Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szabad Hitleres pólót hordani...

Szabad Hitleres pólót hordani ami vicces?

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok:


[link]


2014. szept. 30. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
UK - Cancelled xD
2014. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a baj, ha nem szabad! De ezt tán még nem tiltják, szerintem lehet.
2014. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

335. § Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas - különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő - módon

a) terjeszt,


b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy


c) közszemlére tesz,


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.



Szerintem ez nem alkalmas a köznyugalom megzavarására, és nem sérti senkinek az emberi méltóságát. Szerintem szabad.

2014. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ilyet nem, mert látszik rajta a horogkereszt.

Ha nem lenne rajta horogkereszt, akkor lehetne hordani.


Például, ilyet lehet:


[link]

2014. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen szabad.
2014. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amin látszik a jelkép, nem szabad. Amin nem látszik, olyant szabad. Ugye milyen frankó dolog a szólásszabadság? Jogásznak kell lenned ahhoz, hogy ne csukjanak le, ha eltérő a véleményed.
2014. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

A kérdésnek van egy jogi, egy erkölcsi és egy műveltségi vetülete.

Jogilag az önkényuralmi jelkép már tiltott, és ez egyértelmű eljárást von maga után.

Erkölcsileg ez az agész hitlerezés nagyon gáz, akikkel szembe fogsz menni, érezheted majd a megvetésüket.

Műveltségileg pedig teljesen értelmezhetetlen, miért fogtad be a füledet történelem órán, és miért ílyen módon próbálsz okosodni.

Nem fog menni.

2014. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7: Én meg (valódi) szélsőjobboldaliként azon az állásponton vagyok, hogy mindent szabad, amíg azzal nem ártasz a másiknak/többségi társadalomnak. Innentől fogva azt is leszarom, ha valaki dávidcsillagos pulcsiban jön velem szemben, de cserébe elvárom azt, hogy más is leszarja a horogkeresztet, vagy a vörös csillagot...


Körülbelül úgy, ahol elvárták azt is, hogy mindenki leszarja a melegfelvonulást.

2014. szept. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Che Guevara pólót is hordanak, és nem csak a (fekete) humor kedvéért. De azért elegáns zsinagógába, állásinterjúra, antifasiszta rendezvényre, és egyéb helyekre ne vedd fel :)
2014. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

Érdekes dolog ez a kettős mérce. Sarló-kalapácsos, vöröscsillagos, che gevarás, kádáros, sztálinos, lenines pólót szabad viselni, a kutya nem mer beszólni.


Mondjatok egyetlen esetet, amikor rendőr megállított valakit vöröscsillagos póló viseléséért.


Magyarországon működik nyíltan kommunista Munkáspárt.

A pepitája, a nyilas párt ellenben nem.


Isten ments, nem hiányzik egyik se, de furcsa ez az arányeltolódás, pláne úgy, hogy Magyarország a legtöbb borzalmat a bolsi éra 40 éve alatt szenvedte el.

2014. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!