Volt valami értelme a járásrendszer bevezetésének? Mi baj volt a kistérségekkel?
Tudom, hogy régebben is járásokból álltak a megyék, de mi baj volt a kistérségi rendszerrel?
Miért kellett a járásokat vissza vezetni? Sok település elveszítette az önálló kistérségi helyzetét, és a szomszédos város járásába került.
Mik a járás rendszer előnyei és hátrányai? és mik a kistérségi rendszeré?
Így költséghatékonyabb.
Ausztriában is járási rendszer van.
Teljesen felesleges annyi ügyintézőt foglalkoztatni az önkormányzatoknál.
magyarország 3200 önkormányzatot tartott fenn.
Teljesen fölöslegesen. MOndjuk a jelenlegi tempó is csiga lassú a racionalizálás szempontjából, de az irány nem rossz...
Akik a költséghatékonyságról beszélnek, azok nagyon messziről ismerik csak a rendszer működését. Az önkormányzatok gyakorlatban szinte ugyanannyi munkát végeznek, mint korábban, csak kevesebb emberrel, hiszen sok átkerült a Járási Hivatalokba. Ott pedig rengeteg ember van, sokszor minimális munkára, ennek ellenére jobban megfizetik őket.
Nem érdemes keverni azonban a járási szintet a települési szinttel. A kistérség pedig valójában nem is igazgatási egység, hanem statisztikai, területfejlesztési. Jelenleg vannak az úgynevezett Közös Hivatalok, ilyet akkor kell létesítenie településeknek, ha lakosságszámuk nem éri el a 2000-et, épp azért lett kitalálva, hogy ne legyen a legkisebb településeknek külön polgármesteri hivatala és jegyzője.
A járás egy feljebb lévő szint, a település és a megye között, épp ez okozza azt a furcsa helyzetet, hogy valódi teendőjük minimális jelenleg (települési vagy megyei szinthez viszonyítva).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!