Norvég alap új videó, mire költik a "civilek" a támogatást?
Azt neked nem tök mindegy, hogy a NORVÉG civilek pénze mire megy? Ha NORVÉGoknak így jó, akkor mit foglalkozol vele?
Vagy talán Lézer Szent János vagy é aki szeretne minden egyes fillér eloszátsa felett őrködni?
nem a norvég civilek pénze!
Norvég állam pénze, amit azért fizet dél és kelet-európai országnak, mert az unió kötelezi őket. Ők nem fizetnek tagdíjat az uniónak még is a vámunió részesei annak minden pozitívumával.
Lököd rendületlenül a marhaságait tovább, egy új kérdés formájában, ha már a legutóbbi kérdésből bátran elfutottál.
Na mindegy egy rövid összegzést még egyszer kaphatsz, ha elfelejtetted volna korábbit:
Az állami pénzek és nemzetközi szerződésből fakadó kötelezettségvállalásokból származó pénzeket van joga ellenőrizni, a Kehinek mint olyannak.
A Norvég Alap semelyik szekciójában egy deka magyar állami pénz sincsen.
Az alap létrehozására senki nem kötelezte Norvégiát és még két EFTA tagot az immár ötből, de ha mégis a Kehi csak azzal rendelkezhet, amelyet egy külön szerződésben megbízták a magyar államot mint olyat, hogy az adott összeget a saját alrendszerein keresztül folyósítsa az arra érdemes szervezeteknek. De erről szó sincs hisz a magyar államkassza semmilyen formában nem látta viszont a norvég Alap Pénzeit.
Az alanyi jogúság, meg persze az EFTA tagok kötelezettsége meg ott bukik, hogy az elvi porciót csak egy tagállam fizeti tisztességesen kettő úgy ahogy, illetve egy (most már kettő)
De persze a kormány az ellenkezőjét gondolja, benyújthat egy kötelezettségszegési eljárásra való felhívást Svájc ellen, illetve a késő és elégtelen fizetések Izlandot és Lichtensteint. Ukrajnával csak jövőre kezdhetik el a cécót, de ami késik az nem múlik.
Másrészt jogi szempontból az EGT alap nem azonos a Norvég Alappal, függetlenül attól hogy az EGT alapban is szinte csak Norvégia pénze van benne.
A Norvég Alapból származó szétosztások, akivel a magyar kormány megállapodott és amelyik az állítólagos balliberális puccsistákat támogatja, leszögezték, hogy azt az állam nem piszkálhatja amit 2011-ben a magyar kormány elfogadott:
Valamint az a szépsége a dolognak, hogy míg a kormánnyal egy meglepő módon kötelező érvényű szerződést kötött a Norvég Alap. Brüsszel és a három EFTA tag között vagyis az EGT alapra vonatkozólag egy önkéntes megállapodás rögzíti csak a három tagállam vállalásait. A különbség a kettő között egészen finom, de mégis lényeges:
[link] A Norvég alapra meg semmilyen vonatkozó szerződés nincs Brüsszellel hisz az akkori önkéntes vállalásokat letudta az EGT alappal. Azt "csak úgy" adja a régiónak.
De a szerződés megszegése és tudatos félreértelmezése azon ürüggyel, hogy néhány színtársulatot és korrupció ellenes intézet vélt politikai kötődését felderítse, nemigazán illik bele egy jogállamba, továbbra sem a kormány részéről.
A jelölt részbe meg csak szokás szerint belemagyarázod a hülyeségeidet. Kellemes rettegést kívánok azoktól a félelmes balliberális szervezetektől! Hisz tudjuk hogy mire képes egy színtársulat vagy egy havi 25.000 látogatóval rendelkező honlap. Összehasonlításképp a gyakori kérdéseket 280.000-ren látták azonos időintervallumban)
"nem a norvég civilek pénze!" - Ja tényleg bocs! A norvég állam dolgozott meg érte, a norvég állam szívott az olajfúró tornyokon azért pénzért és nem a norvég állampolgárok, áááá nem, dehogy.
Neked még soha nem mondta senki, hogy állam nem termel, állam csak újra eloszt?!
Amúgy az unió semmire se kötelezi Norvégiát. Norvégia ÖNKÉNT vállalta ezt, cserébe azokért az előnyökért amit az uniótól kap. Pl schengeni tagság, egységes gazdasági térség...
önként?
Van egy egyesület tag lehetsz te is, csak fizetned kell egy kisebb felajánlást. Most nincs kedvem, szerinted ebben az esetben is tag lehet az illető?
Felfüggeszteni mindent lehet, eu pénzek kifizetésével is vártak még az unió felvette az újabb giga hitelét.
"Az NCTA egy nagyobb finanszírozási rendszer része, amelynek keretében nemcsak Norvégia, hanem további két Európai Unión kívüli ország, Izland és Liechtenstein hozzájárul a gyengébben fejlett és újabb uniós tagországok – összesen 15 – felzárkóztatásához. Mivel a támogató országok nem tagjai az EU-nak, de élvezik a szoros gazdasági együttműködés előnyeit (ez az ún. Európai Gazdasági Térség, EGT) az Európai Bizottsággal kötött megállapodás alapján vállalták a pénzügyi hozzájárulást a fejletlenebb országok érdekében – hasonlóan ahhoz, ahogy a tagországok a Strukturális Alapokon (azaz „uniós pénzeken”) keresztül."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!