Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a holland gyerekek a legboldogabbak a világon?

Figyelt kérdés
[link]
2014. okt. 5. 11:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Tegnap láttam, mit kéne szólnom? Örülök, a gond csak az, hogy én Mo.-n élek.
2014. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem meglepő eredmény. Többször is voltam Hollandiában, olyan az ország, mint egy futurisztikus utópia.
2014. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha a 444 írta meg és nem a hurutinfo, én nem hiszem el!
2014. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%
DROGLIBERALIZÁCIÓT!
2014. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

"Nincs vagy szinte alig van házi feladat, így több idejük marad azzal foglalkozni, amivel gyerekkorban foglalkozni kell. Az általános iskola elvégzése után minden gyerek kitölt egy úgynevezett CITO-tesztet, amelynek eredménye alapján neki megfelelő középiskolába kerülhet. Ez a rendszer is csökkenti a versenyszellemet, akárcsak az a tradíció, hogy az egyetemeken nincs felvételi teszt, hanem az első évek alatt kiderül úgyis, hogy a diák jól választott-e."

Nincs több kérdés. Mindig a versengés miatt szorongnak az emberek akárhogy vesszük. Valaki valami miatt és ezért stresszelnek ezért nem boldogok. Ha nincs verseny akkor boldogok.

2014. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mint a cikkből is kiderül.


Főleg a magas életszínvonalnak köszönhető, illetve, hogy a hollandok kevesebb munkaórát dolgoznak.


Az apák átlagosan 4 napot, az anyák jelentős többsége is csak részmunkaidőben dolgozik.


Így értelemszerűen, a szülőknek több ideje van a gyerekekkel foglalkozni, kevesebb a stressz.Így a gyerekek is boldogabbak.

2014. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

"DROGLIBERALIZÁCIÓT!"


Hát apám...te is megfogtad a dolog lényegét látom.


Amúgy meg csöppet propaganda jellegű a cikk, tipikus "bezzeg máshol" olvasmány, de van benne igazság. Tény hogy lenne mit tanulnunk tőlük ilyen téren (is) és nem csak azt látni hogy ott legális a fű.


Azért ez az ultraliberális zéró verseny és mindenki egyenlő dolog kicsit túlzás, nem a versennyel van gond, hanem azzal, hogy nekünk totál más a mentalitásunk.


Azt kellene nevelni a magyarokba hogy ne úgy gondolkodjon, hogy ha nekem nincs, akkor másnak se legyen má', hanem azt nézni, hogy ha neki van, akkor nekem mit kell tennem ahhoz hogy legyen.


Meg az a baj, hogy itt túl sok minden összefügg. A szülő aki szereti a gyerekét az 10 óra meló után is tud vele foglalkozni, és nem azzal jön hogy fáradt, a gyerek is ha tanul, akkor ott a szabad délután...este meg aludni kéne és nem hajnalig ülni a gép előtt.


De ez csak pár dolog. Persze ettől tény hogy egyszerűbb megteremteni a boldog családi környezetet ha gond nélkül el tudtok együtt menni kirándulni, kikapcsolódni, és van időtök egymásra.


Viszont a családi boldogságot meg lehet teremteni ezek nélkül is, lehet együtt reggelizni, vacsorázni, meg lehet kérdezni a gyereked milyen napja volt...


Meg le kéne szokni a folyamatos panaszkodásról. A gyerek folyton azt látja, kb belenevelik hogy ez szar az szar. Bezzeg a 100 ezres okostelefont megveszik neki egy csettintésre. Meg az is röhej, mikor tini korú ismerőseim beszélnek arról hogy "szar az ország" közben reggeltől estig nem csinálnak semmit, lógnak egész nap, meg kedvencem hogy évente kapnak (és nem vesznek) 2-3 új telefont, meg minden egyéb cuccot. Tipikusan az az eset, hogy a seggük is ki van nyalva, de nekik az sem jó, mert ő fentről lefele szeretnék.


Összességében meg semmit nem számít a statisztika. Most attól boldogabb lesz bárki hogy a statisztika ezt vagy azt mondja?

2014. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%
Aha most jól megmondtad. Igen lehet hogy többet keresnek, igen lehet hogy nem kell estig dolgozniuk vagy tanulniuk, igen lehet hogy ott elfogadják egymást és szeretik egymást igen igen de hát akkor is velünk van a baj nekünk az úgy se lenne jó.
2014. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

4-es vagyok.


Tudom, én hibáztam. Az iróniát használtam.


Pedig arról köztudomású, hogy veszélyes fegyver, mert a legtöbb ember számára láthatatlan.


:-)))

2014. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Vadkan01 ***** válasza:
Tök jó, már csak szét kéne rúgni pár hátsót a parlamentben és beelőzhetjük a hollandokat.
2014. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!