Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány ennyire szereti...

Ha a kormány ennyire szereti a civil szervezetek ellenőrizni, mert szerintük pártokat támogatnak, akkor a CÖF-t miért nem ellenőrzi? Ők rengeteg támogatást kapnak és róluk lehet tudni, hogy keményen a fideszhez tartoznak.

Figyelt kérdés
[link]
2014. jún. 22. 10:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
norvég alap honlapját is olvasd el.
2014. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ja és az lemaradt, hogy ezenfelül a Kehi hatáskörét meghatározó cikkely is kitér arra, hogy csak azon nemzetközi szerződésekből eredő pénzekből származik, aminek szétosztásával a magyar állam vagy annak egyik szerve van megbízva.

De ez itt megint csak nem játszik, hiszen a magyar költségvetés egyetlen alosztályában sem jelenik meg ez a pénz.

2014. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Meg a megállapodás amire hivatkozol és a szerződés között is van némi különbség.

Aktuális példa volt erre amikor az EBESZ tag Oroszországot vádolták meg azzal, hogy az Ukrán performansszal nem feltétlenül szolgálják Európa javát, de az ICJ visszadobta azzal az indokkal, hogy az önkéntes kötelezettségvállalás nem azonos a szerződéssel, amit számon kérni lehetne.


Meg van egy rövid angol nyelvű összefoglaló is a témában:

[link]

2014. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

ma 11:17


Azért ne hagyjunk le semmit. Érdemes az egészet elolvasni, de most nem másolgatunk, mert hosszú.


A lényeg. Amit a CIVIL alaptól kap az Ökotrás, ahhoz az államnak semmi köze. Most attól nem lesz igazad, mert a fideszt pártolod. Ők attól még hatalommániás hazugok.


De ellnőrizve is van:

Ki ellenőrzi az NCTA működését?


A fent említett kétoldalú Együttműködési Megállapodás, illetve a Finanszírozási Mechanizmus Iroda és az Ökotárs Alapítvány között létrejött szerződés világosan kijelöli a beszámolási kötelezettségeket és ellenőrzési jogköröket az átlátható, korrekt működés érdekében. Az Ökotárs négyhavonta pénzügyi, évente tartalmi beszámolót küld a Finanszírozási Mechanizmus Irodának, utóbbi éves találkozók keretében is vizsgálja az előrehaladást – eddig mindent rendben találtak,, sőt az egyik legjobban működő civil alapnak tartják a magyart a 15 országban futó civil támogatási programok között. Ezen túl szintén az iroda által kijelölt könyvvizsgálók, és az EGT ellenőrző szervei vizsgálhatják az NCTA működését – ahogy ez az év második felében meg is fog történni.


De a poén, hogy amit te belinkeltél az arról szól, hogy miért nem vizsgálhatja a KEHI ezt. Közben ezzel e linkkel akarod bizonyítani, hogy de.


A fidesznek semmi baja nem lenne, ha ők kapnák a pénzt és ők döntenék el kinek adják. Le merem fogadni, hogy a nagy részét ennek a pénznek a CÖF kapná. Ha az ökotárs is a CÖF-öt támogatná, akkor semmilyen vita nem alakult volna ki, mert akkor támogatnák őket. Csak az piszkálja őket, hogy nem így van.

2014. jún. 22. 11:41
 15/23 A kérdező kommentje:

Mi a magyar kormány szerepe az NCTA-ban?


Az együttműködési megállapodás aláírásával a magyar kormány is elfogadta, hogy a civil program kezelője a Finanszírozási Mechanizmus Iroda, és ezzel lemondott az ezzel kapcsolatos felelősségekről is. A civil alap pénzei – eltérően a fent említett 9 programtól – semmilyen formában nem folynak át a magyar költségvetésen, azokban egyetlen forint hazai elő- vagy társfinanszírozás sincs.


Ezzel együtt a megállapodás alapján a magyar félnek konzultációs lehetősége volt a hazai lebonyolító szervezet kiválasztása során, illetve az NCTA elindulása után arra is, hogy megfigyelőket küldjön a pályázatokról döntő bíráló bizottságok üléseire – ez utóbbi feladatot az Emberi Erőforrás Minisztérium munkatársai látták el.

2014. jún. 22. 11:43
 16/23 A kérdező kommentje:
DE pl ha nem az átlátszót támogatnák akkor máris nem lenne annyi baj. VAgy ha az átlátszó lenne kormánypárti és baloldalt szapulná. De sajnálatukra az átlátszó kormánykritikus. így volt ez régen és most is. Az a fidesznek sose tetszik, ha valaki kormánykritikus velük szembe. Ha mással az ok, csak velük ne. És ezeket próbálják mindig megfúrni ahol tudják, mintha cska azt lehetne hallani amit ők akarnak.
2014. jún. 22. 11:51
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem lehet egy civil alap egyoldalú ... Mitől lesz civil? mert a norvégok azt mondták? miért nem próbálnak meg közös szervezet támogatásában gondolkodni?

Ha a magyar állam támogatna egy Norvégiában bejegyzett kormány közeli szervezetet, amit civil támogatásként neveznének abból biztosan botrány lenne!

Fordítva ez miért nem problémás?

2014. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
közpénznek közpénz, de még se. értem már, rés a pajzson esete.
2014. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Mitől lesz civil? mert a norvégok azt mondták? miért nem próbálnak meg közös szervezet támogatásában gondolkodni? "


Negyvenmilliárdot a CÖF-nek! Az kellően objektív és független lenne.


CC:

Kívül esik a megállapodás és a magyar jogrend szerint is a Kehi hatáskörén a civil alapok ellenőrzése (ez részletesen prezentálva lett már), ezt 2011-ben a magyar állami s elfogadta. Ha nem tetszik a dolog, lehet mecsetet építeni közpénzen Norvégiában ha gondoljátok. Majd abból tanulnak.

2014. jún. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
itt nem erről szól a téma. Más független szervezet nincs csak a cöf és a baloldali szervezetek?
2014. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!