Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szültél elég gyereket?...

Nem szültél elég gyereket? Nem kapsz annyi nyugdíjat! Egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés

Aki nem szül elég gyereket, az ne kapjon ellátást a nyugdíjkorhatár elérésekor, vagy: alacsonyabb legyen a nyugdíja, mint egy nagycsaládosnak - ezt javasolja a kormánynak a Tudományos Akadémia

szervezésében létrehozott Népesedési Kerekasztal.


2014. jún. 6. 11:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

én nem tudok szülni...


24F

2014. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mire én nyugdíjas leszek 30 év múlva, már nem is lesz. Szóval nem érdekel igazán.
2014. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Én férfiként tuti nem fogok egy gyereket se szülni.
2014. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

Mindenekelőtt szögezzük le, bármennyire mondják,a dolognak semmi köze az MTA-hoz. Maximum egy két jól fizetett fideszes akadémikushoz, aki gerinctelenségében bármihez a nevét adja.

Másfelől ennek semmi köze a szüléshez, gyerekhez és egyéb hangzatos dumához. Amihez köze van, az a szétlopott költségvetés, és nem nehéz látni, hogy muszáj valahogy betömni a lyukakat. Egy ilyen mód, hogy keresünk mesterséges szelektáló tényezőt, hogy összességében kevesebb nyugdíjat kelljen kifizetni. És még az se számít, mindennek mi köze a realitásokhoz. Be kell dobni jó előre, hogy fel lehessen mérni a várható reakciókat.

Be fogják vezetni. Hiszen a reakciók egy része itt is: mit érdekel engem. Hát ha nem érdekel, akkor nem fogsz hőbörögni. Az jó. Bevezetés indul.

2014. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%
Én támogatnám, hogy a levont SZJA-m felét a szüleim, nagyszüleim kapják.
2014. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%
Max 2 gyerek és az is sok
2014. jún. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
Azt nem írom le, hogy mit gondolok arról, akinek ez az ötlet megfogant a fejében, mert az egész netről kitiltanának, nem csak erről az oldalról, így maradjunk annyiban, hogy k****ra senkinek semmi köze ahhoz, hogy hány gyerekeket vállalok, mert magamnak szülöm őket, nem az államnak. Ha végigdolgozom az elvárt (lassacskán már) hetven-nyolcvan évet, akkor ne attól legyek jó vagy rossz állampolgár, hogy tíz vagy nulla gyerekem van. A gyermektelenek/kevés gyerekesek büntetése NEM megoldás a népességcsökkenésre. Ilyen csodás létbizonytalanságban még szép, hogy senki nem mer gyereket vállalni.
2014. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
67%

Na most komolyan a semmire minek szüljek?

Nagyon is szeretnék, de tisztába vagyok a helyzetünkkel.

2014. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%
ha annak a gyereknek nem jutt megélhetés minek, munkalehetőség kell ha ez meglesz több gyerek fog születni, ezt nem akrja felfogni a vezetés mert ezért nekik kéne tenni valamit nem csak lenyulni a népet
2014. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hol lesznek már ezek a "bölcs" javaslók mire én nyugdíjba megyek......xD
2014. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!