Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben más Angyalföld, mint a...

Miben más Angyalföld, mint a többi munkásnegyed?

Figyelt kérdés

Angyalföld, tehát Budapest XIII. kerülete gyakorlatilag a baloldali pártok utolsó fellegvára, mint ismeretes, a 2010-es országgyűlési választások eredményével az MSZP csak ott tudott két OEVK-ban győzni.

Ezt általában azzal magyarázzák, hogy Angyalföld egy tipikus munkásnegyed volt gyakorlatilag a XX. század elejétől kezdve. Magyarország azonban tele van ilyen nagy múltú munkásnegyedekkel: Újpest (IV. kerület), Kőbánya (X. kerület), Csepel (XXI. kerület), Pécs, Tatabánya, Komló, Ózd, Salgótarján, stb.


Mi lehet az oka annak, hogy a baloldal mégis csak a XIII. kerületben maradt erős, s a többi bástyáját elvesztette? 2014-ben ugyan visszaszerzett pár budapestit, de a különbség közte és a Fidesz között minimális volt, holott 2010 előtt mindig vitte ezeket a körzeteket - toronymagasan.


2014. szept. 16. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom miért totál baloldali, én ott éltem fél évet, teljesen olyan mint a többi lakónegyed.
2014. szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Abban, hogy ott senki sem dolgozik. Mind csak a postást várja.
2014. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
A munkásnegyedet illett volna idézőjelbe rakni:)
2014. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MolotovPunk ***** válasza:
56%

Felhívom szíves figyelmedet,hogy Csepel ismét balos lett,továbbá Szeged is balos város és Miskolc is az lett 2014 es országgyűlési választáson,beleértve pár pesti kerületet is.És ha jól tudom Újpesten is MSZP győzött.

Mellesleg Pécs,Komló,Salgótarján,és Ózd is nagy kérdés,még lehet balos ismételten később.

A munkásnegyedek általában balosok maradnak,ha néha nem is mindegyik,de egy idő után visszaállnak majd...

2014. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MolotovPunk ***** válasza:
71%
Azt el is felejtettem írni,hogy Kádár János is Angyalföldi srác volt.Így érthető miért balos.öregeknél meg pláne emlékhely főleg a régi gyár részlegek miatt is.
2014. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy idén már pár régi kerületet visszaszereztek, de egyrészt ez vajmi kevés, másrészt éppenhogy csak megelőzték a Fideszt.
2014. szept. 16. 21:59
 7/9 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Értem.Mellesleg Komlón és Pécsen,ha jól tudom alig pár százalékkal győzött a fid csapat.

Szóval elképzelhető,hogy egy idő után azok ismét balos városok lesznek.Szombathelyen is nagy harcok lesznek.

2014. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
ott még sötétebbek a prolik mint máshol.
2014. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MolotovPunk ***** válasza:
91%

Utolsó válaszoló.És miért lennének azok?Csak mert hánynak a fid esz politikájától ezért inkább más pártokra szavaznak?

Szerintem tőled okosabbak lehetnek,meg tapasztaltabbak is élet terén biztos.Az,hogy őket szidod,ezzel saját magadat égeted.Nem hinném,hogy 20 évesnél idősebb lennél.

A fid. azért lett többségben sok helyen,mert az emberek csalódottak voltak...Viszont ahogy látom a fideszben is kezdenek csalódni sokan.

Mellesleg az ország kb 70%ban,sok helyen rengeteg független jelölt indul.Szóval a fidesz is lemondhat pár városról.

2014. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!