Ha Magyarország monarchiává alakulna a király régi címeit visszakapná?
A főkegyúri jog meg a többi nem kérdéses, inkább a Horvát és egyéb királyi címeire gondolok.
Remélem senki nem kezd el lehülyézni, mert szerintem annyira nem egyértelmű.
A magyar országgyűlés 1948-ban eltörölt minden előjogot kedves kérdező.
Tehát hogy tudd, nincsenek bárók, grófok és miegymás, tehát ne terjessz kérlek butaságot.
Arról nem is beszélve, hogy elég komolyan kérdés, ugyan miért is terjesztesz olyan butaságokat, hogy a szélsőjobb agyhalottjain kívül bárkinek is eszébe jutna visszaállítani egy feudális jellegű rendszert????
Első válaszoló: Nem terjesztem ezeket, csak kérdeztem...
Egyébként Nagy Britanniában is monarchia van, bár alkotmányosan. A monarchia és a feudalizmus nem jár feltétlenül együtt.
Egyébként a főkegyúri jogot az országgyűlés nem vonhatja meg, csak a pápa.
Nem hiszem. Ausztráliának és Kanadának is csak azért királynője II. Erzsébet mert szeretik és tisztelik.
De el nem tudom képzelni, hogy egy valahonnan összekapart királyi leszármazottat miután kikiáltják Magyarország királyának/királynőjének a horvátok is elfogadják.
Nyilván igen. A címzetes címek azonban semmi jelentőséget nem élveznek. Az arisztokratikus címeket Rákosiék eltöröltették.
(Hát elég nehéz lenne monarchiává visszaalakulni, mivel a kommunizmus belenyomta az emberek retinájába ezt a hülyeséget, miszerint a monarchia és a demokrácia egymást kizáró fogalmak. Meg a baloldaliak minden létező diktatúrát/autokráciát a monarchiákhoz hasonlítanak, és mindent, ami a monarchiához kapcsolódik, gúny tárgyává teszik.
Azonban, ha a lumpenproletár sztereotípiáktól eltekintünk, akkor sem lehetne egy normális, észak-európai királyságot létrehozni, ugyanis a Rákosi-rendszer teljesen megszüntette, kiirtotta azt a protokolláris rendszert, ami alapján ez működne.
1. Ha történelmi alapon visszaállítanák a királyságot (azt, amit 1946-ban Vorosilov gyámsága alatt megszüntettek), akkor el kéne törölni a kartális alkotmányt, és visszahozni a tonnányi törvényből/szokásjogból álló történeti alkotmányt - óriási felháborodás volna.
2. A katolikus egyház protokolláris szerepe - óriási baloldali felháborodás, bár Nagy-Britanniában a monarcha egyszerre egyházfő is, sőt máig ki vannak a katolikus egyházba térők zárva az örökösi rendből.
3. A nemesség protokolláris szerepe, - meritokratikus (érdemrendeken keresztül) vissza lehetne állítani, mint a lovaggá ütések Nagy-Britanniában, de öröklődve nem igazán - óriási baloldali felháborodás.
De egyébként egy normális, és nem elmeháborodott, korlátozott jogosítványú, lemondatható, progresszív monarchát, akinek az egész élete csak ebből áll, jobban el tudok képzelni az ország képviselőjének, mint pártembert.)
Azért ne feledjétek feleim, a ti dédapáitok is egy emberként mentek utcára az őszirózsás forradalomban, és épp a királyok ellen.
LEgalább ha mást nem, gondolkozzatok el rajta, vajon miért tették.
Továbbra is agyhalottnak érzek minden, a kacagányos feudalista magyarországot példaképének érző szerencsétlent.
"Ausztráliának és Kanadának is csak azért királynője II. Erzsébet mert szeretik és tisztelik."
LOL. Szerintem meg azért, mert mind a kettő a Brit Birodalom koronagyarmata volt elég sokáig, a függetlenségük után pedig perszonálunióba kerültek a brit monarchiával.
#37%
A Károlyi népköztársaság kikiáltása egy népszavazás nélkül elhatározott, még demokratikus legitimitást sem hordozó, néhány ezrek támogatta forradalmi puccs volt, ami nem mellesleg az antantot teljes mértékben felhatalmazta arra, hogy Magyarországra behatoljon.
Nyilván a Horthy-rendszer visszahozta azt az Európa más monarchiáiban ilyen jelentőséget nem élvező fél-feudalizmust, ez azonban a speciális geopolitikai helyzetünk miatt volt így. Simán lehetett volna demokratizálni úgy, ahogy 1848-ban szerették volna a nemesek (!).
Még Kossuth sem merte a Habsburgok detronizációjánál a köztársaságot kikiáltani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!