Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik part a legkedvezobb a...

Melyik part a legkedvezobb a kisvallalkozoknak?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 05:18
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
A Fidesz vezette be a KATA adózási nemet, és a multik plusz adóival kiegyenlítettebbé tették a versenyt a nagyokkal. Továbbá a kistermelőknek rengeteg kedvezményt adtak, tehát nem kell több 100 ezret ölniük HACCP-be mindjárt induláskor, hanem csak egy bizonyos üzemnagyság felett. Amúgy az üzlet-nyitás is sokkal gördülékenyebb, mint az MSZP alatt. Nem kell engedélyt kérni a nyitáshoz, elég bejelenteni, és a HACCP-t sem kell a nyitás napjára megcsinálni. Illetve meg kell, de nem a nyitás előtt ellenőrzik, hanem utána. Faterom 8 éve csak az engedélyekért rohangált vagy 3 hónapot, nekem meg annyi dolgom volt csak, hogy szabályosan alakítottam ki az üzletet, meg beszereztem az ilyen rágcsálóirtós, kockázatelemzős, és hasonló papírokat, és szóltam az önkormányzatnak, hogy megnyitottam. Már üzemeltem, mikor jött a szakhatóság, megnézte a papírokat, sok szerencsét kívánt, és elköszönt. Ha hiányosságom lett volna, akkor kaptam volna határidőt a pótlásra. Ennyi. Az én élelmiszer boltom szépen megy, nincs okom panaszra. Ez a pénztárgép mizéria nem hiányzott, de ezt leszámítva, magasan a Fidesz a legjobb, ami a kisvállalkozókkal történhetett.
2014. jún. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
A Jobbik a legkedvezőbb.
2014. jún. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. Sem "legkedvezőbb", sem más. Mégpedig azért, mert a Fidesz olyan helyzetet teremtett, amelyben minden párt össze erejét a hatalom valamely morzsájának megszerzése köti le, nincs ideje, energiája kisvállalkozással foglalkozni. Szóban teszi, mert az is a hatalomszerzés technikájához tartozik. Ha nem ezt tenné, perceken belül megszűnne.

Ma mindössze az lehet a reális rövidtávú cél, hogy egy párt - hatalomra kerülése esetén - ezt az állapotot megszünteti, és utána vállalkozásra alkalmas légkört teremt. Fordítva már nem megy.

2014. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Egy jobboldali párt lenne a kedvező a vállalkozások számára, de jelenleg ilyen nincsen a politikai palettán.
2014. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

A kisvállalkozókkal a Jobbik meg az LMP foglalkozik igazán a programjában is, de a kettő közül szerintem az LMP-nek nagyobb esélye van kormányra kerülni, mert a Jobbikot a szélsőségessége miatt senki sem merné bevállalni.


Az LMP elképzeléseiről mostanában SRB szokott beszélni, a blogposztjában pedig elég jól leírja, mi a baj ma


"Fél nyolckor még a kocsiban a miniszterelnök urat hallgattam a Kossuth Rádióban. Szerintem jó riport volt, semmiféle obersovszkys beütést nem éreztem benne. Sok-sok dolog között a kis- és középvállalkozások támogatásáról is beszélt, hogy milyen fontosak a gazdaságnak.

Érdekes volt hallgatni nekem, aki asszem maximálisan beletartozok ebbe a szektorba, már amikor épp nem vagyok kezdő politikus...

Mondja, hogy mennyire támogatja a kormány a szektort. A fenébe, lehet, hogy kár volt visszalépni az LMP-be, mégiscsak a Fidesznél kellett volna szerencsét próbálni, és már lenne pár trafikom? Habár a kereskedéshez nem értek, de talán eredményesebb lettem volna a földpályázatokon. Az mindenesetre tény, hogy vállalkozóként én nem vettem észre, hogy nagyon támogatják a szektort. Gondolom a győri Audi gyár, meg az ilyenek nem tartoznak ide, akiket meg ismerek a kis boltjukkal, pékségükkel, kis üzemükkel – egyik sem számolt be pozitív fejleményekről. Bezzeg a NAV-ról van véleménye mindenkinek. Közel állok hozzá, hogy megalakítsak egy APEH és NAV Károsultak Egyesületét, mert amíg eme nagybecsű intézmények a nagy adózóknak ( [link] nem akarnak adóbeszedéssel kellemetlenséget okozni, addig a kis- és középvállalkozói szektort igyekeznek igencsak sanyargatni. Van itt helyben egy ismerősöm, egy pékség tulajdonosa például (helyieknek: nem Tamás, hanem Lajos), akinek jogerős bírósági döntései vannak arról, hogy az APEH (ill. NAV) jogszerűtlenül nem fizeti számukra a visszajáró adót, de kenheti a hajára a jogerős végzését, a NAV nem fizet. Csak beszed. Már akitől!

De legtöbb ismerősöm beszámol hasonlókról, hogy amikor valakinél észreveszi a NAV, hogy van valami kis fizetési hajlandóság egy apró bírságra, akkor újból és újból bírságol, míg el nem lehetetleníti a gazdálkodást. "


[link]

2014. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jobbik, LMP.


A két párt között nincs olyan nagy különbség.


Antiglobalizmus, Eu kritikusság, kis és középvállalkozások támogatása...stb

Sokban hasonlítanak.

2014. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tévedsz #5-ös válaszoló, ők is csak beszélnek róla. Olyan nincs, hogy egy párt a kisvállalkozóknak kedvező. Csak olyan van, hogy egy párt a gazdaságot normálisan működteti, ezért az értelmes kisvállalkozók ott megtalálják a számításaikat, a jobbak még nagyvállalkozókká is válhatnak.

Nem lehet ugyanis kisvállalkozóknak jó helyzetet teremteni pocsék gazdasági vezetéssel. Az említett pártoknak semmiféle eszközük nincs a jó működtetéshez (akkor se lenne, ha ők lennének kormányon - és ennek sok oka van, rajtuk kívülálló is).

2014. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, hogy a sok gyöpi, aki 0%-ra értékelte a válaszomat, még is melyik állításomat kérdőjelezi meg? Hogy bevezették a KATA adónemet? Hogy könnyebb boltot nyitni? Hogy a kistermelők bizonyos üzemnagyság alatt felmentést kaptak a HACCP alól? Hogy a nagy bevásárlóközpontokkal már a kisboltok is fel tudják venni a versenyt? Hogy mindez a Fidesz alatt változott meg? Melyik állításom nem igaz gyöpöskéim?
2014. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!