Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem a felelősség...

Szerintetek nem a felelősség alól akar kibújni az ország ezzel a náci sassal?

Figyelt kérdés
Mert a magyarok ártatlan bárányok voltak a II. világháborúban és csak kényszerítve voltunk. Kifogás keresésben nagyon jók a magyarok. De elintézték csaknem a teljes zsidóságot és még fizettek is a németeknek érte. Akkor mégsem olyan ártatlanok?
2014. júl. 22. 08:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

Milyen felelősség alól?

Én nem csináltam semmit, nem öltem meg senkit (még közvetett módon sem). Nekem tiszta a lelkiismeretem, miért kéne bűnösnek érezni magam egy olyan dolog miatt, ami a dédapáim idejében történt?

Aki meg csinált is valamit, az már megkapta a büntetését.

2014. júl. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Áruld már el nekem, h milyen felelősség alól?:)

Hogy bújunk ki ezáltal?

Majd akkor járjon a szád, ha az életjáradékokat leállítjuk;)

Amúgy meg nem érzem magam bűnösnek, nem is éltem akkor.

2014. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
ennek az országnak már úgyis mind 1. vége mint a botnak.
2014. júl. 22. 08:55
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Akkor szépen lehet hazavonulni a térről, nem kell a Készenléti Rendőrség munkatársait feltartóztatni, van jobb dolguk is szerintem, mint ott állni.
2014. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
A mai magyaroknak már semmilyen felelősségük nincsen ebben az ügyben. De régen sem volt túlságosan sok. Semmivel nem jártunk el másként a zsidósággal szemben, mint bármely más nácik által megszállt ország. Hitler legutolsóként szállta meg Magyarországot. Minden más megszállt országban, pl. Franciaországban is a helyi csendőrség szedte össze a deportáltakat. Volt, ahol német megszállás nélkül is ölték a zsidókat, pl. Románia, volt ahol tényleg az utolsó szálig mind elvitték mind pl. Litvánia. Volt Cseh - Morva Protektorátus, Vasgárda, Petain - bábállam, Laval - kormány, Quisling és társai, kollaboránsok, nácibarátok mindenhol voltak, még a Szovjetunióban is.
2014. júl. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén nem értem, hogy a kérdező meg a hasonszőrűek mit gondolnak.


Talán térden kellene csúszni a zsinagógák előtt vagy elzarándokolni Jeruzsálembe és leróni a nem létető "tartozást"?


Vagy, mit szeretnétek?

Még több menórát?Még több kárpótlást?

2014. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem túl van magyarázva ez az emlékmű dolog, pont kapóra jött választáskor az ellenzéknek.


Tény, hogy Magyarországot megszállta Németország, erre állítottak egy emlékművet. Szerintem feleslegesen, de ez egy másik kérdés.

2014. júl. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
És mit kellett volna a 40es években csinálni báránykám?Kiállni az akkori világ legjobb hadserege ellen?Akik bűnösök voltak akkoriban(csendőrök,nyilasok) már nem élnek.És már elég sok magas rangú állami emberke is bocsánatot kért+Kárpótlást is kaptak azok az emberek akik túlélték ezt a szörnyűséget(akik táborban voltak).Szerintem ennyi elég.Ha meg már vége az országnak akkor téged mi a bánatért érdekel?Miért nem mész el?Vagy talán mazihista vagy?
2014. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nem a németeknek volt a legjobb hadserege... ez utólag kiderült...
2014. júl. 22. 10:16
 10/30 A kérdező kommentje:
de egyébként is tudni lehetett, hogy Németország akkor aláírta a halálos ítéletét amikor megtámadta a szovjeteket.
2014. júl. 22. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!