Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Saját ipart miért nem fejleszt...

Saját ipart miért nem fejlesztünk?

Figyelt kérdés
Mindenkit behívnak külföldről hogy gyertek olcsó munkaerő várunk titeket. Viszont így az embereknek ugyan úgy csak minimálbér jut azok a cégek meg a kormánynak azért felelnek meg mert adóznak. Viszont nem nyugati fizetést adnak. A saját mezőgazdaságunkból viszont mi tudnánk exportálni abból nőne a gdp meg magyarország szerepe a piacon.

2014. okt. 8. 11:38
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
0%

11-eshez hozzátenném, hogy én magyar cégeknél még vagy azt láttam, hogy feketéznek, vagy simán nem fizetnek meg. A külföldi viszont mindet bejelenti és nem tátja el a száját, ha egy vezető pozícióért 300 ezer forintos igényt jelentesz be. Míg a magyar vagy eltátja és majd értesítjük, vagy egyezkedik, hogy 150-et megkapsz a többi zsebbe, jó lesz? Biztos van, ahol nem így van, de én még csak ilyet láttam. Jól még csak külföldieknél kerestünk.

Az egyszerű munkás meg a legalját kapja úgyis mindenütt, ez nem magyar sajátosság, mindegy, hogy ki teremt ilyen munkahelyet itt, úgy is kell a sok munkás aki a piramis alsó szintjén van, úgy sem lesznek megfizetve, de ha a magyarokon múlik még lehet rendesen bejelentve sem..

2014. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 progizo ***** válasza:
31%

Egyetértek a kérdésfeltevővel. A vadprivatizáció során elherdált jó márkáinkat (Videoton, Orion, Ikarus, Tungsram, Ganz, Csepel, Hajdu, stb.) kellene feléleszteni, hogy ezek újra hírét vihessék a nagyvilágba a magyar szakképzettségnek és munkaerőnek. Persze ehhez nekünk is biztos vásárlónak, biztos belső piacnak kell lennünk, akik a hazai termékeket részesítik előnybe.

Saját vállalatok nélkül csak egy jellegtelen bedolgozó- és termékfelvevő ország maradunk, nem lesz mire büszkének lennünk.

2014. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
73%
A szolgáltatást meg a turizmust csak a bolond ember fejlesztené. Ilyenekre minden fillér az ablakon kidobott pénz.
2014. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
62%
Az utolsó kettőnek igaza van.
2014. okt. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Jó márkáinkat? Jó ember, hol volt az jó márka? A vasfüggöny mögött, ahol nem is volt választék? Szerinted ki a lófäsz fog ilyeneket venni, mikor ott a sok ismert, magas presztízsű világmárka?
2014. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Világos akkor ne fejlesszünk semmit hanem... hanem... mmmm bla ....

A külföldi alapból fizethetnek sokat elvégre ők a gazdagok nem mi. Mi vagyunk a csórók rajtunk kéne segíteni nem nekünk rajtuk. Mert ha én elmegyek egyiptomba akkor én vagyok a gazdag. Akkor nem én várom el hogy az egyiptomi mennyit kérjen elvégre csóró. Miből lesz pénz? Segélyből? Az aztán teljesítmény okoskák. Abból megmondom mi lesz. Adósság. Szolgamunka amíg csak van ország. Eladott gyárak cégek bankok minden eladva és szolgamunka ameddig csak létezhet az ország. Valamiből pénzt kell csinálni és az nem pénzcsinálás hogy eladom a házam.

2014. okt. 8. 15:47
 17/40 anonim ***** válasza:

"A vadprivatizáció során elherdált jó márkáinkat (Videoton, Orion, Ikarus, Tungsram, Ganz, Csepel, Hajdu, stb.) kellene feléleszteni, hogy ezek újra hírét vihessék a nagyvilágba a magyar szakképzettségnek és munkaerőnek."


Hablaty, realitasa nulla. Azok a markak mar semmit sem jelentenek kulfoldon.

2014. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
65%

" Mi vagyunk a csórók rajtunk kéne segíteni nem nekünk rajtuk."


Mondok neked egy ujat: ok segitenek rajtunk, nem mi orajtuk. Persze nem a ket szep szemunkert, nyilvan nekik is megvan a hasznuk.


Az Audiban a tobb mint 10e alkalmazott egyharmada! mernok. Milyen szolgamunkarol tetszik beszelni?


Es ezek a mernokok siman megkeresnek ott 6-800 bruttot, de egy melos is zsebre tehet tobb szazezret, ha par eve ott van.

2014. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Akkor mit kéne????? Komolyan csak pocskondiázás megy. Ez rossza az sz*r ez gagyi ezek bénák.. ebből pénz nem lesz.
2014. okt. 8. 15:54
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy több multi kéne az országban jelenleg, mivel:

1. több ezer embernek munkát biztosít

2. adót fizetnek

3. a befektetett pénz a tulajdonosé, ezért az államnak csak a haszon jön be a nagyobb vásárlóerő és a multi adóztatása által

4. a mérnökök tapasztalatot szereznek a fejlesztések során


A multikban nincs rossz fizetés a közhiedelemmel ellentétben. Én több mint 2 éve gyárban dolgozok, és eljutottam oda, hogy 150 ezer forintot kapok kézhez, amit nem neveznék rossznak.


Na de mi lenne, ha a külföldi multi kifizetné a külföldi béreket?

1. a többi, magyar vállalkozás, aminek nincs több milliárd eurós bevétele nem tudná fenntartani a versenyt

2. sok multi más országba ruházna be, ergo kevesebb munkahely, több munkanélküli

3. kialakulna egy nagyon gazdag multimunkás réteg

4. a gdp ennek ellenére nem nőne, emiatt a pénz inflálódna, vagy nagyobb szakadékok keletkeznének gazdag/szegény réteg között.


Ugye ez úgy van, hogyha az országnak van 1 kenyere, és mindenkinek megnövelik a fizetését x forinttal, attól még ugyanúgy csak 1 kenyerünk lesz.


Ezen felül, az szerintem mindegy, hogy a haszon magyar, vagy német tulajdonoshoz vándorol, hiszen abba ő, és a részvényesei fektettek be. A hasznot kiviszik, de a befektetésből az ország, és az ott dolgozók kapnak.

2014. okt. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!