Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Én ha belegondolok, a hétköznapi életben tényleg ilyenek az emberek.


(ne pestből induljatok ki, hanem az ország másik 90%-kából)


2014. jún. 6. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Baromság az egész cikk teljesen hülyeség az egész, pont ugyanúgy, mint Orbán Viktor magyarságról alkotott agymenései.
2014. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Cáfold meg.
2014. jún. 6. 09:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit? Egy átfutás után, nem volt benne ésszerű érv.


"Nálunk szinte mindvégig a jobbágyság túlsúlya, a földműves, gazdálkodó, paraszti életmód volt a jellemző."


Ez így volt minden országban, ahol a gazdaság fő fókusza a mezőgazdaság volt.


"külföldi többségű településként létezett."


Nem tudok arról, hogy akár egy nagyobb, külföldi többségű település is létezett volna. A legtöbb település lakosságának nagy részét tudtommal magyar állampolgárok tették ki...


Vannak benne persze ésszerű kritikák is, viszont ezek nem támasztják alá a véleményét, csak úgy oda vannak bökve.


Nem mondom, hogy szar az egész, csak szerintem nem kezeled a helyén. Ez a cikk egyszerűen egy ÉRZELMET fejez ki, azt ha nem is hibátlan stílussal, de jól csinálja. Észérveket, komoly következtetést, főleg új mondandót viszont nem érdemes benne keresni, mivel főképp szépirodalminak szánt cikkről van szó, nem elemzés.

2014. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért hasonlítottam Orbán agymenéseihez, mert azok célja is a hallgatóság érzelmi befolyásolása, érzelmek kifejezése, nem pedig a kritikus elemzés.
2014. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nem tudok arról, hogy akár egy nagyobb, külföldi többségű település is létezett volna. A legtöbb település lakosságának nagy részét tudtommal magyar állampolgárok tették ki... "


Az Alföld közepén emelt mezővárosok lakossága nagyrészt magyar volt, de az iparvárosok, bányavárosok, kereskedelmi városok lakossága főleg német és más külföldi.


A cikkről meg az a véleményem, hogy pont a magyarság megosztottságának alapjaira nem tér ki. Pont az a lényeg, hogy mikor megindult az iparosodás, kettészakadt a társadalom a jobbágyi és a modern rétegre, és ez a kettősség a mai napig létezik. Ehelyett úgy utal a magyar népre, mintha egységes lenne. Szóval szerintem ez csak a tipikus "mindenkit lehülyézek hogy okosnak tűnjek" típusú szócséplés, ami valós problémákat nem feszeget.

2014. jún. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!