Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon tényleg mindent...

Magyarországon tényleg mindent megszépíti az idő?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy a magyaroknál jellemző ez.


Például manapság a nagy török-magyar barátság, meg az I. világháborúban Törökország, mint szövetséges, pedig előtte évekig ölték egymást a magyarokkal.


Utána meg jöttek az osztrákok, az 1848-as forradalom is a Habsburg Birodalom ellen volt.

Manapság az osztrákok is a barátaink, pedig egykor elnyomó hódítóként tekintettek rájuk a magyarok.


Aztán most itt vannak az oroszok is, akik szintén elnyomó, hódító hatalomként voltak jelen, de most mégis sokan tőlük várnak valamit.



2014. okt. 12. 13:37
 1/5 Magyarmanó ***** válasza:
79%

Ma már nem azok a törökök élnek Törökországban akik anno behódoltattak minket és Oroszországban sem az a vezető réteg aki 40 éve volt. Nincsen semmi atrocitás sem a két nép (pl. a magyar és az orosz között) így nem értem miért ne hihetné el valaki, hogy tőlük most majd jót kapunk. Vannak népek akikkel még mindig vannak atrocitások, mint pl. a román akikkel így értelem szerűen nem barátkozunk. Egyébként a magyar nép elég naiv, könnyen ellehet hitetni a többséggel, hogy majd most..


Én ezt függetlenül próbáltam írni se az oroszok mellett, se ellenük.

2014. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Magyarmanó,


Speciel a vezetés jóformán totál ugyanaz mind a két országban most, mint negyven éve - a fiatalok meg az akkori diktátoroktól tanultak, mind egy szálig. A többi igaz :)

2014. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

#1 Ja, az oroszok tényleg teljesen mások, és nem egy egykori KGB-s tiszt vezeti az országot... ó, ja de, mégis!

és nem ugyanazzal a buta propagandával etetik a népet a haldokló nyugatról ahol a zsidók csecsemőket esznek... ja, de, ez is megvan!

de legalább szólásszabadság van... ja, nem!

2014. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Török-magyar történelem:

Honfoglalás előtt együtt éltünk török nyelvű népekkel. Majd fél évezred után jött az Oszám Birodalom és elfoglalt minket. Majd az első vh-ban szövetséges volt, ma meg (főleg a jobboldal) gazdasági kapcsolatokat keres vele. Ezek között az időszakok között rengeteg idő telt el, semmi közük egymáshoz.


Osztrákok:

Volt Rákóczi-szabadságharc, meg 48-as forradalom meg mindenféle, de a Habsburgokkal a kiegyezés után jó volt a viszonyunk. Akkor sokat is fejlődött az ország. Ma pedig az EU-n belül a leggazdagabb szomszédunk, a fél ország Bécsben dolgozik.


Oroszok:

'49-ben az orosz cár harcolt velünk, a szocializmus alatt pedig a kommunista hatalom. Azóta változtak az idők, kimentek Magyarországról. Magyarországot kb. le se szarják, leszámítva, hogy van pár orosz befektető Magyarországon. Hogy mit várnak tőlük a magyarok azt nem tudom, sokan gazdasági kapcsolatot keresnének velük.

2014. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ha mindenkire haragudnánk akivel a történelem során konfliktusunk volt, akkor jó sok országot utálnánk...
2014. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!