Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Balos szavazók, miért háborogt...

Balos szavazók, miért háborogtok a tusványosi szónoklaton, főleg annak a liberalizmusról szólón részén?

Figyelt kérdés
2014. aug. 18. 18:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13%
A liberális demokrácia egy kissé nemzetellenes.
2014. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

Akkor tegyük kicsit tisztába a fogalmakat!


A liberalizmus alapvetően a személyes szabadságon és törvény előtti egyenlőségen alapul, vagyis a szabad gondolatok széles spektrumát jelentő eszmerendszer, melyek közös vonása, hogy az egyén szabadságát jelölik meg mint legfontosabb politikai célt.


Akinek ez nem kell, az az egyént mint a társadalom alkotóelemét tagadja.

Orbán már bele is írta az új alkotmányba, h a társadalom legkisebb egysége a család.


Tehát nem az egyénnek vannak jogai, hanem az egyének vér szerinti kötelékéből képzett csoportoknak.

Erre példa a családi adókedvezmény, a most lebegtetett gyerekek után járó nyugdíj, a szocpol, amit újra visszahozott, és még egyéb intézkedések.


Orbán világában az emberek nem egyenlők.

Akinek gyereke van kevesebb adót fizet, kedvezményeket kap az államtól, míg aki egyedülálló, nagyobb terhet visel.


Nekem ez az egyenlőtlenség nem tetszik. Szerintem minden ember azonos jogokkal és kötelmekkel születik, isten és törvény előtt egyenlő.


Orbán viszont nem így gondolja.


Ezért háborgok.

2014. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Régen láttam ennyi értelmes hozzászólás attól az 1-2 hülyétől eltekintve.


Én is így gondolom, hogy fogalomzavarban vannak elég sokan.


Nem vagyok amellett, hogy mindenféle jöttment bejöjjön az EU-ba, de alkalmazkodni nem akar, VISZONT én szabadságot akarok, jogot, hogy eldönthessem mit akarok, és ne legyek kevesebb senkinél. Milyen dolog az már, hogy engem elkezd büntetni az állam azért, mert nem vagyok annyira jó csajozásban, ezért nincs feleség meg gyerek és emiatt még pénzt is vesz el tőlem (még nem, de nagy az esély rá, hogy orbán ezt is véglegesíti, vagy valamilyen másik formában).

2014. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg az állam ne akarjon mindent jobban tudni mint én, meg dönteni helyettem. Az állam csak a legalapvetőbb dolgokat végezze el, hagyja az embert élni.
2014. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

orbán lábbal tipor benne alapvető emberi tisztességeet érintő dolgokat.


A kocsmai büfögés színvonalára és mélységébe viszi le vele a magyar politikát.

No jó, mi is tudjuk, az agyhalott jobboldali szavazót szeretné magához kötni vele,de ilyet kultúr ember akkor sem tesz.

2014. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
19%
Nektek mindenki agyhalott aki a Fideszre szavaz. Biztos kommunista vagy azok ilyen alpáriak.
2014. aug. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
aki az internacionálét énekli 2006ban az országos választás előtt. Az már elég sokat mond az internacionalistákról!
2014. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 12 Teljesen egyet értek.

# 13 Teljesen egyet értek.


Aki a beszédet bírálja az nem liberális aki a konzervativizmus ellen küzd. Semmilyen ideológiának nincs köze ehhez. Aki a beszéd ellen van az mind demokrata, akik egyszerűen csak szabadon szeretnének élni a saját országukban.

2014. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!