Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kilehet keveredni ebből az...

Kilehet keveredni ebből az eladósodottságból?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Eladósodtál? Néhány részletet megosztanál velünk?
2010. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Mennyivel tartozol? Kinek? Mennyi a havi jövedelmed?
2010. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
szerintem az ország jelenbeli helyzetéről beszél.
2010. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mennyivel tartozol? Kinek? Mennyi a havi jövedelmed?


Hihetetlen vicces vagy, akkor se hagyjon el a jókedved ha kialakul egy jó kis hiperinfláció!

2010. jan. 13. 11:31
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ott kellene kezdeni,hogy az emberek ne akarjanak 2 ember után ápolási segélyt felvenni...
2010. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Jövőre 3,5% infláció várható, ez kicsit messze van a hiper-től.


Na de térjünk vissza a tárgyra. Kinek tartozol és mennyivel. Van állásod? Mennyit keresel? stb.

2010. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem poén, amikor miután megkaptad a fizetésed rohanni kell a boltba, hogy mire odaérsz még elég legyen valamire:D De most igencsak messze vagyunk a hiperinflációtól, és nem tudom, hogy ennek mi köze van ahhoz, hogy te hitelt vettél fel.
2010. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Van jó a hiperinflációban is.Mama elmondása szerint egy kakas árából fizették ki a takarékukat.
2010. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hihetetlen vicces vagy, akkor se hagyjon el a jókedved ha kialakul egy jó kis hiperinfláció!


Az infláció és a hiperinfláció csak a nevében azonosak!


De nem értem hogy, én a személyem hogy jön ehez a kérdéshez?


Nekem nincs hitelem, de nem azért mert annyira ügyes vagyok, hanem mert örökölte, és mert elég sokat dolgoztam külföldön!


Viszont az emberek többségének van hitele.

Neked viszont elég érdekes felfogásod van, hiszen a hitel nem ördögtől való, és a világon mindenütt nagy részben abból lesznek lakások autó, amihez jelentősebb összeg kell!


A hiperinfláció pedig olyankor szokott összejönni amikor finanszírozhatatlanná válnak a nagy ellátó rendszerek, amitől egyáltalán nem vagyunk távol.

Mindig csak az éves hiányról beszélnek, ás a kummulálódotról soha, pedig az a nem gyenge.

Ha pedig a külső államadósságunkat nézem, a visszafizetés lehetőségét, a befektetői magatartást, a gazdaságunk állapotát, és a kormányunk eddigi költségvetési kozmetikára való hajlamát, akkor egy valós veszély, és nem fikció!

2010. jan. 13. 12:12
 10/17 anonim ***** válasza:
A hiperinflációval az adósok jól járnak, a befektetők rosszul. Az ügyeskedők jól, a bérből élők rosszul. Azok, akiknek kézzelfogható áruk vannak a kezében (paraszttól az ékszerekkel, műtárgyakkal rendelkező városiig), vagy van valutájuk, jól járnak, akiknek csak belföldi fizetőeszközük, azok rosszul. De a hiperinfláció fel sem merülhet a mai Magyarországon. Az egész világon jelenleg csak Zimbabwében van, meg talán Észak-Koreában kezd azzá fajulni a helyzet (nem mellesleg: mindkét országban "nemzeti protekcionista", globalizációellenes gazdaságpolitikát folytatnak. Magyarország nem folytat ilyen politikát, nem kell összeomlástól tartania).
2010. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!