Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden Jobbikos szeretné a...

Minden Jobbikos szeretné a kötelező hittant?

Figyelt kérdés

Jobbik program: Az iskolákra új tantervet dolgoznának ki emelt követelményekkel, de erről részleteket nem árulnak el. Kötelezővé tennék a hit- és erkölcstani oktatást alap- és középfokon.

[link]


2010. jan. 23. 02:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
"Mert a hittanon nem csak arra nevelnek, hogy imádkozz és jár templomba, hanem erkölcsre is" Erkölcsnek ott van az erkölcstan, azzal nekem sincs bajom, tőlem jöhet.
2010. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

és ki mondja meg, mi az erkölcs,ugyanis az nem egy egzakt, univerzális fogalom? Vagy majd szépen ki lesz jelölve kötelezően, hogy ez az erkölcs, amit központilag megmondtak, ebben kell hinni, és ezt verik bele a gyerekekbe?

Na köszönöm nem, azért leszek én ott, a gyerek apja, hogy felneveljem a gyereket, és megtanítsam neki, hogyan legyen rendes ember - ahogyan szerintem egy rendes embernek lennie kell. Nem úgy, ahogy a központi pártigazgató vagy akárki szeretné, hanem ami szerintem, az én világnézetem szerint helyes.


Minden diktatúra egyik alapja és első cselekedete, hogy majd ők központilag megmondják, hogy mi helyes, és mi nem, és ezt jól beleveri mindenkibe, főleg a gyerekekbe, hogy a következő nemzedék "ideológiailag megfelelően képzett" legyen.


Köszi nem, már demokrácia van, ilyet már nem játszunk.



Tanítsanak mondjuk illemtant, annak van értelme, megtanulják, hogy hogyan lehet más emberrel kulturált módon érintkezni, vagy helyzeteket normálisan lekezelni, már sokkal jobb hely lenne ez az ország.

2010. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Valakinek nincs apja, vagy csak egy ragasztós, buta alkoholista. Lassan ez lesz a többség. Ezért kell erkölcsöt tanítani az iskolában.
2010. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Nem úgy, ahogy a központi pártigazgató vagy akárki szeretné, hanem ami szerintem, az én világnézetem szerint helyes."


Csak sajnos sokak világnézetében a gyilkosság, rablás egy hétköznapi, elfogadható dolog. Most azt tanulja a gyerek, ami az apja, szülei, családja szerint helyes. Szerinted ez így jó?

2010. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

hittanra akkor sem kötelezhetnek senkit. én nem bánnám, nem azért mondom, de a vallási meggyőződés mindenki magánügye. így ha azt mondja egy gyerek, hogy az ő családja nem vallásos, hanem ateista mondjuk, akkor nem kötelezhetik, hogy hittanórára járjon. ráadásul több ellenkezést váltana ki a diákokból, mint hasznot.

több nevelés kéne, ennyi. lehet tanítani erkölcsöt, etikát, akármit, amíg a gyerek úgy beszél a tanárával, mint egy lábtörlővel, mert a szülő is úgy beszél róla. amíg a szülő fenyegeti a tanárt, ahelyett, hogy nevelné a gyereket. manapság olyan órákon, amik nem létfontosságúak a továbbtanuláshoz vagy épp konkrét tananyagon kívüli dolgokról szól(pl filozófia, etika, emberismeret, nekem ezek voltak), azokon nem lehet fegyelmet tartani. tapasztalat. és bármennyire is helyénvaló lenne a gyerekeket ilyen dolgokra tanítani, falra hányt borsó lenne, mert ehhez az iskola és heti 1 óra nagyon nagyon kevés.

2010. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

egyrészt messze nem ez a többség, másrészt aki tényleg ilyen körülményekből jön, annak hiába magyarázod heti 1 vagy akár 2 órában, mi is az az erkölcs, mert a hét maradék 167-166 órájában mást tapasztal maga valójában, nem csak szép szavakban.


Ezzel csak agymosást lehet csinálni, azt is leginkább csak pont azokon a gyerekeken, akiknek ilyen szempontból nincsenek más tapasztalatai, tehát pont a normálisokon, akik normális körülmények közül jövőknek.



Az élet tele van erkölcsi dilemmákkal, amit mindenki másképp ítél meg, nem létezik olyan, hogy egységes erkölcs. Itt meg egy központi világnézetet akarnak tanítani az arra leginkább fogékony korosztályok számára - ilyen népnevelések mentek nálunk a kommunizmusban is, meg mindenhol, ahol kihirdették a kötelező ideológiát, azt mindenki vagy beleélte magát, vagy ment a levesbe.

Egységes igazság nem létezik, amikor ilyet próbálnak erőltetni, az agymosás, és az rossz irányba vezet.


És attól még, mert tömik a fejét ilyen dolgokkal, nem lesz még feltétlenül jobb ember. Pont a vallások erre nagyon jó példa, hiába megy a prédikáció minden vasárnap a templomban, a rendes emberek száma ugyanannyi a vallásos és nem vallásos emberek között, és gerinctelen embereket éppúgy és éppannyit megtalálod azok között is, akik minden vasárnap végighallgatják, hogy rendesnek kell lenni, és nem bántani senkit.

Nem ezen múlik.

2010. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!