Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt most komolyan gondolták?

Ezt most komolyan gondolták?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1 év Bajnai-kormányzatának eredményeként könyvelik el többek közt, hogy - idézem: "megerősítjük a bűnmegelőzést, az elkövetőknek pedig azt üzenjük; a bűn nem marad büntetlenül".


Na, ez volt az, ami felgőzölte az agyam. Ez komoly? Nem akarok itt most különféle bűnesetekkel jönni (elég csak a hétvégén történt Oroszlányi gyilkosságra gondolni, ahol a legfiatalabb elkövető csak 13 éves), meg azzal, hogy tényleg nagyon rémisztő lehet ám az 1-2 év letöltendő, vagy ugyanennyi felfüggesztett, amiket osztogatnak...

A kérdés költői, de akkor se bírom magamban tartani, szóval ki az, aki szerint ez eredmény? Nem lenne bőr a képemen ilyennel kiállni a nyilvánosság elé.


2010. jan. 20. 12:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ezzel biztos a nemzeti ünnepek tojásdobálóinak megrendszabályozására gondoltak, akiket simán letartóztathatnak. Itt ma ők a legnagyobb ellenségek.
2010. jan. 20. 12:27
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy mondod. Meg a fűben némán üldögélve demonstráló gárdisták, akiket nyilván azért rohantak le gázspray-vel a rohamrendőrök, mert mindegyik atombombát rejtegetett a hónaljszőre mögött.
2010. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

Az a szomorú, hogy az ilyen gyilkosságok ellen lehetetlen védekezni, kérdezz meg egy kriminológust, ha nem hiszed. Az egyetlen megoldás az lenne, ha 200 méterenként rendőr állna, meg mindenhol kamerák figyelnének,ezt meg inkább mégse.

Viszont, a kiskunlacházi lány, Nóri gyilkosa megvan, és a tömeg és gyerekgyilkos állatokat is lecsukták.

2010. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

12:31-nek:


Már megbocsáss, de hol van ma Magyarországon tömeggyilkos? :S


Biztos lemaradtam valamiről... :)


Egyébként tényleg felháborító, hogy a kormánynak van képe a közbiztonsággal példálózni!

2010. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
A romák elleni támadások elkövetőiről beszéltem. Tudod, akik lelőttek egy ötéves gyereket.
2010. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

12:31


Én pl. elhiszem, hogy az ilyen elvadult állatok ellen nem lehet védekezni, ez világos. De azt nekem ne mondja senki, hogyha megfelelő büntetési tételek lennének (most itt nem feltétlenül a haálbüntetésre gondolok), akkor annak nem lenne némi visszatartó ereje. Ha egy gyilkosság miatt az elkövetőt bevágnák minimum 20 évre a sittre, ahol kábeltévé, meg internet helyett reggel 6-tól este 6-ig a két kezével kéne építeni mondjuk az autópályát, vagy talicskázni a szenet a bányában, (na jó, vasárnaponként pihenhet, akkor csak krumplit kell mondjuk pucolni), akkor jópáran meggondolnák a még szabadlábon lévők közül, mit is tesznek.

Egyébként nem tudom, a gyerekgyilkos címén a halálbrigádnak keresztelt csapatra gondolsz? Mert az ő bűnösségük nekem kicsit necces...

2010. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

85

A büntetési tételek emelése jogos, de ne feledjük el, nem a középkorban élünk, nem a szadizmus, hanem a nevelő munka a börtönök dolga.

A halálbrigádra gondoltam, igen. Szerintem teljesen egyértelmű, mindnek voltak ügyei, ott vannak a bizonyítékok. Az viszont szánalmas, hogy ennyi embernek kellett meghalnia, mire elkapták őket.

2010. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
látod! kedves Draskovics fogatlan elvtárs sikeresen a pénzügyből átavanzsált egy jó kis szaftos miniszteri szerepbe és egy ből 220%-on teljesít ,ő egy igazi szoci:)
2010. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekelne, hogy valaki még nem büntethető, mert mondjuk 12 éves, akkor is kapna a pofájába, ha súlyos bűnt követ el. Ha annyi energiája van, hogy ő a kömény, akkor dolgozni is bír. Jó, ne menjen a bányába, de egy nevelőintézetben szerszámot gyártani, meg ruhát varrni ő is tud. Ha nagyon veri a taknyát, akkor ott a hideg zuhany, ha meg nem akar dolgozni, az se baj, de akkor aznap nincs kaja. Az ilyen maugli-félékre ráférne pár ilyen hónap, úgyse halnak bele, de biztos megjegyeznék egy életre.


Elmondom azt is, miért gondolom így. Már van vagy 10 éve, vagy kicsit még több, hogy 2-3 "kemény vagyok" gyerek (akkor olyan 10-12 év körüliek voltak) szétrugdosták a ház előtt a hóembert, amit a gyerekekkel egész délelőtt építettünk. Szerencsétlenségükre pont elkaptam őket. Egy-két tockost követően, és miután finoman belepakoltam őket a hómanus romjaiba, megmondtam nekik, hogy addig innen el nem mennek, amíg nem építik újra. Az egyikük "anyádat" tiltakozását egy újabb nyakassal szakítottam félbe, és végül nekiláttak.

A lényeg, hogy később is a környék faxagyerekei maradtak (bár azóta olyan 22-23 év körüliek, és már helyrebillentek mentálisan), de aztán évekig én voltam az egyetlen felnőtt, akiknek beszólások helyett félénk csókolommal köszöntek.

2010. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

12:56

Jó, ez nem a középkor. De nevelő hatása nem lesz a börtönnek a mostani állapotában. Legalább élénkülne kicsit a gazdaság az ingyen munkaerővel.

2010. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!