Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Összeszereldék idecsábítása...

Összeszereldék idecsábítása az olcsó magyar munkaerővel, ez lenne a politikusok gazdaságstratégiája?

Figyelt kérdés
Esetleg van más alternatíva, vagy marad ez a szánalmas, négy évente leraboló posztkomcsi maffiaállam?
2014. júl. 19. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Csönd!Örüljünk ennek is, ez is több a semminél.Beeeeee.
2014. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Egész Kelet-Európában ez van.

Pedig elvileg Kelet-Európa zárkózik fel a "nyugathoz".


Ezt nem lehet felzárkózásnak nevezni, na meg ezek a cégek pont az olcsó munkaerő miatt vannak itt, ha az megszűnik, nem lehet már bagót fizetni, akkor eltűnnek.

2014. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez egy rakás szar.
2014. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Volna lehetőség ha pl nem lehetetlenítenék el a kisvállalkozásokat. A balti államok így emelkedtek fel.
2014. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

6#


Az nem elég.


Támogatni kell a kisvállalkozásokat, de bárhogy támogatjuk őket nem lesznek versenyképesek a multival szemben.


Az államnak valahogy nekik kedvező törvényt kellene hozni, hogy előnyt élvezzenek a külföldi multikkal szemben.

2014. júl. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyan mond már meg kérdező hol dolgoznának sokan ha ilyen helyek nem lennének? És ne csak ilyen közhelyeket mondj hogy támogassuk a hazai vállalkozókat. Különben is jobb paprikát kapálni 40 fokban? Én is ilyen helyen dolgozom , meg vagyok itt én nem akarok napszámba menni. Pontosan fizet minden hónapban ami egy maszekról magyar vállalkozóról nem mindíg mondható el. Megkapom mindent ösze vetve a 150-160 nettót 15 napot dolgozom 12 órában egy hónapban. Tudom vannak ennél rosszabbak is de nekem ez így rendben van.
2014. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6: Rendben, ezzel csak az a gond hogyha úgy dől a piac, akkor összepakolnak és mennek Kínába. Ezzel szemben a magyar vállalat itt marad. Ennél már csak az lenne a jobb, ha ösztönöznék a vállalkozást is.
2014. júl. 19. 18:56
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Az Audi Mercedes Opel meg Suzuki nem fog Kínába menni mert nekik nem elegendő a marék rizsért dolgozó analfabéta munkaerő.

2014. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8: nem feltétlenül Kínába, de ha úgy alakul pakolnak ők is!
2014. júl. 19. 19:14
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az Audi Mercedes Opel meg Suzuki nem fog Kínába menni mert nekik nem elegendő a marék rizsért dolgozó analfabéta munkaerő."


Nem, mi?

2014. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!