A kormány miért csökkentette ennyire korábban a hallgatói önkormányzatok beleszólását az egyetem irányításába? Pl a korábbi szenátusi helyek harmadát az EHÖK kapta, mostmár ez gyakorlatban 10%.
Pl szegeden a legmagasabb 33% volt a hallgatók aránya az egyetemi szenátusban, de a kormány korábbi intézkedése miatt ezt le kellet csökkenteni 10-20%-ra. DE! ha a hök választásokon nem érik el az 50% feletti részvételt akkor max 10% lehet a szenátusban. Ez az elmélet, a gyakorlatban még a 30% is elég magas szokott lenni. És ha hozzátesszük, hogy az országgyűlési választásokon sincs 50+%. Pedig ott aztán megy a reklámozás.
Így a korábbi 1/3-os arány 1/10-re csökkent a szenátusban.
Érdekesség, hogy persze mindezt akkor mikor tüntettek a kormány más dolgai ellen.
Egyetemi hallgatóként írom: azért, mert a HÖK nem töltötte be a feladatát. Már réges-régen nem a hallgatókat képviselik, és elhiheted nekem, hogy a hallgatók többsége legszívesebben szétkergetné az egészet, és inkább az egyetem vezetésére bízná az ösztöndíjpénzek szétosztását.
Nem véletlen, hogy pl. az én karomon lasszóval, egyesével megkeresve kell fogni az embereket a HÖK-szavazáson, hogy meglegyen a 20%-os minimális részvételi arány. És az sem véletlen, hogy ha beszélgetsz egy egyetemistával, a "HÖK-ös" általában szitokszónak számít, és olyanokra utal, akik már öt éve harmadévesek, és csak "közösségi életnek" nevezett orgiákra meg mindenféle mondvacsinált címeken saját maguknak visszaosztott ösztöndíjakra költik a pénzünket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!