Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány olyan ember van Magyarors...

Hány olyan ember van Magyarországon, aki csak kezdőtőke és/vagy nyelvtudás hiánya miatt nem ment még külföldre?

Figyelt kérdés

2014. aug. 2. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Sok. Édesanyám most 48 éves,és csak a szülei miatt marad itt Magyarországon,hogy ameddig még élnek,legyen aki gondozza őket. Ha ők már nem lesznek,szerintem jön ki velem meg a hugommal Németországba. Ha jövőre nem vesznek fel egyetemre,akkor már énis megyek ki,a hugom pedig néhány éven belül követne.
2014. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk nem a kérdésedre válaszoltam kérdező,de gondoltam leírom,mi miért vagyunk még itt.. :)
2014. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
3279416. Tuti, megszámoltam.
2014. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5%
Kereken nulla.
2014. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Voltam már kint de mivel nem lettem milliomos így hát(többek között) a kezdőtőke hiánya is visszatart attól hogy újra visszamenjek.Üres zsebbel ugyanis nyugaton is csak csövezni lehet.Korábbi élettapasztalataimból adódóan ugyanakkor van pár egyszerűnek tűnő kérdés is a (ami realitás talaján nem is olyan egyszerű kérdés ) ami szintén félelemmel tölt el(és kissé visszatart az efféle kalandozásoktól) ha rágondolok:

-Hol fogok lakni?

-Mit fogok dolgozni?


Hajlamos könnyen átsiklani ilyen apró (jelentéktelennek tűnő) kérdések felett az ember pedig ezek fontos kérdések.Alkalmi munkából vagy nyelvtudás nélkül folyamatosan nem lehet lakbért fizetni meg enni.Csak vagy ezt,vagy azt.(és nemcsak az alapfokú végzettségűekre célzok mert a diplomások között is van olyan aki meg se tud szólalni idegen nyelven)Ezt azért ne felejtsük mielőtt vakon nekifutnánk a (csodás) nyugatnak.Persze én nem lebeszélni akarok senkit."Aki mer az nyer" (legalábbis a közmondás ezt mondja)bár én nem tudom kitől származik e mondás (biztos a Sorostól.. :-) )Kitartás talpraesettség bátorság túlélésre való hajlam/kézség sem árt ha valaki külföldbe gondolkodik(Pláne ha egyedül vág neki)

2015. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!