában független polgármester választottak.
A települések 77 százalékában (2448 településen) független polgármestert választottak meg vasárnap, (mondta az MTI-nek Pálffy Ilonam a Nemzeti Választási Iroda elnöke.)
Viszont aminek picit örülök:
Budapest 13.ker bal oldali győzelem.
Bp 14.ker bal oldali győzelem (Karácsony Gergely.)
Bp 19.ker bal oldali győzelem.
BP.20 ker. bal oldali győzelem
Szeged bal oldali győzelem.
Hajdúdorog bal oldali győzelem.
Tiszaújváros bal oldali győzelem.
Kazincbarcika bal oldali győzelem.
Halásztelek bal oldali győzelem.
Salgótarján bal oldali győzelem.
Gyöngyös bal oldali győzelem.
Ajka bal oldali győzelem.
Elek bal oldali győzelem.
Szentes bal oldali győzelem.
Polgár bal oldali győzelem.
Újszász bal oldali győzelem.
Sajószentpéter bal oldali győzelem.
Répcelak bal oldali győzelem.
Igenis politikai válság van. Minden létező funkcióban a Fidesz emberei ülnek, az MNB elnökétől kezdve az AB-n át a köztársasági elnökig. Mindenütt. Lényegében egypártrendszer van. A Kádár-rendszerhez képest annyi a differencia, h szabadon át lehet menni Hegyeshalomnál. Már a korlátlan sajtószabadság sincs meg. Ha egy szerkesztőnek "oda kell figyelni", hogy mit mond (nem szakmai értelemben, hanem politikailag), az már a válság egyik jele.
Szóval a fékek és ellensúlyok rendszere nem működik. Nem az, h nem működik rendesen, hanem nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!