Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kitaláltam hogy lehetne...

Kitaláltam hogy lehetne Magyarországból gazdag országot csinálni mint Monaco!?

Figyelt kérdés

Minden ajtó elé automatát kéne tenni, 200 Ft lenne ha valaki ki akarna lépni a lakásából és akkor nem mászkálnának feleslegesen az emberek meg nem foglalnák az idősek a bkv-n csúcsidőben a helyeket a buszokon, ha 10 millió magyarból minimum 2 millió igénybe veszi az napi 400 millió bevétel, ami MINIMUM 8 milliárd bevétel lenne havonta, alsó hangon 200-300 milliárd plusz évente.


Minimálbért felemelni 500 ezer forintra a személyi jövedelemadó több lenne, eleinte hőbörögne a sok cég meg kivonulna pár, de párnak muszáj lenne itt maradni, de amúgy is maradnának MERT:


0%-ot kéne adózni a cégeknek, adóparadicsom lennénk és a duna mentén Budapesten végigépíthetnék felhőkarcoló irodaházakkal, aztán később a vidéki nagyvárosokba (Szeged stb) is mehetnének a felhőkarcolók lenne munkahely az építőcégek befizetnék azt a rengeteg nyereség után az adót


a szabad felhasználású hitelek után 27% áfát fizetni kéne, tehát ha valaki felvesz 1 milliót a banknak 270-ezret kéne fizetnie, tavaly 2000 milliárdot vettek így fel ez 540 milliárd bevétel lenne


el kéne keríteni egy megyét oda telepítenénk a cigányokat meg a bűnöző embereket betonfallal körbekeríteni


már 1 trillió forintnál járunk folytassam még? 14 éves vagyok de ezek az ötleteim hogy tudnám elküldeni Orbán Viktornak?



2014. aug. 28. 19:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Minimálbért felemelni 500 ezer forintra.


Ezt egy kis magyar vállalkozás 10 fővel hogy tudná kitermelni?

2014. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
a gyenge láncszemek kipotyognak, ilyen a kapitalizmus
2014. aug. 28. 19:52
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el Felcsútra és mond el neki személyesen, rögtön megtesz helyettesének.
2014. aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Remélem csak poénnak szántad, mert annak tényleg jó :D


Ha komolyan megvizsgálnánk az elképzeléseidet, akkor gyorsan kijönne, hogy egyrészt az ötletek hülyék, másrészt a számított bevételek teljes mértékben alaptalanok. A legjobb példa erre a minimálbéres dolog, 500 ezres minimálbérnél konkrétan 0 alkalmazott lenne minden cégnél, így oldanák meg, ergo az államnak 0 Ft bevétele lenne SZJA-ból.

2014. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy Te 14... Te egy harmincas kötekedő troll vagy
2014. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
kibe kötöttem bele? te is mennél a beton fallal körbekerített megyébe mi?
2014. aug. 28. 20:04
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Gazdag állam lehetnénk:


Ad csak össze a következő tételeket:


Privatizáció

Olajszőkítés


Áfa csalás (a mai napig nagy üzemben)

Eladósítással együttjáró költségek


többit most hagyjuk...!

2014. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Hú csak nehogy félre nézd és ugyanabba a megyébe telepítsd a felhőkarcolókat ahova a bűnözőket raktad...
2014. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Látszik, hogy bezárták a Lipótot!
2014. aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én meg attól félek, akkor a parlament kiürülne, mert az ott dolgozók rögtön a betonfal mögé kerülnének, fehérgalléros bűnözői státuszban.
2014. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!