Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy egyesek...

Hogy lehet az, hogy egyesek sérelmezik, ha valaki kimegy külföldre dolgozni és folyton azt mondogatják " hogy a mi pénzünkből tanult"?

Figyelt kérdés

Jelenleg az M1 csatorna évente több pénzből gazdálkodik, mint amit a teljes felsőoktatásra szán a kormány.

Lényegesen több pénz megy el értelmetlen dolgokra és ez nem is zavar senkit sem?



2014. szept. 14. 20:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
23%
Le kéne zárni a határokat, hogy ez a sok semmirekellő végleg kint rekedjen.
2014. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

Nehogy lezárjuk a határokat, akkor ez a sok agyatlan meg mind itt bent reked!


Akik kimentek, akár sikerült kint megkapaszkodniuk, akár nem, mindegyik tudja, hogy nem leányálom egy idegen országban egzisztenciát teremteni. Odakint DOLGOZNI kell, nem csak dolgozgatni, mint ahogy itt Magyarországon sok szocializmustól megfáradt ember teszi. Többet fizetnek, sokkal magasabbak a jövedelmek, mint itthon, de ezért többet is kell dolgozni.


Nem kell irigyelni, aki külföldön vállal munkát.

Általában ezt nem jókedvükben teszik az emberek. Mindenkinek egyszerűbb és kényelmesebb lenne, hogy itthon, magyar nyelvterületen, esetleg ismerősök, barátok között dolgozzon, és ebből tisztességesen megéljen. Ha ez így lenne, a franc se akarna egy idegen országba költözni, távol mindenkitől, aki fontos volt számára.


A probléma a munkalehetőségekkel, és a jövedelemmel szokott lenni. Magyarországon nem könnyű elhelyezkedni, és gyakran csak minimálbérre jelentik be az embert. Ha valaki szeretne dolgozni, és persze becsületes munkáért becsületes bért szeretne, az bizony nem itthon fog munkát keresni, hanem külföldön.


Nem az a semmirekellő, aki munkát vállal, akár itthon, akár külföldön. Sokkal inkább az, aki még erre sem hajlandó.

2014. szept. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

"Természetes az lenne, hogy minden ember meg tudjon élni ott ahol született."


Jó, akkor miért nem oldod meg?

2014. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igazából ugyanazok az emberek sérelmezik az ilyen kiköltözős történeteket, akik a devizahiteleseket bántják folyamatosan. Én leginkább azokon szoktam berágni...


Én konkrétan kimennék, mert itthon munkát nem találok a szakmámban, pedig mérnök vagyok (csak 12 éve, amikor elkezdtem a középiskolát melléfogtam és rosszul döntöttem). Viszont nem megyek, mert vannak egyéb problémáim és tudom, hogy nem állnám meg kint a helyemet (pedig két idegen nyelven is beszélek). Ettől függetlenül én nem tudok úgy irigykedni rájuk, ahogy te írtad kérdező. Én csak azt sajnálom, hogy én nem tudok menni.


13:

Szüleim/rokonok/ismerősök elmondásából én úgy tudom, hogy konkrétan Németországban a 8 órás munkaidő, 8 óra és nem több, nem kevesebb. Nincs az, mint ami itthon hogy a 8 órából 9-10-11 óra lesz és "elfelejtik" kifizetni a túlórát. Több ismerősöm is van, aki itthon dolgozik és csak a töredékét kapja annak, amiben megállapodtak, túlórát nem fizetik ki, de elvárják hogy sokkal többet dolgozzon, mint amennyi pénzt kap. Tenni ellene pedig semmit sem tud, mivel állami cégről van szó. Ha már az állam is ezt csinálja, el tudod képzelni, hogy a versenyszférában mi folyik?

2014. szept. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

"Le kéne zárni a határokat, hogy ez a sok semmirekellő végleg kint rekedjen."


De rossz lenne nekik.

2014. szept. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Bal árokból a jobb árokba... Középen kellene tartanni a kormányt,hogy szaladjon az a kocsi az úton.még jó hogy elmentünk,a fenének sincs kedve kitörni a nyakát.míg te ájultan fekszel egy ilyen "politikai árokban" addig meg a lábad alól is ellopják a talajt.Sőt,az egész életedet,és még az unokáid jövőjét is.(ha ugyan lesznek ilyen körülmények között unokáid). Stadionok helyett az országot kellene építeni,de nem úgy hogy 5év alatt felépítünk egy harangjátékot szolnok közepén,vagy hogy elküldjük szerencsétlen fiatalokat 3 szakmával árkot kapálni havi 22.800ft-ért,csak mert nem tudnak szakmai gyakorlatot szerezni ahhoz hogy elhelyezkedjenek normálisan a szakmályukban.nincs semmi jövőképük,és kilátásuk sincs,hogy jobb lesz.Másik példa: aki közel áll a tűzhöz bérbe vesz földeket,,felrántja rá az állami támogatást,és ennyi.több száz meg ezer hektár földek hevernek parlagon,ami ellátná idénymunkával a Magyar falvak 2/3-át.Olyannak ugysem adják a földeket aki megműveli,mert az nem sarcol le százalékot.

Ez a Magyar IGazság ilyen nagybetűkkel.Nem az én utam,nem én választottam,menjen rajta végig aki akar.Hát ennyi.

2014. szept. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az egészséges ember meg köpködjön a betegre hogy az én adómból betegeskedik. Fúj, vesebeteg az folyamatosan dialízisre szorul, drága.


A közteherviselés azt jelenti hogy együtt viseljük a terheket mert úgy gondoljuk így jobb lesz az össztársadalomnak.


Végül, sose tudod miből mi lesz. Én külföldön élek és például meglehetősen sok pénzzel támogatom a volt gimnáziumomat.

2014. szept. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!